Okładka wydania

Tydzień Z Kotem Jaśniepanem

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Tydzień Z Kotem Jaśniepanem | Autor: Magdalena Gałęzia

Wybierz opinię:

Hiril

Miłozwierz czyli rysunkowe opowieści z życia autorki/rysowniczki i jej kota Chucka (a sezonowo także kotki Luśki) to jedna z moich ulubionych stron na Facebooku od wielu lat. Jeżeli mam słabszy dzień to z przyjemnością przeglądam komiksy Magdaleny Gałęzi i notorycznie parskając śmiechem odzyskuję dystans do życia.

 

Kiedy dowiedziałam się, że powstał „Jaśniepamiętnik” czyli „Tydzień z kotem Jaśniepanem” w wersji papierowej to po prostu nie mogłam się oprzeć - wiedziałam, że kiedy przyjdzie słabszy dzień świeża porcja przygód Jaśniepana będzie jak znalazł. :)

 

„Tydzień z kotem Jaśniepanem” to kilkanaście komiksów na każdy dzień tygodnia. Tematem przewodnim jest rzecz jasna życie z kotem (Jaśniepanem!), ze wszystkimi jego blaskami i cieniami. Nie bez powodu piszę ze wszystkimi, bo trzeba podkreślić, że Magdalena Gałęzia jest pod tym względem naturalistką. Kuwetowe dowcipy to u niej absolutna norma i nic co kocie nie jest jej obce, dlatego co wrażliwsi czytelnicy powinni mieć to na uwadze. Zwłaszcza gdyby chcieli spędzać czas z „Jaśniepamiętnikiem” przy posiłku.

 

Oprócz różnorodnych grafik w zbiorze pojawiły się także cytaty, oczywiście powiązane z kotami. Niektóre bardziej znane, inne znacznie mniej, ale wszystkie co do jednego doskonale pasują do tematyki tego zbioru komiksów i dodają klimatu lekturze. 

 

Moje wrażenia po spędzeniu siedmiu dni z „Jaśniepamiętnikiem” są bardzo pozytywne – to był bardzo wesoły i relaksujący czas i jedyne czego szkoda to tego, że te 343 strony minęły tak szybko. Dla mnie jedyną wadą tego zbioru było to, że jako wielbicielka strony Miłozwierza już znałam sporą część zamieszczonych tu grafik. I choć większość z nich naprawdę bardzo lubię i nieodmiennie wywołują mój uśmiech lub wręcz śmiech, to byłabym jeszcze szczęśliwsza gdyby tych nowych było jeszcze więcej.

 

Jednocześnie, jako była wieloletnia współlokatorka kota, muszę przyznać, że Magdalena Gałęzia ma prawdziwy dar to przedstawiania rzeczywistości taką jaka jest. Czasami oczywiście pokazuje pewne rzeczy w krzywym zwierciadle, ale naprawdę jej spostrzegawczość, bezpośredniość i celność przekazu jest niesamowita. Każdy właściciel kota zna większość spośród obrazkowo opisanych w „Jaśniepamiętniku” sytuacji, od omdlałego karnisza i strojenia fochów przy misce, przez pracę przy komputerze z kotem w centrum (klawiatury, ekranu itd.) czy zgubny koci upór i ciekawość, po wszechobecny kociwłos i reanimowane kwiatki. Magdalena Gałęzia każdą taką rzecz potrafi przedstawić z pomysłem i na wesoło, dzięki czemu czytelnik otrzymuje doskonałą porcję życiowego dowcipu. Ma też w tym wielkie doświadczenie, bo rysuje już od 2012 i przez ten czas zebrała rzeszę oddanych wielbicieli przygód Chucka, pieszczotliwie nazywanego Jaśniepanem.

 

Co jeszcze jest piękne w tej książce? To, że na jednej z pierwszych stron są dane kilku sprawdzonych organizacji pomagającym zwierzętom, które można wspomóc. Obserwatorzy strony już je znają, Magdalena Gałęzia wielokrotnie wspierała je reklamą i to dzięki niej mogliśmy z pierwszej ręki dowiedzieć się, że nie są to jakieś tajemnicze fundacje, a grupy ludzi, którzy dla zwierzaków robią naprawdę mnóstwo wspaniałych rzeczy.

 

Jeśli chodzi o grupę docelową tego zbioru, to większością komiksów można bez problemu podzielić się z młodszym czytelnikiem, chociaż część żartów sytuacyjnych będzie dla dzieciaków po prostu niezrozumiała.

 

Ja jako osoba dorosła, przez wiele lat mieszkająca z kotem, uwielbiam te żarty sytuacyjne, przedstawienia w krzywym zwierciadle i niekiedy lekką złośliwość, „Tydzień z kotem jaśniepanem” (jak i stronę Miłozwierz) ogromnie polecam! Przede wszystkim oczywiście kociarzom wszelkiej maści, ale myślę, że wszyscy którzy lubią się pośmiać, znają blaski i cienie życia ze zwierzętami i potrafią mieć do tego wszystkiego dystans znajdą w tym zbiorze coś dla siebie!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial