Okładka wydania

Niekochalni Lęk Przed Bliskością

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Niekochalni Lęk Przed Bliskością | Autor: Andrzej GryżewskiSylwia Sitkowska

Wybierz opinię:

Karolkaczyta

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego na pewne wydarzenia, słowa lub bliskość reagujecie gniewem, lekceważeniem lub ucieczką? Byliście w takiej sytuacji lub też znajdujecie się w takowej zbyt często? Może warto usiąść i pomyśleć co jest nie tak i ewentualnie poszukać pomocy u psychologa i psychoterapeuty.

 

Sylwia Sitkowska oraz Andrzej Gryżewski to znani psychologowie i terapeuci, często udzielający się w programach telewizyjnych, audycjach radiowych oraz na łamach znanych czasopism. Oboje stosują terapię poznawczo – behawioralną, która zajmuje się przede wszystkim teraźniejszością. Jest ona stosowana najczęściej u osób z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi oraz z zaburzeniami osobowości. Pan Andrzej jest dodatkowo seksuologiem oraz certyfikowanym edukatorem seksualnym. Wspólnie napisali książkę „Niekochalni.” I dziś właśnie o tym nietypowym poradniku chciałabym opowiedzieć.

 

„Niekochalni" jest to książka psychologiczna, której głównym tematem, jak wskazuje podtytuł, jest lęk przed bliskością, będącą jednym z najważniejszych elementów każdej głębokiej relacji, poczucia szczęścia oraz miłości. Autorzy we wspólnej rozmowie starają się wyjaśnić skąd taki lęk się bierze, jak go rozpoznać i jaki wpływ mają na życie i związki międzyludzkie. A przy okazji omawiają również zaburzenia seksualne jakie przydarzają się kobietom i mężczyznom, uzależnienia oraz ucieczkę w portale społecznościowe.

 

Od dłuższego czasu rośnie liczba singli, którzy nie chcą lub nie umieją stworzyć szczęśliwego związku z jedną wybraną osobą. Nie oznacza to bynajmniej, że każda z tych osób ma jakiekolwiek problemy z porozumieniem, miłością, bliskością oraz zaufaniem. Niekiedy jest to bowiem świadomy wybór i nawet osobiście znam takie przypadki, a decyzja tych osób najczęściej jest powodowane zwykłą wygodą. Jednak autorzy pisząc prezentowaną książkę, z góry zakładają, że większość takich osób jest samotnych ponieważ, nie potrafią stworzyć satysfakcjonującego związku. Z jednym na pewno mogę się zgodzić - pęd za lepszym jutrem, konsumpcyjny styl życia oraz zbyt wielki nacisk na dobra materialne – nie sprzyjają skupieniu się nad osobistym budowaniem relacji oraz bliskości. Do tego dochodzi uzależnienie od Internetu oraz portali społecznościowych, w których to coraz częściej szuka się odpowiedniego towarzystwa do rozmów. Przyznajcie sami, że siedzenie przed szklanym ekranem zajmuje nam coraz więcej czasu, coraz mniej rozmawia się ze sobą, a co za tym idzie pary zaczynają oddalać się od siebie.

 

Szczerze powiem, że książki napisane w formie rozmowy nie należą do moich ulubionych. Zawsze czyta mi się je trochę dziwnie. Tym razem jednak, poruszony temat był na tyle ciekawy, że nawet nie zwracałam większej uwagi na prowadzony między autorami dialog. Psycholodzy starali się przedstawić wszystkie podjęte zagadnienia w sposób humorystyczny, a momentami wręcz zbyt lekko jak na tak poważny temat. Mimo to nie zabrakło w ich rozmowie również zrozumienia, empatii oraz troski. Wiele przytaczanych przez Sitkowską i Gryżewskiego przykładów pochodzi prosto z ich własnych gabinetów, jak również filmów, książek i zwykłej obserwacji otoczenia. Każdy znajdzie tu sporą dawkę wiedzy i przemyśleń. A także wszelkie wskazówki i porady jak krok po kroku odbudować zatraconą bliskość w związku i jak rozprawić się z mechanizmami w nas tkwiącymi, a które oddzielają nas od ukochanej osoby niewidzialnym murem. Poradnik ten skłania do refleksji i do głębszego zastanowienia się nie tylko nad samym sobą, ale również nad związkiem. Jest naprawdę warta uwagi. Czas przy niej spędzony, nie będzie czasem straconym. To mogę zagwarantować.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial