Okładka wydania

Cichy Szept

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Julia Magdalena Grabsky
 • Gatunek: Romans
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 494
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x210 mm
 • ISBN: 9788382191011
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  3,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Cichy Szept | Autor: Julia Magdalena Grabsky

Wybierz opinię:

Ambros

Zastanawiam się na co liczyłam sięgając po tę powieść. Sama nie wiem co mnie do niej przekonało? Może zbyt sugestywna okładka? Działająca pobudzająco na wyobraźnię i zmysły. A może po prostu ciekawość, chęć oderwania się chociaż na chwilę od codzienności i danie upustu swojej wyobraźni? Być może. Niezależnie od odpowiedzi, co by to nie było, wprowadziło mnie w konsternację.

 

Skończyłam czytać Cichy szept i mam problem. Chyba po raz pierwszy nie wiem co ma napisać. Totalna pustka i niemoc, brak jakiegokolwiek punktu zaczepienia. Jak ją ocenić, czy mogę ją polecić, a może warto przestrzec przed nią? Nie wiem do czego się odnieść, ale spróbuję …

 

On i ona – dwoje nieznajomych – spotyka się w przypadkowym zamku. W zacisznym pokoju, bez świadków, tylko oni – i wibrujące wokół nich pożądanie. Tak, to jedyne słowo jakie mi przychodzi na myśl, aby opisać całą tę sytuację. Autorce zajęło to prawie 500 stron, a ja nie potrafię opisać w kilku zdaniach. Jesteśmy świadkami długiej, ciągnącej się w nieskończoność sceny seksu. Bardzo sugestywne i mające wzmóc w nas pożądanie opisy przewijane są złotymi myślami bohatera. Trudne do ogarnięcia, nie uważam, aby było to najlepszym rozwiązaniem. Tak lekkich i przyziemnych tematów nie powinno się mieszać z życiowymi i egzystencjalnymi pytaniami, rozmyślaniami.

 

„Nie każdy dokona w życiu czegokolwiek poza samym życiem. Nie każdy nawet się narodzi. (…) Żyjmy pełnią życia, jak każdemu nas z osobna było dane. Walczmy o swoje, nie patrzmy na innych i brnijmy do przodu, póki nie zabierze nas czas”.

 

W pewnym momencie nie wiedziałam co jest ważniejsze i co autorka chciała w ten sposób nam przekazać. Nie potrafię odczytać jej intencji. W tej lekturze nie doczekacie się żadnej akcji czy większych emocji, dialogi – jak dobrze pamiętam były trzy lub cztery. Cała fabuła sprowadza się do opisu wspomnianej sceny seksualnych uniesień. Muszę szczerze przyznać, że bardzo żałowałam czasu poświęconego na jej przeczytanie, tyle ciekawych książek spogląda na mnie, a ja się wzięłam za Cichy szept. Cóż, liczyłam na bardzo wiele przeżyć i wrażeń, ale nic nie otrzymałam. Przykro, nie potrafię nic pozytywnego wskazać o tej powieści, być może nie trafiła ona w mój czytelniczy gust. Nie oznacza to jednak, że wam się nie spodoba. Nie sugerujcie się moimi spostrzeżeniami, sami się przekonajcie. Każdy z nas czegoś innego oczekuje od lektury i być może znajdziecie w niej coś dla siebie. Otwórzcie się na nowe przeżycia, uruchomcie swoją wyobraźnię i zatopcie się w Cichym szepcie dogłębnie.

Grzechu Czyta

Miłosne spotkanie między dwojgiem zakochanych jest najbardziej intymną częścią związku. Obecnie, ale i dawniej nie zawsze takie spotkanie ma charakter wynikający z uczucia. Jednakże najbardziej zmysłowe, jest to podszyte miłością takiej pary. O takim spotkaniu przeczytamy w książce „Cichy szept” Julii Magdaleny Grabsky.

 

Zarys fabuły

 

W książce spotykamy się z monologiem opisującym spotkanie miłosne w zamku, dwojga zakochanych. Został przedstawiony szczegółowy obraz miłosnych uciech, już od momentu spotkania do samego stosunku włącznie. Obraz przedstawiony jest tak wyszukany i pieszczotliwie przedstawiony, że aż dziw bierze, że jeszcze autorzy są wstanie tak pisać. Każdy detal spotkania jest wnikliwie opisany z wielkim przejęciem się bohatera charakteryzującym się zachwytem pięknem kobiety. Recenzja nie odda tej delikatności, tylko trzeba sięgnąć po „Cichy szept” Julii Magdaleny Grabsky.

 

Zachwyt drugą osobą

 

W książce bohater zachwyca się kobietą, jej delikatnością, każdym skrawkiem jej ciała. Zapewne jest to efekt najprawdziwszej miłości, która spotyka każdego z nas. Owszem każdy powinien w swojej drugiej połówce odnajdywać takie pokłady uwielbienia, ale czy to jest realne. Czy możliwym jest takie się zachwycanie w przypadku mężczyzny? Wszak mężczyźni znani są z tego, a nawet są badania psychologiczne na ten temat, że większość z nas działa jednotorowo. Jeżeli dany „osobnik” coś robi, to się tylko nad tym skupia i raczej mało prawdopodobne, by jeszcze dodatkowo nad tym tak szczegółowo rozmyślał, zwłaszcza jeśli chodzi o seks. Taki zachwyt możliwy jest przed albo po stosunku. W trakcie to raczej instynkt i pożądanie grają pierwsze skrzypce. Dla mnie z punktu widzenia mężczyzny taki tekst jest nowością, wszystko byłoby w porządku, gdyby to było na zasadzie wspomnień, a nie tu i teraz i to z taką szczegółowością. Owszem dzięki takiemu opisowi, mamy możliwość głębszego przeniknięcia do tamtej sytuacji i do myśli autorki, ale czy w obecnych czasach przyjmie się taki styl, to śmiem wątpić. Pewnie znajdą się koneserzy, takiego wysublimowanego smaku, ale będzie ich zdecydowanie mniej.

 

Podsumowanie

 

Książka posiada niesamowity charakter, jest napisana bardzo perfekcyjnym stylem, który odznacza się szczegółowością i poczuciem pięknego, wyjątkowego smaku. Kunszt pisarski jest na wysokim poziomie, dużo jest metafor nadających jeszcze większej barwy temu dziełu. Dlatego też postanowiłem w ten sposób ocenić tę książkę, gdyby nie ten język, ocena byłaby gorsza. Współczesny czytelnik mam wrażenie odzwyczaił się już od takiego stylu pisarskiego, dlatego pozytywnych opinii może być dość mało. Właściwie można rzec, że książka nie posiada akcji oprócz tego, co dzieje się w łóżku, więc to obniża zdecydowanie ocenę. Owszem treść daje do myślenia nad tym, jak powinniśmy przeżywać dane momenty w życiu, ale nie odczuwałem emocji podczas samego czytania, co jest minusem w tej książce. Wydaje mi się, że objętość takiego dzieła może być odstraszająca dla zwykłego odbiorcy, który jednak spróbuje, a raczej odważy się sięgnąć po tę książkę. Moim zastrzeżeniem jest opis książki, który może wprowadzać w błąd, gdyż powinno być wskazane z czym czytelnicy mają do czynienia, gdyż to nie jest typowy erotyk. Tutaj nie ma zwykłego seksu przedstawionego bardziej lub mniej wulgarnie, tylko mamy swego rodzaju obraz kwintesencji stosunku dwojga ludzi, który jest efektem porywających uczuć pełnych pożądania i zatracenia się w sobie. Dzieło mogę polecić czytelnikom gotowym na tekst pełen przemyśleń, szczegółowych opisów i piękna zawartego w nim na wysokim poziomie, który jest rzadziej rozumiany przez rzeszę pochłaniaczy książek, a wybierany przez znawców literatury wysokiego szczebla.

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial