Okładka wydania

Składniki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Składniki | Autor: George Zaidan

Wybierz opinię:

Chris

W dzisiejszych czasach szczególną uwagę przykłada się do zdrowego odżywiania i prowadzenia stylu życia jak najlepszego dla naszego organizmu. Praktycznie w każdym miejscu i w każdej formie jesteśmy w stanie otrzymać różnego rodzaju pomoce i rade, które mają za zadanie odpowiednio nas ukierunkować ku takowemu działaniu. Tylko w naszej kwestii pozostaje ocenienie czy takowe poradniki są dopasowane do naszego charakteru, portfela i przede wszystkim czy na pewno będą korzystne dla naszego organizmu. Idąc tym tropem, myślę, że zgodnie ze starodawną zasadą wojenną „poznaj swojego wroga”, należy jakąkolwiek dietę rozpocząć od szczegółowych informacji dotyczących żywienia i wszelkiego rodzaju procesów, które im towarzyszą. Idealną właśnie pomocą dla tego rodzaju działalności jest właśnie książka George’a Zaidana.

 

Autor „Składniki…” z pewnością ma odpowiednie kwalifikacje do tego by napisać tego rodzaju książkę. Absolwent prestiżowej uczelni wyższej na wydziale chemii już niejednokrotnie miał przyjemność zaprezentować się szerszej publiczności, m.in. na łamach gazety i telewizji National Geographic. To jednak nie wykształcenie świadczy o tym czy autor zostanie pozytywnie przyjęty przez grono czytelnicze, ale przede wszystkim sposób w jaki przekazuje on swoją wiedzę odbiorcom. W tym przypadku możemy z pewnością stwierdzić, że robi to wyśmienicie. George Zaidan, mimo chemicznego wykształcenia, nie zrzuca nam na głowę różnego rodzaju wzorów, wiązań, pierwiastków czy naukowego języka. Cała wiedza i co za tym idzie, porady z tym związane, przekazana jest nam w łatwy i przystępny sposób, dzięki czemu każdy z nas, niezależnie od wykształcenia i zainteresowań, z pewnością zrozumie co autor miał na myśli. Dodatkowo trzeba przyznać, że George Zaidan obdarzony jest również bardzo interesującym poczuciem humoru (to oczywiście subiektywna ocena, o gustach się nie rozmawia) gdyż za każdym razem stosuje zabawne porównania i wyobrażenia.

 

To wszystko ma na celu jeszcze łatwiej objaśnić nam poruszane zagadnienia i lepiej zrozumieć specyfikę omawianego aspektu. Pod względem merytorycznym warto zaznaczyć, że autor tak ukształtował swoją książkę, że dotyka ona praktycznie każdego znanego nam elementu z naszego życia codziennego. Nie boi się używać nazw znanych marek jako przykładów nieprawidłowego i niezdrowego jedzenia, a także jednocześnie wyjaśnia dlaczego właśnie one mogą szkodzić naszemu organizmowi. Dzięki temu możemy dowiedzieć się nagiej prawdy o różnego rodzaju chipsach, kremach, ciastkach czy nawet ziemniakach. Dodatkowym atutem z pewnością są także liczne ciekawostki towarzyszące nam przy praktycznie każdym omawianym zagadnieniu. Pozwala to nam na jeszcze większe zainteresowanie treścią, a co za tym idzie- na nudę narzekać nie możemy. To wszystko sprawia, że „Składniki…” są naprawdę świetną książką, która powinna zagościć w każdym domowym księgozbiorze. Nie tylko by zdrowiej się odżywiać, ale także by poznać prawdę o dzisiejszej żywności i przede wszystkim przyczynach dlaczego jesteśmy tak wszędzie zatruwani.

 

George Zaidan stworzył niezwykle interesujący poradnik, który moim zdaniem z pewnością będzie przydatny dla każdego czytelnika, nawet tego, który nie jest zainteresowany zmianą swojego sposobu odżywiania. To również dla rodziców idealny sposób by w swoich dzieciach zasiać choć ziarno wiedzy na temat otaczającego nas jedzenia i świetny sposób na udowodnienie, że „znane, popularne i tanie” z pewnością nie oznacza „zdrowe”. Przystępny język, świetne poczucie humoru i przede wszystkim ogrom wiedzy- to wszystko daje nam materiał na kolejny popularnonaukowy bestseller.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial