Okładka wydania

DMT Molekuła Duszy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Rick Strassman
 • Tytuł Oryginału: DMT: The Spirit Molecule: A Doctor's Revolutionary Research into the Biology of Near-Death and Mysti
 • Gatunek: Ezoteryka i Parapsychologia
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Maciej Lorenc
 • Liczba Stron: 344
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165x240 mm
 • ISBN: 9788366134676
 • Wydawca: Illuminatio
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

DMT Molekuła Duszy | Autor: Rick Strassman

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

DMT (Dimetylotryptamina), stanowi jeden z najmocniejszych i zarazem najbardziej fascynujących środków psychodelicznych, nad którym prowadzone są wciąż liczne badania. To właśnie za sprawą tej pozyskiwanej z wielu gatunków roślin, substancji, rdzenne plemiona Ameryki doprowadzały się do religijnego stanu narkotycznego upojenia, które przybliżało ich do obecności bogów... Bardzo duże zasługi w badaniach nad tą substancją poniósł dr Rick Strassman, który to opisał ich przebieg, efekty i wnioski w swojej książce pt. "DMT: Molekuła duszy", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Illuminatio. 

 

Badania tego niemieckiego naukowca miały miejsce na przestrzeni lat  1990 - 1995, gdzie to na terenie Meksyku grupa sześćdziesięciu ochotników otrzymała DMT. I to właśnie szczegółowy opis tego całego procesu, jak i przede wszystkim opowieści owych ochotników i wysnuwane na ich postaci, wnioski, składają się na treść tej książki. Znajdziemy tu poruszające, odważne, a czasami wręcz szokujące relacje osób, które po otrzymaniu odpowiednio dużej dawki DTM, opisywały swoje niezwykłe doświadczenia, spotkania z istotami nie z tego świata, dotykanie boskości, czy też wykraczanie poza granice śmierci. Poznamy tu także  ciekawą tezę autora, który łączy działanie DTM z szyszynką mózgu - miejscem, które odpowiada za duszę człowieka...

 

Książka ta została podzielona na kilka głównych części, z których każda podejmuje sobą próbę omówienia innego aspektu prowadzonych przez autora badań. I tak oto pierwsza część pt. "Budulce", skupia swoją uwagę na wyjaśnieniu budowy, roli i wpływu DTM na ludzką psychikę. To niezbędne, ciekawe i bardzo przystępnie w odbiorze, wprowadzenie do dalszej części relacji.

 

Drugi rozdział - "Poczęcie i narodziny", przedstawia nam skomplikowany proces przygotowań do podjęcia badań, uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń na obrót psychodeliczną substancją, wytypowanie grupy ochotników i zorganizowania całego procesu w taki sposób, by mógł przynieść jak najbardziej wiarygodne wyniki.

 

Praktykę badań opisano tu w części pt. "Otoczenie, nastawienie i DTM", w której to autor skupia naszą uwagę na osobach biorących udział w tym badaniu, sposobie podawania im Dimetylotryptaminy oraz ich zachowaniach po podaniu DTM, które wiązały się m.in. ze specyficznymi czynnościami, wypowiadaniem słów, czy też nadpobudliwością.

 

Najciekawszą jest oczywiście część pt. "Sesje", w której to autor opisuje doznania, relacje i rozmowy z uczestnikami badań. A przyjmują one bardzo rozmaitą postać - od stanów ekstazy począwszy, poprzez mistyczne doznania z bogiem oraz przedstawicielami obcych cywilizacji, a kończąc na doświadczaniu śmierci i przekraczania linii życia. To najmocniejsza i najbardziej intrygująca część tej książki.

 

Całość wieńczy rozdział pt. "Co mogło i mogłoby się wydarzyć", w którym znajdujemy interesujące tezy autora względem roli DTM w kwestii poszukiwania odpowiedzi na pytania o ludzką świadomość, duszę, rolę wiary w życiu człowieka, czy też możliwości docierania do nieodgadnionych pokładów naszego jestestwa. To również ciekawe spojrzenie na to, dokąd mogłyby doprowadzić ludzkość dalsze badania nad DTM...

 

Książka ta jest z pewnością niezwykle interesującą z uwagi na swoją tematykę, która stara się rozwikłać jedną z najważniejszych zagadek ludzkości - tajemnicę naszego mózgu i kwestię istnienia duszy. Autor przedstawia tu przebieg swoich badań i dzieli się z nami wnioskami, jakie z nich płyną. A czyni to w bardzo prosty, zrozumiały i ciekawy sposób, dzięki czemu odnajdujemy się bez trudu w niniejszej relacji. I z tego też względu warto w mej ocenie sięgnąć po ten tytuł, który w jakiejś mierze rzuca sobą zupełnie inne światło na to, jak możemy postrzegać kwestię wiary w życiu człowieka.

 

Książka pt. "DMT: Molekuła duszy", to pozycja intrygująca, odważna w swej wymowie, ale też i potrafiąca zafascynować nas swoją treścią, która dotyka tak wielu ważnych, egzystencjalnych kwestii. Myślę, że tytuł ten może zainteresować w szczególny sposób wszystkich tych czytelników, którzy są ciekawi świata, wykraczania poza utarte schematy i gotowi na to, by zmierzyć się z tym, co dotąd było wielką tajemnicą i zagadką nauki... Polecam.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial