Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wyklęci W Celi Śmierci

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Mateusz Wyrwicz
 • Gatunek: Literatura Faktu
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 364
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788373998155
 • Wydawca: Rytm
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wyklęci W Celi Śmierci | Autor: Mateusz Wyrwicz

Wybierz opinię:

Książkomaniaczka

Ilekroć nie sięgałabym po książki historyczne zawsze są one dla mnie wstrząsające. Nie ważne czy to powieść na faktach, fikcja, czy biografia. Tym razem w moje ręce wpadła książka autorstwa Mateusza Wyrwicha pt. "Wyklęci. W celi śmierci". Do wyboru właśnie tej lektury skłonił mnie opis, przepełniona goryczą i smutkiem okładka, oraz pozytywne doświadczenia innych czytelników.

 

"Wyklęci w celi śmierci" to lektura w której znajdziemy osobiste doświadczenia osób, które przeżyły przesłuchania przez UB (Urząd Bezpieczeństwa). Właśnie dlatego ta książka jest niezwykle wstrząsająca i poruszająca. Wiele książek, w których znajdujemy wspomnienia osób, które przeżyły piekło na ziemi sprawiają, że nie da się przy czytaniu jej nie uronić łzy.

 

Żołnierze wyklęci to ludzie, którzy walczyli ze służbami bezpieczeństwa ZSSR. Osoby należące do tej organizacji od początku wiedziały, że czerwonoarmiści nie przyniosą Polsce wyzwolenia. Wręcz przeciwnie byli przekonani, że wojska sowieckie będą dla naszego kraju zgubą. Cała organizacja na przestrzeni lat zrzeszała w swoich szeregach od 120-180 tys. osób. Ponadto w Polsce działały grupy partyzanckie liczące sobie ok. 80 tysięcy ludzi. Żołnierze wyklęci chcieli walczyć z sowietami, aby nie wprowadzili komunistycznego ustroju na terytorium państwa polskiego. Niestety większość Polaków nadal widziała w komunistach wyzwolenie...

 

Książka Mateusza Wyrwicha pt. "Wyklęci. W celi śmierci" to jedna z lepszych lektur historycznych jakie w ostatnim czasie czytałam. Historie opowiadane na kartach tej powieści sprawiają, że niejednokrotnie moje oczy zaszły łzami. Ciężko wyobrazić sobie koszmar przez jaki bohaterowie musieli przejść. Ciężko wyobrazić sobie te tortury i nieludzkie traktowanie jakie musieli znieść. Ciężko wyobrazić sobie jak ludzie mogą zachowywać się jak zwierzęta jedynie dla swoich chorych ambicji. Ciężko wyobrazić sobie jak można ułożyć sobie życie, kiedy przeszło się przez piekło na ziemi.

 

"Wyklęci. W celi śmierci" to jedna z nielicznych książek jakie przeczytałam, która dotyczyła sowietów. Większość książek po jakie sięgam to powieści, w których głównie poruszany jest temat nazizmu i obozów koncentracyjnych. Mam wrażenie, że tematyka niemieckiego nazizmu stała się za bardzo popularna w dzisiejszych czasach, dlatego też bardzo się cieszę, że sięgnęłam po powieść mówiącą o innych wydarzeniach.

 

W tej książce największą zaletą jest to, że każdy rozdział podporządkowany jest innej osobie. Każdy rozdział to oddzielna wyjątkowa i poruszająca historia. Autor na początku każdego rozdziału wprowadza czytelnika opisując początkowe życie danej osoby. Następnie mamy do czynienia z wywiadami przeprowadzonymi z bohaterami , co również uważam za ogromny plus tej książki. Kolejną zaletą jest język, który jest zadziwiająco przyjemny w odbiorze. Jest stylizowany na współczesny i jest prosty i zrozumiały. Chociaż początkowo miałam obawy, że może być sztywny. Jednak zostałam bardzo mile zaskoczona, bo przez to lektura nie była nudna, a wręcz wciągająca.

 

Jeżeli macie ochotę dowiedzieć się więcej o sowieckich metodach przesłuchań, stosowanych karach, ale i poznać wyjątkowe historie wyjątkowych ludzi to bardzo gorąco polecam Wam książkę Mateusza Wyrwicha pt. "Wyklęci. W celi śmierci" . Tą lekturę polecam każdemu, kto choć troszkę interesuje się historią, ale i tym, którzy chcą się nią zainteresować. Ta powieść zostanie w moim sercu na długo. Nie wolno nam zapomnieć ile nasi przodkowie musieli przeżyć, abyśmy teraz mogli żyć w wolnej Polsce, mimo iż w dzisiejszych czasach wolność to słowo względne. Dlatego za wszelką cenę starajmy się nie dopuścić do tego, ab y historia zatoczyła koło...

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial