Okładka wydania

Korean Lifestyle Book

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Abi Smith
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Alicja Laskowska
 • Liczba Stron: 128
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 170x230 mm
 • ISBN: 9788380537712
 • Wydawca: Burda
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Korean Lifestyle Book | Autor: Abi Smith

Wybierz opinię:

Sylfana

„Korean lifestyle book” to mini przewodnik po koreańskiej kulturze, tradycji, mentalności, a także poniekąd historii. Jest to zdecydowanie lektura wprowadzająca do tematu i choć zahacza ona o podwaliny wszystkich zjawisk kulturowo – społecznych, to tłumaczy przede wszystkim mechanizmy współczesne, które bardzo często interesują młodych odbiorców, którzy mogą być zafascynowani wspomnianymi tendencjami. Mowa tu przede wszystkim o modzie, specyficznej koreańskiej muzyce (k-pop), pielęgnacji oraz urodzie, a także telewizji (serialach), czy stylach w architekturze. Ta niepozorna książeczka, mówiąc wprost, traktuje o formach życia kulturowego wśród koreańskiej młodzieży, którymi zafascynowany jest zachód, a właściwie cały świat. Kultura koreańska jest dla nas jednocześnie bardzo specyficzna i egzotyczna, z drugiej zaś strony niezwykle fascynująca i ciekawa, dlatego też ta odległa dla nas rzeczywistość staje się nam coraz bardziej bliższa, gdyż szukamy ciekawej alternatywy dla zachodnich i amerykańskich tendencji.

 

Zdecydowanie należy zaznaczyć, że „Korean lifestyle book” to pozycja jedynie wprowadzająca do tematu, nie może ona stanowić całkowitego kompendium wiedzy na temat koreańskiej kultury, zarówno tej historycznej, jak i współczesnej. Myślę, że jest to propozycja dla młodych osób, które po wstępnym zapoznaniu się, na przykład, z muzyką koreańską, chciałaby stworzyć gruntowne podwaliny informacji i zastanowić się głębiej, czy jest to tematyka warta przeanalizowania i zainteresowania się w bardziej angażujący sposób. Oczywiście, istnieje możliwość, że tym przewodnikiem zainteresują się osoby starsze, jednak tylko kilka rozdziałów może wydawać się być ciekawe dla tej grupy wiekowej.

 

Dla kobiet będzie to z pewnością rozdział o koreańskiej pielęgnacji – mamy tutaj rozpracowane szczegółowe kroki w pielęgnacji skóry, które wdrażają w swoje życie młode Koreanki. Moda na koreańskie triki kosmetyczne nie są jedynie „widzi – misiem”, gdyż zdecydowanie ich formuła wpływa bezpośrednio na poprawę jakości skóry właśnie, ale także i np. włosów, czy paznokci. Autorzy w sposób bardzo przystępny pokazują, na czym polega specyfika koreańskiej pielęgnacji, proponują określone rozwiązania, które są raczej łatwe do wdrożenia w życie. Jedynie, co wydaje mi się zbyteczne i stanowi o jakiejś formie nachalnej reklamy, to wypisy poszczególnych nazw firm kosmetycznych, które są podobno, warte polecenia. Z jednej strony rozumiem zamierzenia twórców – z pewnością pragnęli oni dopasować techniki pielęgnacji do odpowiednich kosmetyków, jednak wydaje się, że zainteresowany odbiorca, byłby w stanie sam odnaleźć produkty, które chciałby ewentualnie użyć.

 

Najbardziej ciekawym rozdziałem wydaje się być ten, traktujący o koreańskim minimalizmie i estetyce. Nawiązuje on do pewnych stylów w architekturze wnętrz, uświadamia właściwie, że w życiu codziennym mała ilość przedmiotów użytkowych buduje nasze zdrowie psychicznie i pozwala swobodnie funkcjonować. Autorzy tego przewodnika przekonują, że liczy się jakość nie ilość, a zachodni konsumpcjonim to przeżytek minionej epoki. Ta teza, choć śmiała, wydaje się być bardzo pożyteczna i właściwa, szczególnie, że trafia do osób młodych, które w przyszłości będą odpowiedzialne za kierunki w temacie gromadzenia dóbr i użytkowania ich. Autorzy tej pozycji świadomie wskazują na potrzebę minimalizmu, który jest korzystny nie tylko dla ludzi, ale także dla środowiska i planety, która jest naszym domem. Przekazywanie takich wartości w książkach „life stylowych” to bardzo dobry sposób na jakościową edukację młodych pokoleń.

 

Negatywy też niestety można tu odnaleźć. Doskonale rozumiem, że jest to książka skierowana do młodych ludzi, jednak za dużo miejsca autorzy poświęcają ultranowoczesnej modzie koreańskiej – jak dla mnie zaburza to odbiór całości. Z przewodnika po kulturze robi nam się trochę poradnik stylowy dla pań. Oczywiście, nie ma w tym nic złego, jednak podejrzewam, że aspiracje i motywy do stworzenia tej książki były jednak inne. Reszta jest jak najbardziej na plus – tekst, narracja, oprawa graficzna. Polecam tę pozycję osobom, które dopiero pragną zacząć swoją przygodę z koreańską kulturą współczesną.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial