Okładka wydania

Oswoić Hiszpanię

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Joanna Lessnau
 • Gatunek: Podróżnicze
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 392
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x210 mm
 • ISBN: 9788381477901
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Oswoić Hiszpanię | Autor: Joanna Lessnau

Wybierz opinię:

MarJadka

Wydawało mi się, że nic nie ciągnie mnie już do Hiszpanii. Byłam w Barcelonie i to mi wystarczy. Wiem, wiem, Barcelona to nie cała Hiszpania, malutki zaledwie wycinek. Ale ja nie lubię czytać przewodników i potem zwiedzać razem z nimi, odhaczając po kolei atrakcje, o których przeczytałam. No ale Pan Przypadek, który bardzo mocno towarzyszył autorce i jej rodzinie podczas podróży, dwukrotnie już dał znać o sobie w moim przypadku. Raz podsuwając mi książkę „Kulturalna zawierucha” o Barcelonie właśnie, a teraz tą książkę.

 

„Oswoić Hiszpanię”. Czy w ogóle da się oswoić jakiś kraj? Oswoić można psa, kota, myszkę, jakieś zwierzę, jakieś miejsce – ale kraj? No dobrze. „Oswoić Hiszpanię to coś znacznie więcej niż kolejny przewodnik turystyczny. Nie znajdziemy tu opisu najpopularniejszych atrakcji Hiszpanii, próżno też szukać informacji o ubóstwianych przez turystów miejscach wypoczynku. Poznamy za to wiele legend, m. in. O dzielnej Armengoli, dowiemy się skąd pochodzi nazwa Pireneje i nauczymy się przyrządzać hiszpańskie churrosy. Bogatą wiedzę na temat tego fascynującego kraju autorka czerpie ze swoich wieloletnich podróży. Wraz z mężem i synem przemierzyła tysiące kilometrów: od rajskich plaż po górskie szczyty, od metropolii po rybackie wioski, odkrywając mniej znane oblicze Hiszpanii i korygując tkwiące w jej głowie stereotypy. Teraz dzieli się swoimi wrażeniami, zachęcając do podróżowania w stylu slow. Daj się zainspirować!”

 

Najpierw zamierzałam po prostu przerzucać kartka po kartce. W końcu skoro jest to coś w rodzaju przewodnika turystycznego to szybko mi pójdzie. Ale tak się nie dało. Bo to rzeczywiście nie jest przewodnik turystyczny. To bardzo obszerny dziennik podróży, w którym autorka notuje swoje wrażenia, dzieli się bardzo obszerną wiedzą historyczną, podaną jednak w bardzo strawny sposób, podaje przepis na sangrię i churros, cytuje rozmowy, przytacza różne fakty i anegdoty, ubarwia narrację legendami. Wszystko podane jest w sposób naprawdę lekki i tak, że chce się więcej.

 

Książka podzielona jest na cztery części, bo opisane są tu cztery podróże. Byłam przekonana, że książka zawiera opis jednej wyprawy, za to baaaardzo drobiazgowy. Nic bardziej mylnego. To cztery podróże. W dodatku opisane tak, że ma się wrażenie rzeczywistego towarzyszenia całej rodzinie. Dlaczego? Bo nie silą się na bycie tytanami i pokonywanie dziennie nie wiadomo ilu kilometrów byle zobaczyć nie wiadomo ile i zwiedzić nieskończoną ilość zabytków. Autorka opisuje upał, podjęcie decyzji, że dziś zostają na miejscu.
Bardzo podoba mi się to, że często oddają ster Panu Przewodnikowi Przypadkowi. I nieraz muszą przez to chodzić naokoło, jak w Kartagenie, ale często znajdują bardzo ciekawe rzeczy – jak w Elche.

 

Czytałam, czytałam, czytałam … I nie nudziłam się wcale. Połknęłam bakcyla, jakim jest odkrywanie małych miasteczek Hiszpanii. Joanna Lessnau potrafiłam zaciekawić takiego opornego człowieka jak ja a to już bardzo dużo. Napisała książkę, która jest bardzo ciekawą opowieścią o tym jak można poznawać nieznane robiąc małe kroki. I nie trzeba wcale zwiedzać wielkich metropolii.

 

Stosunkowo mało jest tu zdjęć. Po każdej części jest 6 podpisanych zdjęć. Trochę szkoda, że jest ich tak mało i że na żadnym nie autorki ani jej rodziny. Brakuje mi też podania kontaktu do autorki. Jest wprawdzie jej zdjęcie i krótka informacja, ale nic poza tym. A szkoda.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial