Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Morze Odpływ

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Morze Odpływ | Autor: Grzegorz Gortat

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Równo rok temu przez calutki lipiec nie spadła kropla deszczu. Dzień w dzień z nieba lał się niemiłosierny żar. Turyści szukali zacienionych miejsc, byli tacy, co opuszczali klimatyzowany hotel dopiero późnym wieczorem albo wychodzili z pokoju tylko na posiłki. Lato stulecia. Piasek na plaży parzył stopy. Z wyjątkiem pór przypływu i odpływu morze było gładkie jak stół. Jeśli chciałeś schłodzić ciało, musiałeś oddalić się od brzegu. Rodzice przebąkiwali o powrocie do domu, ostatecznie jednak ulegali argumentowi Patryka, że w mieście upał znosi się jeszcze trudniej. Tegoroczne lato spędzili w mieście. Trudno, żeby było inaczej. Nie po tym, co się stało.”

 

"Morze. Odpływ" Grzegorza Gortata to poruszająca powieść dla młodzieży o pasji, sztuce, kapryśnym losie i zbuntowanym nastolatku poszukującym swojej nowej drogi. Patryk spędzał z rodzicami wakacje nad morzem. Byłyby to zapewne jeszcze jedne leniwe i spokojne wczasy, gdyby nie wydarzyło się coś, co odmieniło życie pogodnego nastolatka na zawsze. Fascynacja sztuką, plany na przyszłość – wszystko nagle przestało mieć znaczenie. Co wydarzyło się w życiu chłopaka i czy uda mu się odzyskać równowagę? Ta fascynująca i poruszająca opowieść odpowiada na te i inne pytania, ale otwiera też przed czytelnikiem drogę do własnej refleksji.

 

Grzegorz Gortat anglista, tłumacz, pisarz. Łodzianin z urodzenia, warszawiak na skutek życiowych wyborów. Autor utworów różnorodnych tematycznie i gatunkowo (fantasy, kryminał, powieści obyczajowe, powieści dla dzieci), laureat nagród literackich (wyróżnienia w konkursie IBBY: Książka Roku 2006 za powieść „Do pierwszej krwi”, Książka Roku 2009 za „Szczury i wilki”, oraz Książka Roku 2013 za powieść „Ewelina i Czarny Ptak”; nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek za książkę „Do pierwszej krwi”). Dla młodszych czytelników napisał również powieści: „Nie budź mnie jeszcze”, „Miasteczko Ostatnich Westchnień” oraz „Muszkatowie, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Jego utwory są wysmakowane literacko, poruszają problemy trudne i ważne, pozostając w pamięci na długo. Powieść dla młodzieży „Szczury i wilki” została przetłumaczona na język czeski.

 

Chociaż książka nie jest duża objętościowo, to wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Bogata w treść, odpowiada na trudne pytania czasu dojrzewania. Doskonała dla każdego nastolatka, jak i również innych dorosłych ludzi. Tutaj będziecie mieli czas na chwile refleksji nad tym, jak jedna trauma może zmienić życie człowieka. Jeden wypadek zupełnie zmienia przyszłość Patryka. Chłopak boryka się z niepełnosprawnością, jak i stresem pourazowym. Zmienia się w zgorzkniałego dorosłego, który z zazdrością patrzy na szczęście innych ludzi.

 

Z twórczością autora miałam styczność już wcześniej. Dlatego, z tej racji byłam nastawiona, iż książka „Morze. Odpływ” będzie tak samo doskonała, jak każda poprzednia powieść Grzegorza Gortata. Moim zdaniem, w krótkiej lecz treściwej historii, jest przedstawione wszystko, w idealny sposób. Autor nie potrzebował wielu stron i słów, aby przekazać nam swoim czytelnikom całej puenty życia Patryka. Niespełna sto dwadzieścia stron książki wystarczyło. Z każdym rozdziałem dowiadujemy się coraz więcej i nie możemy się wręcz od tego oderwać, chociażby na sekundę. Budowanie napięcia, daje wręcz poczucie, że czytelnik bierze udział w przedstawionej historii.

 

Chciałabym wam, z całego serca polecić książkę pod tytułem „Morze. Odpływ” Grzegorza Gortata. Poświęćcie jej trochę swojego wolnego czasu i przekonajcie się, jakie emocje na was wywrze. Powieść nie tylko jest przeznaczona dla tych młodszych odbiorców. Dorośli też w niej coś dla siebie znajdą.

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial