Okładka wydania

Droga Życia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Agata Awlam
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 360
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125x195 mm
 • ISBN: 9788381477925
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Droga Życia | Autor: Agata Awlam

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

"Droga życia" to debiutancka powieść obyczajowa, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. Muszę stwierdzić, że jest to powieść, która okazała się dla mnie dużym zaskoczeniem. Czytając pierwsze kilka rozdziałów byłam przekonana, że napiszę krytyczną recenzję, bo książka w ogóle mi się nie podobała. Temat wydawał się bardzo oklepany-młoda porządna, bardzo religijna dziewczyna z dobrego domu zakochuje się z wzajemnością w o rok starszym chłopaku, który źle się uczy i wyznaje zupełnie inne wartości. Byłam przekonana, że będzie to historia niczym ze "Szkoły uczuć" dobra dla oazowych dziewcząt, tudzież nastolatek z innej katolickiej organizacji. Jednak okazało się, że bardzo się pomyliłam i nie wiadomo kiedy książka autentycznie mnie wciągnęła.

 

Początkowo czytało mi się bardzo źle. Proste zdania i nieco dziwny język sprawiały, że miałam wrażenie iż czytam bajeczkę napisaną dla małych dzieci, a nie poważną powieść. Z czasem jednak przyzwyczaiłam się i nie przeszkadzało mi to już tak bardzo. Jednak czytając cały czas zachodziłam w głowę jak to możliwe, że autorka popełniła tak wielki błąd i nikt tego nie zauważył. Czy ktoś w ogóle zajmował się korektą tej książki? Jak to możliwe, że główna bohaterka przyszła na świat w 1948 roku (pierwsze zdanie w książce!), a mając 20 lat posługuje się telefonem komórkowym? Zwykle nie czepiam się drobnych błędów, ale tym razem bardzo mi to przeszkadzało, bo najpierw wydawało mi się, że akcja ma miejsce w latach 60 a okazało się, że jednak w czasie współczesnym.

 

Przejdźmy jednak do fabuły. Tak, jak już wspomniałam główną bohaterką książki jest dziewczyna o niespotykanym imieniu- Katherine. Na początek poznajemy całą historię jej życia, począwszy od narodzin i oddania jej przez matkę na wychowanie do obcej rodziny. Dalej śledzimy dzieciństwo Katherine, aż przechodzimy do zasadniczego czasu akcji, kiedy to Katherine kończy liceum i wybiera się na studia medyczne do Wrocławia. Zaznaczę, że Katherine nie widziała o tym, że nie jest biologiczną córką swoich rodziców. Prawda wychodzi na jaw, kiedy bohaterka zupełnym przypadkiem spotyka swoją prawdziwą matkę. Choć Katherine przeżywa szok, szybko akceptuje nową sytuację. W międzyczasie poznaje również Marcina- wspaniałego mężczyznę, z którym chce założyć rodzinę. I kiedy wydaje się, że Katherine ma już wszystko i jest bardzo szczęśliwa, okazuje się, że los ma wobec niej inne plany. Kobieta jednak z ogromnym zaufaniem i spokojem przyjmuje to, co przygotował dla niej Pan Bóg.

 

I tutaj zaznaczę, że "Droga życia" jest to książka w dużej mierze o wierze w Boga. Katherine i jej mąż są bardzo religijni i całe swoje życie oddają Panu Bogu. To Bóg jest u nich zawsze na pierwszym miejscu. Jest to opowieść o miłości, o wybaczaniu, ale także o nadziei i umiejętności godzenia się z wolą Bożą. To piękna, ale też momentami trudna powieść o tym, jak nieprzewidywalne jest ludzkie życie. Jednak jeśli nie lubisz religijnych akcentów w powieściach to zdecydowanie książka nie jest dla ciebie.

 

Muszę stwierdzić, że dzięki prostemu językowi i króciutkim rozdziałom powieść czytało mi się błyskawicznie i zajęło mi to tylko jedno popołudnie. Choć pierwsze wrażenie było słabe, szybko wciągnęłam się tak, że trudno było mi się oderwać od lektury. Polecam szczególnie osobom, dla których wiara jest w życiu bardzo ważna.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial