Okładka wydania

Po Drugiej Stronie Uralu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Sławomir Michał
 • Gatunek: Podróżnicze
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 346
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 121x195 mm
 • ISBN: 9788381478953
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Po Drugiej Stronie Uralu | Autor: Sławomir Michał

Wybierz opinię:

Ansomnia

Czy lubicie reportaże? Ja w ostatnim czasie przeczytałam kilka ciekawych. Jeden z nich opowiadał o Białorusi. Tym razem jednak zdecydowałam się sięgnąć po książkę autorstwa Sławomira Michała pt. „Po drugiej stronie Uralu”, którą wydało wydawnictwo Novae Res. Zdecydowałam się na ten tytuł, gdyż ciekawi mnie temat krajów wschodnich. Rosja jest bowiem krajem niezwykle ciekawym, nie tylko podróżniczo.

 

O czym jest więc ta książka? Jej autor, Sławomir Michał, opisuje swoją podróż autostopem przez Ukrainę i Rosję, którą odbywa wraz z przyjacielem. Podróż ta jest spontaniczna, bowiem dwoje mężczyzn podróżują autostopem, nie mając większych oszczędności. Siłą rzeczy są oni zmuszeni bazować na ludzkiej uprzejmości i tym, co ześle im los.

 

Powieść ta to nic innego jak dziennik z podróży. Autor, aby urozmaicić historię wplata w nią wątek fikcyjny, który opiera się na poszukiwaniu pewnej dziewczyny. Jednak w książce tej znajdziemy naprawdę realne opisy religii, poglądów politycznych, obcych kultur. Autor opisuje też miejsca spotykane podczas podróży. Ciekawe opisy sprawiają, że mamy ochotę udać się w tę szaloną podróż autostopem wraz z bohaterami, aby poznać Ukrainę i Rosję. Ciekawym zabiegiem, na jaki zdecydował się autor, jest połączenie wątków fikcyjnych z autentycznymi wydarzeniami. W oczach czytelnika bohaterowie nie są już tylko turystami, lecz także postaciami, którym się kibicuje i których losy się śledzi z zaciekawieniem.

 

Co daje ta książka? Autorzy zdradzając swoją historię, dzieląc się opowieściami o poznanych ludziach, usłyszanych historiach i zobaczonych miejscach, pozwalają czytelnikom rozwijać własne zdanie na pewne tematy, a także skłaniają do refleksji. Piękne jest to, że autor na kartach tej powieści opisuje, jak poznaje ludzi mieszkających po drugiej stronie Uralu, opowiada o ich troskach i marzeniach, pokazując tym samym, że żyją tam normalni ludzie.

 

Ta książka niesie ze sobą ogromną wartość dla czytelników. Myślę jednak, że wiele dała również jej autorowi. Nie bez powodu mówi się, że podróże kształcą. Jestem naprawdę wdzięczna, że Sławomir Michał podzielił się tą niezwykłą historią, która wielu osobom może się wydawać abstrakcyjna i niezwykle szalona. Bardzo cenne w tej powieści są myśli autora, jego przemyślenia, a także opisy krajobrazów, które pozwalają czytelnikowi się zakochać w opisywanych miejscach, a przy tym wpływają na lepsze odczuwanie klimatu tych krajobrazów.

 

„Po drugiej stronie Uralu” to niesamowita książka o podróży, która uczy, rozwija i pokazuje, że istnieje także inna dogra niż codzienna rutyna. Co więcej uzmysławia, że wystarczy tylko odwaga, plecak z najpotrzebniejszymi rzeczami, niedużo pieniędzy i można zmienić swoją nudną codzienność w niezapomnianą przygodę. W książce tej znajdziemy różne spojrzenia na świat. Książka ta szczególnie spodoba się osobom, które kochają podróże, pragną udać się na wycieczkę na wschód i chcą poznawać obce kultury. Powieść tę mogę polecić zwłaszcza teraz, gdy w dobie koronawirusa podróżowanie jest szczególnie utrudnione i ryzykowne. Tytuł ten pozwala nam na chwile zapomnieć o przykrej sytuacji na świecie, zachwyca, otwiera oczy na wiele spraw i pozostawia w refleksyjnym nastroju.

 

„Wszystko złe przeminie, rozpuści się jak cukier we wrzątku, nikt mi tego nie zagwarantuje, po prostu trzeba wierzyć”.

 

Czytając tę książkę czujemy się jakbyśmy byli wraz z bohaterami na niesamowitej przygodzie w przepięknych miejscach. Wszystko za sprawą plastycznych opisów autora. Z wielką przyjemnością sięgnę po jego następne publikacje.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial