Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Do Kogo Należy Nadzieja?

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Christian Schütz
 • Gatunek: Poradniki
 • Liczba Stron: 144
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x220 mm
 • ISBN: 9788381274647
 • Wydawca: Bernardinum
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Pelplin
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Do Kogo Należy Nadzieja? | Autor: Christian Schütz

Wybierz opinię:

Katarzyna Lisowska

Myślę, że autor podjął się rozważań, w których każdy z nas mógłby się wypowiedzieć. W publikacji możemy znaleźć refleksje filozoficzne, proszkujące nowych znaczeń i perspektyw nadziei. Autor zdobył się na myślenie bardziej dogłębne, ale także nie brakuje w książce prostych skojarzeń, wiedzy, która jest powszechnie znana. Niemniej jest to uporządkowanie wiedzy potocznej w ważnym temacie i nadanie mu perspektywy własnych poszukiwań. Były one owocne.

 

Nadzieja jest udziałem każdego z nas, nie można tego podważyć i o tym przekonuje książka. Od nas zależy, czy otworzymy się na perspektywę nadziei. Nadzieja jest blisko wiary, jest jej umocowaniem. Każdy z nas jest w stanie znaleźć dla siebie racjonalną nadzieję, która nada jego życiu większego sensu i radości.

 

Autor przekonuje, że życie jest nieprzewidywalne, nadzieja ewoluuje wraz ze zmiennością zdarzeń w życiu. Nadzieję w różnych kontekstach można tracić lub zyskiwać. Nadzieja jest najbardziej umocowana w nas.

 

Są fragmenty książki, które są bardzo proste i oczywiste, niemniej bardzo wysoko oceniam książkę omawianą, która jest w całości poświęcona nadziei, tak ważnej potrzebie dla ludzi dziś. Jest to szczególna lektura na rok 2020 i w tym roku książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Bernardinum.

 

Książka zaprasza nas nie tylko, by nadziei poszukiwać, otworzyć się na nią, ale by ją rozumieć, przeżywać świadomie, czerpać z jej darów. Każdy czas życia ma swoją nadzieję, która wyznacza nam nowe perspektywy.

 

Christian uważa, że nasze życie dokonuje się w rytmie nadziei i w dużej mierze nie zdajemy sobie z tego sprawy. W ostatnim czasie miałam możliwość przejść dwa długie szkolenia z Profesor de Walden-Gałuszko, to wybitna psychiatra. Mówiła nam, że nadzieja jest oczekiwaniem na to, co dobre. Może więc mieć wiele różnych kontekstów, ale szczególne umocowanie nadzieja ma w perspektywie duchowej ludzi – śmiertelnych bytów. Jest podparta wiarą. Nadzieja jest oczekiwaniem lepszego, a życie jest gromadzeniem doświadczeń, nie oznacza zużywaniem energii, jak przekonuje Profesor Krystyna de Walden-Gałuszko i tu otwierają się perspektywy nadziei niebanalnej, będącej fundamentalną wartością życia.
Nadzieję trzeba rozumieć, by móc ją przyjąć, trzeba być otwartym na jej perspektywę i możliwości. Książka jest prostym przewodnikiem po nadziei, który miejscami jest bardzo interesujący, przenikliwy, wnosi nową wiedzę, wykracza w tych miejscach poza poradnik, a staje się cenną publikacją badawczą, jaka opiera się głównie na własnym doświadczeniu – metodologii fenomenologicznej. Mogę polecić książkę, jest wzbogacająca duchowo, to istotna perspektywa, jak każdego z nas, jak rozumiemy nadzieję, jak możemy się podzielić z innymi własną nadzieją, jaka ona jest i co nam daje – takie refleksje rodzą się jako pierwsze po lekturze książki.

 

Nadzieja jest darem – popieram to stwierdzenie autora, jest darem dla każdego, ale nie każdy umie czy chce ją przyjąć. Nadzieja nie jest banałem, jest rzeczywistym darem i wymaga wysiłku, bu umiejętnie ją odnajdywać i to w różnych okresach życia. Nadzieja jest jak wolność, można ją utracić, nie jest dana raz na całe życie. Tak istotne więc jest, byśmy należycie podeszli do problematyki nadziei i to uczynił autor.

 

W książce znajdujemy takie odpowiedzi jak, na czym opieramy nadzieję w naszym życiu? Sądzę, że to bardzo indywidualna sprawa, ale cieszę się, że autor decyduje się pokazywać swoją perspektywę, swój przykład, swoje doświadczenia, przeżycia, myśli, sugestie.

 

Zapraszam do lektury książki, którą miejscami oceniam jako bardzo dobrą, a ogólna ocena to cztery gwiazdki. Książka jest dobra.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial