Okładka wydania

Idź Do Nieba!

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Idź Do Nieba! | Autor: abp. Fulton Sheen

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Mówią, że śmierć to jedyna pewna rzecz w życiu każdego człowieka. A co dalej? Tego nie wie nikt na pewno, ale każdy ma nadzieję, że jednak po tej drugiej stronie czeka na nas coś dobrego. Jestem pewna, że każdy człowiek chciałby po śmierci znaleźć się w niebie, choć oczywiście to niebo być może zupełnie inaczej sobie wyobrażamy. Szczególnie dla chrześcijan pójście do nieba jest ważne i można powiedzieć, że jest celem życia. W końcu obiecał nam to sam Jezus. Choć oczywiście na co dzień często o tym zapominamy i żyjemy tak, jakby liczyło się tylko to, co na ziemi. Myślenie o wieczności zostawiamy na przyszłość, tylko czy możemy być pewni, że ją mamy?

 

Takie rozważania na temat chrześcijańskich wartości przedstawia nam w swojej książce arcybiskup Fulton J.Sheen. Publikacja zatytułowana "Idź do nieba. Duchowa mapa do wieczności" to taki zbiór wskazówek dla wszystkich chrześcijan, który ma na celu pomóc nam osiągnąć cel jakim jest wieczne szczęście w niebie. Autor szczegółowo analizuje tutaj współczesnych chrześcijan, to jak zmieniły się wyznawane wartości i jakie trudności i wyzwania stoją obecnie przed ludźmi wierzącymi. A tych jest całkiem sporo, bo świat pełen jest pokus. Współczesny człowiek jest pełen kompleksów i konfliktów wewnętrznych, które w ogromny sposób wpływają na jego życie. Żyjemy pod wielką presją, w ciągłym biegu, często w sprzeczności między ty, co robimy, a co czujemy że robić powinniśmy. Często wpadamy w spiralę wymagań i współczesnych dóbr, zapominając o tym, co jest tak naprawdę ważne. Odkładamy tego Pana Boga gdzieś na boczny tor, uważając, że mamy czas, aby do niego wrócić. Mimo wszystko jednak nasze dusze wciąż poszukują Boga, choć często robimy to innymi drogami niż dawniej.

 

Biskup Fulton w swojej książce wskazuje na bardzo ważną rzecz dotyczącą religii- współcześni ludzie naprawdę tej religii chcą, ale na własnych bardzo uproszczonych zasadach. Krótko mówiąc religii uproszczonej, dopasowanej do naszych wymogów, która nie wymaga wielkiego zaangażowania, a jednocześnie obiecuje nam wiele. Jest nam ciężko mówić "nie" i rezygnować z wielu pokus czy przyjemności, ciężko jest też poświęcać się dla swojej wiary. Jest to jednak koniecznie, aby doskonalić się duchowo i w przyszłości osiągnąć cel jakim jest niebo.

 

Kaznodzieja będący autorem książki z niezwykłą pasją opowiada o tym współczesnym chrześcijaństwie. Mądrze analizuje, ale jednocześnie nie potępia. Z niezwykłą błyskotliwością i charyzmą próbuje nas jednak przekonać, że warto podejmować trud żywej wiary, warto odpowiadać na wezwania Boga i szukać go we współczesnym świecie. Choć nie jest to łatwa droga, arcybiskup próbuje przekonać czytelnika, że to już tutaj na Ziemi zaczyna się początek nieba i to od nas zależy jak ułożymy swoją drogę i czy u jej kresu będzie na nas czekać wieczne szczęście.

 

Chociaż "Idź do nieba" to nie jest książka, która pochłania bez reszty, to jednak jest to pozycja godna polecenia dla każdej osoby, która uznaje siebie za chrześcijanina. Jej czytanie skłania do refleksji na własnym życiem i postępowaniem i zachęca do tego, aby zmieniać się i udoskonalać. Podzielona jest na rozdziały, dzięki czemu czyta się sprawniej. Myślę, że jest to książka do czytania "po kawałku" , aby w pełni z niej skorzystać i mieć czas na przemyślenia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial