Okładka wydania

Tantryczny Masaż Lingam

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Tantryczny Masaż Lingam | Autor: Klaus Jürgen BeckerMichaela Riedl

Wybierz opinię:

Tulliana

Kilka tygodni temu w moje ręce trafiła kolejna interesująca publikacja z wydawnictwa Vital. Tym razem zdecydowałam się sięgnąć po lekturę w kategorii 18+, co sugeruje zarówno podtytuł książki ,,Odkryj źródło męskiej rozkoszy”, zdjęcie nagiego torsu mężczyzny na okładce, jak również opis zachęcający do przeczytania ,,Tantrycznego masażu lingam”.

 

Co tak właściwie jest treścią omawianej tutaj książki i dlaczego przyznałam jej najwyższą ocenę czyli sześć? Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem ogromu informacji zawartych w tej publikacji. Autorzy pokazują w niej, że masaże tantryczne wcale nie są odpowiednie tylko dla wielbicieli jogi i udowadniają, że sposoby na skuteczne poprawianie energii seksualnej mężczyzn nie powinny być traktowane jako tematy tabu. Czy słyszeliście kiedykolwiek o masażu zwanym lingam i czytaliście relacje mężczyzn, którego doświadczyli go na własnej skórze? Dla mnie to zagadnienie było wcześniej nieznane, przywoływało skojarzenia z masażem erotycznym oraz wymyślnymi technikami uprawiania miłości, jakie dorośli znają z Kamasutry. Tymczasem warto wiedzieć, że tantryczny masaż lingam w dużej mierze związany jest z głównym atrybutem męskości czyli penisem, ale należy rozumieć go zdecydowanie szerzej – jako szereg czynności, wręcz obrzędów, które mają na celu sprawienie błogiej przyjemności i wyjątkowych przeżyć natury fizycznej oraz psychicznej bliskiemu nam mężczyźnie… Dość długo zastawiałam się, w czym tkwi tak naprawdę wartość omawianej tutaj książki ,,Tantryczny masaż lingam”. Ostatecznie doszłam do wniosku, że ta publikacja to świetne merytorycznie, a zarazem przystępnie napisane kompendium na temat męskiej psychiki i cielesności. Niewątpliwą zaletą omawianej tutaj książki jest fakt, że jej autorami jest kobieta i mężczyzna, dlatego mamy okazję przyjrzeć się zagadnieniu masażu lingam z dwóch perspektyw.

 

Co więcej Michaela Riedl to doświadczona masażystka z Kolonii, specjalistka z zakresu żeńskiej i męskiej seksualności. Z kolei drugi współautor tej książki to Klaus J. Becker – uznany w świecie ekspert tantry, masażu i technik oddechowy, mogący poszczycić się również doświadczeniem z zakresu psychoterapii i rozwoju udanego życia erotycznego. Kompendium ,,Tantryczny masaż lingam” składa się z przyjemnej w lekturze przedmowy i wprowadzenia oraz trzech właściwych rozdziałów. Pierwszy z nich poświęcony jest męskiej seksualności, moim zdaniem jest szczególnie wart przeczytania przez kobiety, które chciałyby zgłębić, na czym polega symbolizm lingam, tajemnica erekcji oraz zrozumieć najczęstsze powody jej zaburzeń. Druga część książka to intrygujący przewodnik prezentujący podstawy energetyczne i duchowe masażu lingam. Punktem kulminacyjnym, najbardziej skomplikowaną w odbiorze częścią książki jest ta trzecia – poświęcona już w całości masażowi lingam i prostaty. Znajdziecie tutaj bardzo precyzyjne wskazówki, jak zabrać się za ,,adorację lingam”, co to znaczy ,,wzbudzić rozkosz lingam” i w razie konieczności będziecie mogli zerknąć na zdjęcia poglądowe prezentujące techniki dotykania męskiego członka podczas poszczególnych etapów tego niezwykłego, erotycznego, jakże holistycznego masażu. Tak jak sugerują autorzy tej książki, najlepiej czytać ją bardzo powoli, na bieżąco wykorzystując zawarte w niej rady podczas intymnych relacji ze swoim partnerem. A jeśli ktoś z was jeszcze zastanawiać się będzie nad korzyściami wynikającymi z pieszczot i masażu z uszanowaniem lingam, powinien uważnie przeczytać ostatnią część książki – relacje mężczyzn, którzy mieli okazję doświadczyć jego dobroczynnych efektów. Jeśli szukacie zmysłowego i jednocześnie praktycznego prezentu dla swojego partnera, to dobrym wyborem może okazać się właśnie książka ,,Tantryczny masaż lingam”. Uważam, że w dzisiejszych czasach, kiedy tak bardzo promuje się świadome czerpanie radości z doświadczeń seksualnych i przekonuje się kochanków, że korzystanie z gadżetów erotycznych to nic złego, zdecydowanie warto sięgać po fachowe publikacje na temat tajników ars amandi.

MyCoffeeBooks

Masaż tantryczny znany jest od wieków. To jedna z najstarszych ścieżek rozwoju osobistego i duchowego. Narodziła się w Indiach, a potem została zaadaptowana w Tybecie i Chinach. Do Europy dotarła wraz z narastającą fascynacją kulturą Wschodu na przełomie XIX i XX wieku. I wbrew temu, co się powszechnie uważa, to nie jest masaż erotyczny, a raczej praktyka mająca na celu usprawnienie przepływu energii w całym ciele. Książka „Tantryczny masaż lingam” Michaeli Riedl i Klausa Jurgena Beckera ma pokazywać, jak zrobić to krok po kroku. Warto zaznaczyć już na samym początku, że jest to publikacja dla osób pełnoletnich.

 

Autorzy niewątpliwie znają się w tym temacie doskonale. Michaela prowadzi gabinet masażu tantrycznego w Kolonii, wciąż rozwijając się w tym zakresie. Klaus z kolei posiada dyplom doradcy życiowego, był uczniem duchowego mistrza Osho. Prowadzi psychoterapię z zakresu świadomości seksualnej i spełnionego życia erotycznego.

 

Publikacja ta zaczyna się właściwie od omówienia podstaw anatomii w zakresie budowy lingam. Jest to niezbędne, by zrozumieć w jaki sposób funkcjonuje organizm. Pomaga również rozwiać wszelkie wątpliwości i utarte schematy, które nie zawsze mają swoje pokrycie w rzeczywistości. Następnie autorzy przechodzą do zagadnień czysto duchowych- czyli filozofii taoistycznej pięciu żywiołów. Po omówieniu części teoretycznej, następuje rozdział czysto praktyczny, czyli szczegółowe opisanie następujących po sobie kolejnych kroków w masażu lingam i prostaty. Osobny podrozdział opowiada o masażu analnym i prostaty, jako o źródle pożądania i oddania. Książkę, prócz posłowia, kończą krótkie felietony pod tytułem „Doświadczenia”. Tam kilku mężczyzn opowiada o swoich wrażeniach po wykonanym masażu lingam według wskazówek zawartych w tym podręczniku.

 

Ogromny plus dla autorów za to, że podchodzą do tego tematu bez pruderii. Choć określenia typu „wacek” również się zdarzają, to jednak udaje im się subtelnie nazywać rzeczy po imieniu, bez wchodzenia w zakrawające o śmiech porównania. Prowadzą czytelnika przez wszystkie etapy masażu, starając się jak najwierniej opisać ruchy. Każda pozycja jest poparta zdjęciami instruktażowymi.

 

W książce znajdziemy również odpowiedź na pytania, o to jak stres wpływa na erekcję, czy mężczyzna może mieć wielokrotny orgazm oraz jak zyskać pełną kontrolę nad wytryskiem. Zdradzając trochę, mogę napisać, że wszystko da się wyćwiczyć. Wystarczy jedynie cierpliwość. Czy trzeba wierzyć w przepływy energetyczne w ciele, aby w pełni doświadczyć dobroczynnych właściwości masażu lingam? Nie do końca. Przecież można po prostu zwyczajnie czerpać radość na poziomie seksualnym. Choć seksualność i metafizyczność łączy się ze sobą, nie każdy ma na tyle wrażliwości, by to odróżnić i nazwać. Autorzy namawiają do próbowania, na własnych zasadach. Po pierwszej erotycznej fascynacji wyrafinowanym dotykiem, masaż zaczyna przynosić również korzyści energetyczne, które mężczyzna odczuwa na poziomie zwiększonej energii, radości i chęci życia. Podwyższa się również jego kreatywność i ogólne samopoczucie.

 

Komu polecam tę książkę? Z pewnością osobom, które chcą zaznajomić się z tematem masażu tantrycznego. Dodatkowo parom, które chcą wynieść swoje doznania erotyczne na wyższy poziom. Wraz ze zwiększeniem świadomości seksualnej przychodzi bowiem bliskość i wzajemne zrozumienie na najwyższym poziomie. Myślę, że będzie to również ciekawa lektura dla tych, których interesują czakry i energia człowieka. To może być również świetny przewodnik w przypadku poszukiwania rozwiązań dotyczących zaburzenia erekcji. Moja ocena 4/6

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial