Okładka wydania

Masz To We Krwi Morfologia, Hashimoto, Cholesterol

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Masz To We Krwi Morfologia, Hashimoto, Cholesterol | Autor: Paulina IhnatowiczEmilia Ptak

Wybierz opinię:

Ansomnia

Paulina Ihnatowicz i Emilia Ptak to dwie wspaniałe dietetyczki, które pomogły już wielu osobom. Ich drogę rozwoju oraz aktywne działania można śledzić na Facebooku. Poza tym dziewczyny często pojawiają się w Pytaniu na śniadanie, gdzie omawiają tematy z zakresu dietetyki. Ten wspaniały dietetyczny duet ma już za sobą kilka książek. Pierwszą z nich była „Rozszyfruj swoją krew”, która ukazała się w dwóch wersjach. Jednej obszernej, z której korzystają inni dietetycy i lekarze oraz drugiej okrojonej, po którą sięgają osoby interesujące się tematem zdrowia. Książka ta ukazała się w ostatnim czasie na nowo nakładem Wydawnictwa Publicat. Autorki zdecydowały się nadać książce nowy tytuł. Tym samym w księgarniach pojawiła się publikacja pt. „Masz to we krwi”.

 

Mówi się, że można mieć wszystko, ale jeśli się nie ma zdrowia, to nigdy nie będzie się szczęśliwym. Wagę tych słów najlepiej poznały osoby, które w swoim życiu musiały się zmierzyć z poważnymi chorobami. Naturalną kwestią jest więc, że należy dbać o swoje zdrowie, jednak wiele osób o tym zapomina. Autorki książki pragną uświadamiać innych, jak ważne jest wykonywanie badań krwi. Zaznaczają jednak, że same wyniki często niewiele nam mówią. Dlatego też przychodzą z pomocą i na kartach książki „Masz to we krwi” starają się wyjaśnić, w jaki sposób należy odczytywać wyniki badań.

 

Bez wątpienia można rzec – ta książka jest nam dzisiaj potrzebna. W czasach, gdy ludzie są coraz bardziej świadomi, a zapadalność na przeróżne choroby jest większa, konieczna wydaje się znajomość z zakresu badań krwi. Podkreśla się bowiem, że profilaktyka i odpowiednio szybkie wykrycie choroby, wpływają na powrót do zdrowia. Niekiedy niedobory w organizmie mogą wpływać na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne w sposób zatrważający. Autorki same zaznaczają, że obecnie aż 1/5 populacji cierpi na niedokrwistość. Wynika to często z niedoboru żelaza.

 

Ta książka ma naprawdę wiele zalet i powinna stać na półce w każdym domu. Dużą wartością jest, że tytuł ten można czytać od deski do deski lub wybiórczo, wybierając tylko interesujące nas fragmenty. Co ważne, autorki na samym początku wyszczególniły, kiedy należy wykonywać badania krwi, aby były wiarygodne. Ponadto dają wiele wskazówek, do których warto się zastosować.

 

„Masz to we krwi” to publikacja, która jest kopalnią wiedzy z zakresu badań medycznych. Paulina Ihnatowicz i Emilia Ptak skupiły się na omówieniu morfologii, panelu tarczycowym, lipidogramie. Co więcej, wiedza ta podana jest w bardzo ciekawy sposób. W książce znajduje się wiele obrazków oraz wykresów, które ułatwiają odbiór treści, która – nie oszukujmy się – ze względu na tematykę nie jest łatwa. Dlatego też, autorki pokazują, jak odczytywać wyniki badań w praktyce. Przedstawiają przykładowe wyniki poszczególnych osób oraz podstawowe informacje na ich temat, a następnie opisują, jak interpretować wartości.

 

Komu warto polecić tę książkę? Jak już wspomniałam, tytuł ten powinien się znaleźć w każdym domu. Jednak szczególnie warto go polecić osobom, które martwią się o swój stan zdrowia i nie znajdują pomocy u specjalisty bądź tym, które lubią szukać odpowiedzi na własną rękę. W książce znajdują się wytyczne, dotyczące badań, jakie warto wykonywać w zależności od płci i wieku, a także informacje o ewentualnej suplementacji oraz zasadach zdrowego odżywiania.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial