Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Chodź Za Mną

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Joanna Opiat Bojarska
 • Gatunek: Thriller
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 400
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788380537910
 • Wydawca: Burda
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Chodź Za Mną | Autor: Joanna Opiat Bojarska

Wybierz opinię:

Tysia19

Zakochanie jest bardzo specyficznym, rządzącym się swoimi prawami zjawiskiem. Wnosi do egzystencji pozytywne myślenie, wiele radości, świat widziany jest jakby przez różowe okulary. Innym razem potrafi sprawić, by po dawnym optymizmie nie zostało dosłownie nic. Jest to stan, w którym jeden organizm jest „związany” z drugim w sposób emocjonalny. Towarzyszą temu ciągłe, wręcz niekiedy nachalne myśli, które poświęcone są w większości tylko i wyłącznie adorowanej osobie w każdym możliwym czasie, oraz scenerii.

 

Cały świat prezentuje się wtedy gustownie, jak z bajki, chciałoby się napisać „i żyli długo i szczęśliwie”… Do czasu, aż w skrajnych przypadkach, pozytywne uczucie zostanie zastąpione negatywną, wręcz destrukcyjną chęcią posiadania na własność, co prowadzi tylko do jednego- do katastrofy. Zatem, czy idealny żywot tak naprawdę istnieje? Jak niewiele potrzeba, aby z perfekcyjnego życia stał się horror? Zapraszam do lektury „Chodź za mną” (2020, wydawnictwo Burda Książki) Pani Joanny Opiat-Bojarskiej.

 

Joanna Opiat-Bojarska - urodzona w Poznaniu, jedna z najbardziej popularnych w Polsce autorek powieści kryminalnych. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zamiłowanie do pisania pojawiło się czystym przypadkiem, podczas upadku na zdrowiu. Debiutującą książką była powieść autobiograficzna pod tytułem „Kto wyłączy mój mózg” (2011), w której opisuje swoją walkę z chorobami takimi jak: paraliż ciała i dolegliwością autoimmunologiczną. Mówi się o pisarce, że wyrzucona przez drzwi, powróci oknem z uśmiechem goszczącym na jej twarzy, oraz w szpilkach przyodzianych na stopach. Opracowała według wielu osób wzór na idealną lekturę, musi zawierać te elementy: realizm, emocje i masę zwrotów akcji.

 

ONA – Ewa, gwiazda na jednych z portali społecznościowych. Zakochana w prawie idealnym facecie, z którym spędza wymarzony weekend. Nic jednak nie trwa wiecznie, przekonuje się o tym, gdy dosłownie ułamek sekundy burzy jej dotychczasową oazę spokoju, wytchnienia, zaspokojenia.

 

ON -Artur, dla niego sekunda oznacza niemalże wieczność. Namacalne to staje się, gdy wychodzi sam z mieszkania i musi dojść do celu. Nie cierpi litości ze strony drugiego człowieka, oraz białej laski, która powinna stać się jego nieodłącznym atrybutem. Mimo, iż jest niewidomy, widzi więcej, niż inni.

 

„Chwila nieuwagi. Uderzenie. KREW.”.

 

Znacie to uczucie, jakby cały świat nagle stanął w miejscu, a potem nagle ktoś klika przewijanie jakby na pilocie, a on przyspiesza gwałtownie? Czy masz świadomość, że zaufanie jest czymś tak luksusowym, że nie każdy może zostać nim obdarzonym? Ewa straciła właśnie czujność, w konsekwencji czego teraz walczy o własne życie.

 

Uwielbiam powieści Pani Joanny Opiat-Bojarskiej, za między innymi to, że są charakterne, co to znaczy? Posiadają cięty język, nieszablonowość, a sama pisarka nie owija w bawełnę. Mam wrażenie, jakby przyjmowała zasadę „białe jest białe, czarne jest czarne”. Atutem jest również wprowadzona wielowątkowość, a przy czym brak chaosu. Twórczyni „Chodź za mną” stopniowo buduje napięcie i odkrywa tajemnicę przed czytelnikiem. Jeśli myślisz, że już w połowie książki znasz zakończenie… to masz rację, tak Ci się tylko wydaje, nie raz, nie dwa odbiorca trafi na fałszywy trop.

 

Książka jest przepełniona emocjami, zarówno pozytywnymi, jak i tymi skrajnymi, co sprawia, że staje się bardzo realistyczna. Z całą pewnością trzyma w napięciu, nigdy nie jest wiadome jak potoczy się dalsza fabuła – jest ona nieprzewidywalna, niebanalna, dopracowana w najmniejszym szczególe. W powieściach Pani Opiat-Bojarskiej zwykle zostają poruszane problemy społeczne, tak i było tym razem. Nie zdradzę Wam jaki problem tym razem się ukazał, sami przekonajcie się. Nie znalazłam minusów w książce. Autorka miała rację, stosując wyżej wymienione elementy (realizm, emocje, zwroty akcji) stworzy arcydzieło, tak też się stało. Jestem zachwycona powieścią, która tak mnie pochłonęła, że zapomniałam co to jest rzeczywistość. Z całą pewnością jest to jeden z lepszych kryminałów, który czytałam do tej pory. Jak najbardziej polecam, warto.

Edymon

Niewidomi inaczej.
"Ślepym" można być nie tylko na miłość, która czasem wydaje się sama pukać do naszych drzwi.
"Ślepym" można być również na zło, które czai się tuż za naszymi drzwiami.
Niewidomi wydają się zaś widzieć znacznie więcej niż przeciętny i zmanierowany siecią człowiek.

 

"Chodź za mną" to zgrabnie napisana i nasycona ciekawą treścią historia, która zaskoczy zapewne niejednego czytelnika. Ponadto nowa powieść Joanny Opiat-Bojarskiej dotyka w swojej narracji kilku ważnych spraw współczesnego świata. Jej główną bohaterką jest Ewa, która w życiu pragnie idealnego: faceta, wyglądu i profilu na Insta. I niby to wszystko ma. Z tą tylko różnicą, że Jacek ma już rodzinę, a jej życie w sieci niewiele ma wspólnego z tym prawdziwym, z którym zmaga się każdego dnia. Nie trudno będzie więc zburzyć jej domek z kart.

 

Artur to sąsiad Ewy, którego problemy skupiają się na zupełnie innych rzeczach niż te dotykające pięknej Ewy. On nie widzi twarzy i ruchu ulicznego. Praca też go sama nie szuka. Litość jest zaś dla niego obrazą. Mimo swojej ułomności dostrzega jednak w ludziach to, co dla innych niewidoczne. Widzi zło i zagrożenie. Wyczuwa kłamstwa i emocje. Swojego losu nie zamierza jednak pozostawić przypadkowi. Sposobów na miłość jest przecież wiele (w jego mniemaniu). Do tego Ewa i Artur wydają się rozumieć niemal bez słów. Ale czy to wystarczy? Czy uchroni ich od rozlewu krwi? Walka to jedyne co im pozostało. Poddanie się oznacza koniec, koniec, który wbija w fotel.

 

"Chodź za mną" to powieść kameleon. Zdolna do przeobrażania się z każdym podjętym wątkiem. Założenie, że to typowy kryminał okazało się mylne już z samym jej początkiem. Autorka rozpoczyna spotkanie z bohaterami od zmysłowych scen erotycznych, które są w stanie rozgrzać najbardziej opornych wobec tego gatunku. Dopiero potem mamy okazję bliżej poznać Ewę i pozostałe postacie, które odsłaniają przed czytelnikiem swoją prawdziwą twarz. Autorka wkracza tu mocno w sferę psychiczną bohaterów, coraz mocniej grając też emocjami czytelnika. Im bliżej końca, tym więcej pytań i zażaleń wobec zastanej rzeczywistości. Coraz więcej zakończeń. I ta scena mrożąca krew w żyłach...

 

Jestem więc mile połechtana i zaskoczona jednocześnie, bo spodziewałam się klasycznego kryminału, co najwyżej z wątkiem obyczajowym. A tu taki wachlarz gatunkowy, do tego perfekcyjnie spleciony, co daje nam wyjątkowo imponującą historię, zdolną potrząsnąć czytelnikiem. Jest jak kubeł zimnej wody dla zaspanych.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial