Okładka wydania

Droga Ułana

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Droga Ułana | Autor: Ryszard Bolesławski

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Nakładem Wydawnictwa Inicjał ukazała się właśnie niezwykle interesująca książka pt. "Droga ułana. Wspomnienia oficera I Pułku Ułanów Polskich", na którą to składają się biograficzne wspomnienia autora tej pozycji - Ryszarda Bolesławskiego. To właśnie za sprawą jego relacji poznajemy nie tylko dramatyczne, żołnierskie losy polskich ułanów, którzy rozpoczęli długą drogę ku wolnej Polsce, ale też i obraz ówczesnej Europy z rewolucyjną pożogą w Rosji, na czele...

 

Na pozycję tę składa się zestaw 30 mini opowieści o losach głównego bohatera i jego żołnierskich kompanów, która znajduje swój początek w 1916 roku, a koniec w 1918 roku, gdy dobiega końca Wielka Wojna. To ciekawe, czasami niezwykle elektryzujące swoim wojennym napięciem, niekiedy zaś bardziej zabawne, a innym razem wielce dramatyczne, sceny z żołnierskiego życia człowieka, który walczył w armii jednego z ciemiężycieli ukochanej Polski, gdyż tylko w ten sposób mógł doprowadzić do jej niepodległości. I w tym względzie książka ta ma zarówno przygodowy charakter, jak i też niezwykle symboliczne oblicze relacji o tych, którzy walczyli o swój kraj tak, jak tylko mogli najlepiej...

 

Relacja Ryszarda Bolesławskiego jest niezwykle barwna, ciekawa i intrygująca, gdy oto śledzimy szlak wędrówki jego pułku, bierzemy udział w krwawej walce, ale też i docieramy do miejsc życia zwykłych ludzi, którzy doświadczyli wojennego piekła. Co więcej, relacja ta przyjmuje stricte fabularną postać, którą wypełnia wielka dynamika, liczne zaskoczenie i zwroty akcji, czy też charakterne dialogi, dzięki czemu czyta się tę książką jako porywającą powieść. I to też wydaje się być wielką siłą i zaletą tej pozycji, która w ten sposób ma szansę zaintrygować jak największe grono współczesnych odbiorców.

 

Książka ta stanowi sobą także niezwykle intrygującą opowieść o jej autorze i zarazem głównym bohaterze - Ryszardzie Bolesławskim. Poznajemy tu jego wojenne losy, rodzinne perypetie, jak i też osobowość tej naprawdę interesującej postaci, która wsławiła się m.in. pokaźnym wkładem w rozwój amerykańskiej kinematografii, gdy już po wojnie wyemigrował on do Stanów Zjednoczonych. To tym bardziej ciekawe spojrzenie na tę postać, gdyż zaserwowane nam poprzez fabularną historię, w której odgrywa ona oczywiście główną i najważniejszą rolę.

 

Lektura tej książki upływa nam w niezwykle szybkim tempie i z niesłabnącym zaintrygowaniem kolejnymi losami głównego bohatera i jego kolegów z wojska. Wydaje się być to przede wszystkim zasługą samej barwnej fabuły, gdzie wojna, przygoda, dramatyczne wydarzenia, ale też i humorystyczne sytuacje, odgrywają tak ważną rolę. Poza tym wielkie zasługi na tym polu ma także język tej książki, który jest zdumiewająco współczesny (nie wiem na ile jest to zasługą redakcji), co bardzo ułatwia i uprzyjemnia to czytelnicze spotkanie.

 

Ta podzielona na kilkadziesiąt części opowieść, stanowi również fascynujący portret tamtych odległych czasów, który obrazuje sobą zarówno wojskową codzienność, skomplikowaną politykę Rosji i innych krajów Europy, jak i też codzienność zwykłych ludzi, którzy zmagają się z terrorem, głosem, biedą i śmiercią. To podana z pierwszej ręki, a przez to niezwykle prawdziwa i przekonująca relacja, której nie można tu nie docenić.

 

Książka pt. "Droga ułana. Wspomnienia oficera I Pułku Ułanów Polskich", to pozycja niezwykle interesująca, emocjonująca i mającą sobą bardzo wiele do zaoferowania - tak na polu beletrystycznej rozrywki, jak i historycznej relacji o czasie I wojny światowej. Z tego też względu gorąco was zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł, który z pewnością was sobą nie rozczaruje. Polecam - naprawdę warto!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial