Okładka wydania

Błękitny Umysł

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Klaudia Pingot
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 400
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x208 mm
 • ISBN: 9788328355200
 • Wydawca: OnePress
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Błękitny Umysł | Autor: Klaudia Pingot

Wybierz opinię:

Nvilia

Lektury książki „Błękitny umysł” podjęłam się z kilku powodów. Nie ukrywam, że moją uwagę najpierw przykuła okładka książki i zapewne właśnie taki był cel jej twórców.

 

Następnie zastanowiłam się nad tytułem publikacji – czymże jest tajemniczy „błękitny umysł”? Wszelkie zagadnienia związane z psychologią i samorozwojem są dla mnie niezwykle interesujące, dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok tej pozycji. Opis książki zachęca, głosząc, że publikacja „opiera się na badaniach naukowych, choć jednocześnie przedstawia zagadnienia niewyjaśnione i zagadkowe. Łączy biznes, psychologię, filozofię Wschodu z życiem i naszymi codziennymi wyborami”. Te słowa rozbudziły we mnie jeszcze większe uczucie ciekawości, którego nie byłam w stanie zignorować. Wkrótce egzemplarz „Błękitnego umysłu” autorstwa Klaudii Pingot trafił w moje ręce.

 

Książka podzielona jest na tematyczne rozdziały, a każdy z nich kończy się podsumowaniem, ujętym w formie lekcji. Porady udzielane przez autorkę jak najbardziej mogą zostać wprowadzone w życiu każdego z czytelników, co sprawia, że lektura może przynieść wiele pożytku. Klaudia Pingot zachęca, by poznać nieznane, działać na opak i myśleć na odwrót. To tytuły trzech działów z książki, w których autorka kolejno rozwodzi się nad zaletami, ale również wadami i niebezpieczeństwami poruszanych zagadnień. Warto dodać, że autorka dołączyła do książki krótki rozdział, w którym na jej pytania odpowiadają ludzie sukcesu, specjaliści z rozmaitych dziedzin. Wśród gości znajdują się Roman Polko (generał, komandos), Dariusz Piotrowski (Dyrektor Generalny DELL Technologies Polska) oraz Joanna Janowicz (ekspert komunikacji interpersonalnej, filozof szczęścia, trener rozwoju).

 

Taka różnorodność ankietowanych sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nauka, jaką czytelnik może wynieść z lektury książki, zależy w stu procentach od niego. Jak pisze autorka: „moją intencją było dać Ci jak najwięcej inspiracji i dobrych przykładów, jednocześnie pozostawiając Cię z wyborem i własną refleksją na temat tego, co dalej”.

 

„Błękitny umysł” to książka napisana bardzo przystępnym językiem. Autorka rozmawia z odbiorcą jak ze swoim znajomym, tworząc przyjazną atmosferę. Zapewne wynika to z wykształcenia Klaudii Pingot, która – jak dowiadujemy się z okładki książki – jest mówczynią kreatywną, psychologiem i trenerem. Właśnie ze względu na charakter publikacji uważam, że lektura przeznaczona jest dla nieco młodszych czytelników, nastolatków i młodych dorosłych. Do niezaprzeczalnych zalet książki należy jej oprawa graficzna.

 

Krzykliwa żółta okładka z niebieskimi akcentami zdecydowanie przykuwa uwagę potencjalnego czytelnika. Szata wizualna wewnątrz książki również wprowadza pewien powiew świeżości w porównaniu z innymi, nieco bardziej konwencjonalnymi publikacjami. W „Błękitnym umyśle” znajdują się przeróżne ilustracje, grafy i infografiki, które urozmaicają lekturę.

 

Czy książka Klaudii Pingot to najlepsza pozycja motywacyjna (może nawet psychologiczna) spośród dostępnych na rynku? Uważam, że nie. Istnieją książki, które od dłuższego czasu znajdują się na piedestale literackim i nieprędko stamtąd znikną. Niemniej jednak sądzę, że warto zaznajomić się z publikacją „Błękitny umysł”, tak samo, jak popieram lekturę innych  nowości wydawniczych. Warto dawać szansę nowym autorom, którzy być może nawet dopiero debiutują na rynku. Dla Klaudii Pingot nie jest to debiut, aczkolwiek autorka nie jest szeroko rozpoznawalną figurą, więc dla wielu czytelników będzie to pierwsze spotkanie z jej piórem. Reasumując, uważam, że „Błękitny umysł” to lektura warta przeczytania, mogąca zmienić sposób postrzegania środowiska pracy, kariery, życia codziennego oraz samego siebie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial