Okładka wydania

Dom Na Wzgórzu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dom Na Wzgórzu | Autor: Kelly NgaiMikki Lish

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

BRRRRRRR W TYM DOMU CHYBA STRASZY

W tym domu wszystko wydaje się stare... Mieszka w nim dziadek Hedy i Spencera, który był kiedyś prawdziwym magikiem! Jego życie jednak zmieniło się, kiedy w tajemniczych okolicznościach zaginęła asystentka Magika... Najgorsze, że była nią jego żona i jednocześnie mama Olivii... Teraz dzieci Olivii wybierają się do Domu na Wzgórzu. Pomiędzy starymi sprzętami, tajemniczymi rupieciami, ktoś się z nimi skontaktuje... Ktoś będzie chciał ich wykorzystać... A jeszcze Ktoś inny im pomoże... Brrrrrr... W tym domu chyba mieszkają jakieś upiory i duchy...

 

"DOM NA WZGÓRZU" MIKKI LISH I KELLY NGAI

"Dom na Wzgórzu", to książka Mikki Lish i Kelly Ngai (Wydawnictwo Zielona Sowa), która zabiera młodego czytelnika do świata, gdzie magia miesza się z rzeczywistością. Hedy i Spencer mają na kilka tygodni przenieść się do swojego dziadka, podczas gdy ich rodzice archeolodzy wybierają się do Hiszpanii. Jest zima, niebawem wszyscy obchodzić będą święta. Dziadek jednak nie jest skory do radości, choć bardzo się stara zapewnić dzieciom nieco rozrywki. Jednak wnuki obserwują jego zachowanie... Jest ono conajmniej podejrzane. Dzieciaki nie mogą wchodzić do niektórych pokoi na piętrze, nie mogą również dotykać niektórych rzeczy... Łamią jednak zakazy i w ten sposób poznają... Stana I Douga, czyli gadającego niedźwiedzia, a raczej dywanik z niedźwiedzia oraz jelenia z porożem - Lorda Królewskiego Lasu, choć właściwie jest to jego popiersie... Jednak okazuje się, że to nie jedyni mieszkańcy Domu na Wzgórzu... Drzewne Duszki, Pani Vilmus ale również tajemniczy duch Sam i przerażający, jeśli nie upiorny Albert Nikt...

 

KALEJDOS I RODZINNA TAJEMNICA

Dom na Wzgórzu skrywa jeszcze jedną, najważniejszą tajemnicę, a mianowicie skrzynię Magika, zwaną Kalejdosem. Hedy oraz Spencer z małą pomocą swoich kuzynów Żelki i Maksa - wnuków brata Dziadka, a także nowych przyjaciół, starają się rozwikłać zagadkę zniknięcia swojej babci Rose. Czy to ona komunikuje się z Hedy???

 

Wszystkie tajemnice skrywają się w starym Domu dziadka, który nie  chce wracać do przeszłości, czuje się winny i wciąż zrozpaczony po stracie swojej ukochanej... Rodzina to jednak coś ważnego, jak nie najważniejszego w życiu... Babcia Rose i więzy krwi udowodnią, że wszystko jest możliwe, kiedy się kocha!

 

"Dom na Wzgórzu" jest książką skierowaną do dzieci w wieku 9+. Książka faktycznie jest nieco upiorna, można by nawet powiedzieć, że jest to thriller dla młodych czytelników... I rzeczywiście są w tej powieści momenty, które mogą zmrozić krew w żyłach, jednak jest i trochę wesołych, czarodziejskich sytuacji!  Bohaterowie, ciekawie wykreowani, dają się polubić, natomiast ci, których młody czytelnik powinien się bać, rzeczywiście wzbudzają lęk... Wartka akcja, pełna ciekawych zwrotów, do tego magia, którą dzieci kochają... To wszystko sprawia, że "Dom na Wzgórzu" czyta się szybko i z ciekawością. Zabrakło mi jednak trochę płynności tekstu, choć nie przeszkadza to w czytaniu, ponieważ chęć poznania dalszych losów mieszkańców Domu na Wzgórzu jest bardzo silna!!! Ale to tylko takie małe "ale".

 

THRILLER DLA MŁODYCH CZYTELNIKÓW

Autorki nie zamknęły swojej historii, pozwoliły na to, żeby czytelnik mógł snuć dalszą jej część w wyobraźni, albo... może poczekać na kolejną porcję od samych autorek, które myślę, że już snują dalsze przygody Hedy oraz Spencera i upiornego Alberta Nikogo!

 

Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial