Okładka wydania

Złota Rybka W Szambie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Krzysztof Piersa
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 256
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x200 mm
 • ISBN: 9788376868653
 • Wydawca: Jaguar
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Złota Rybka W Szambie | Autor: Krzysztof Piersa

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Jesteśmy uzależnieni od Internetu i smartfonów - w mniejszym lub większym stopniu, ale jednak wszyscy, bez wyjątku! Nie trzeba długo szukać, by odnaleźć potwierdzenie tych słów w naszych zachowaniach na chodniku, w restauracji czy też na szkolnej przerwie. To przerażający i wciąż postępuje trend, którego powstrzymanie może okazać się niezwykle trudnym, zwłaszcza w przypadku naszych dzieci. Nie oznacza to bynajmniej, że nie należy próbować... O tym zagrożeniu, ale też i walce z nim, opowiada właśnie intrygująca książka pt. "Złota rybka w szambie. Jak pokonać uzależnienie od smartfona i internetu", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar.

 

Autor niniejszego poradnika - Krzysztof Piersa, zwraca się na jego stronach do rodziców i opiekunów dzieci, ukazując im w bardzo namacalny sposób zagrożenie uzależnienia od Internetu i smartfonów, jakie może dotyczyć, a najczęściej już dotyczy, ich podopiecznych.  To właśnie tu znajdą oni szereg informacji na temat pierwszych objawów owego uzależnienia, ich możliwych konsekwencji oraz sposobów i metod zapobiegania temu stanu rzeczy. To z tej lekturą dowiedzą się oni tego, jak postępować ze swoim dzieckiem, na co mu pozwalać, a gdzie postawić wyraźne granice, oraz jak zadbać o to, by było one bezpieczne podczas korzystania z sieci. 

 

Książka ta porusza sobą niezwykle aktualną tematykę, co już samo w sobie czyni ją niezwykle ważną i ciekawą. Autor opisuje tu bowiem współczesną, internetową rzeczywistość ze wszystkimi jej zagrożenia w postaci narażania dziecka na kontakt z pornografią, hejt ze strony rówieśników, czy też uzależnienie od gier online, które nierzadko cechuje potężna dawka przemocy. Krzysztof Piersa wyjaśnia owe zagrożenia rodzicom i opiekunom dzieci w taki sposób, by ci mogli bez trudu je zrozumieć, nazwać, a w rezultacie także i im przeciwdziałać.

 

Poradnik ten dzieli się na kilka głównych części, które to poruszają sobie poszczególne elementy omawianego zagadnienia. I tak najpierw autor przedstawia nam internetową rzeczywistość, jej obecność w codzienności naszych dzieci oraz wyjaśnia obowiązujące dziś nazwy zagrożeń, jakie mogą płynąć z kontaktem z siecią - m.in. hejting, trolling, stalking, czy też sexsting. Kolejne rozdziały poświęcono negatywnym skutkom korzystania z jakże popularnych dziś portali społecznościowych, które nie tylko zajmują wolny czas dziecka, ale też i odsłaniają jego intymność, czy też narażają na surową opinię innych. Kolejne strony omawiają bardzo niebezpieczne zjawiska, m.in. w postaci internetowych wyzwań, niebezpiecznych zabaw i mód, które często mogą doprowadzić do tragedii.

 

Druga, główna część książki skupia się na poradach odnośnie rozpoznawania objawów uzależnienia u dzieci, jak i też metodach walki z tym zjawiskiem, m.in. za pomocą wyznaczania czasu przed komputerem i kontaktu ze smartrofonem w ręku, zastosowanie specjalnych aplikacji, które chronią dzieci, czy też wreszcie skuteczną rozmowę, która w mej ocenie wydaje się być wciąż najlepszym rozwiązaniem. 

 

Książka "Złota rybka w szambie. Jak pokonać uzależnienie od smartfona i internetu", to z pewnością pozycja niezwykle ważna, potrzebna i pomocna dla każdego rodzica. Co ważne, autor dostosowuje jej język i sposób narracji do możliwości rodziców, którzy nierzadko nie odnajdują się tak łatwo na polu współczesnych technologii, jak ich dziecko. Najważniejsze wydaje się jednak to, że lektura tego poradnika może autentycznie pomóc wielu osobom, które być może nie są w pełni świadomi tego, iż ich dzieci zmagają się z internetowym uzależnieniem. Z tego też powodu uważam, że po książkę tę powinien sięgnąć każdy rodzic, bez wyjątku.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial