Okładka wydania

Ja, Potępiona

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ja, Potępiona | Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk

Wybierz opinię:

Krakowska Wiedźma

Tartar. Mitologiczne podziemia, w których włada bóg śmierci Hades. Tak to jest opisane w mitologii greckiej. A co jeśli, Tartar jest dodatkowym światem oprócz nieba i piekła, gdzie dostają się tylko potępione dusze najgorszego sortu. Nie mają tam wstępu żadne istoty nadprzyrodzone, oprócz jednego człowieka z Iskrą Bożą.

 

Wiktoria Biankowska po perypetiach związanych z piekłem i niebem próbuje nawiązać połączenie z przystojnym diabłem. Ten niestety nie słucha jej próśb i znów knuje przeciwko Piotrowi. Zbiegiem okoliczności zabija ukochaną i wysyła ją do Tartaru. Tak oto zaczyna się kolejna pośmiertna przygoda dziewczyny z Iskrą Bożą, znów musi walczyć nie tylko o życie, ale też duszę, dodatkowo musi zrobić awanturę pewnemu diabłu, który zamiast wysłuchać, zamordował. Główna bohaterka przez dwie części przygód wydoroślała i z przestraszonej dziewczyny zmieniła się w kobietę o dość silnym charakterze i stanowczości w podejmowaniu decyzji. Nie pozbyła się talentu wpadania w kłopoty, bo to one ją znajdują, ale za to jest bardziej stabilna emocjonalnie. Przeżywając piekło i niebo poznała dwa aspekty natury człowieka i istot nadprzyrodzonych. Wiktoria zamieniła kilka wad w zalety. Niepewność zamieniła w stanowczość. Podejmuje decyzje zgodnie ze swoim sumieniem i już nie wierzy w każde słowo i złożone obietnice. Stała się też świadoma swojej siły i posiadanej mocy Iskry Bożej.

 

Akcja książki tym razem przeniosła się do mitologicznego greckiego Tartaru. Samo to miejsce jest bardzo mocno zobrazowane oraz opisane. W tym świecie znajdują się najczarniejsze dusze ludzi z Ziemi. Można tam znaleźć Kubę Rozpruwacza, Hitlera, Nerona czy Katarzynę Batory, ta to akurat idealnie udała się pisarce. Fabuła już od pierwszych rozdziałów jest mocno rozpędzana, od samego początku czuje się dreszczyk emocji i niepokoju. Równoważnikiem dla dramatu jest poczucie humoru pisarki oraz wtrącanie myśli i dialogów o cynicznym i sarkastycznym zabarwieniu. Katarzyna również wiernie oddała przesłania mitologii greckiej, przez co jest to bardziej realne i wplecione w cały świat, jaki stworzyła w trzech tomach. Główna bohaterka i drugi główny bohater są bardzo wyraziście określeni. Mają swoje wady i zalety oraz stałe cechy charakteru, co pozwala czytelnikowi przewidzieć ich zachowanie. Inni bohaterowie też są bardzo fajnie stworzeni, ale czegoś im brakuje w opisach ich charakteru lub zachowaniu. Dialogi między postaciami mają w sobie iskrę zgryźliwości, sarkazmu i poczucia humoru, w szczególności, gdy kłócą się anioł z diabłem, diabeł z diabłem i eks Wiktorii. Sama bohaterka nie pozostaje w tyle, w końcu przebywając w piekle i niebie, nauczyła się kilku sztuczek od mieszkańców.

 

Pisarka stworzyła inny świat, pełen aniołów, diabłów, potępionych dusz i magii. Bardzo wiernie trzymała się pierworodnego opisu oraz tego, jak stworzyła Los Diablos i Los Angeles, Tartar oraz Ziemię. Skupiła się na tych światach i ich uniwersum, przez co nie ma niedomówień czy braku logiczności, a to jest bardzo dużym plusem przy tak rozbudowanej fabule. Wierzenia greckie również zostały wiernie odtworzone z dodatkami fantastyki. Wydaje też się, że autorka bardzo lubi bale i imprezy w postaci wielkiej fety, bal u Szatana, bal w Tartarze, impreza w barze. Tło historyczne przypisane do postaci jest wiernie oddane i sama historia nie została przez autorkę zakrzywiona.

 

Ta książka jest trzecim tomem przygód Wiktorii z Iskrą Bożą. Ma w sobie jeszcze więcej akcji, humoru i zaskakujących przygód głównych bohaterów. Ta powieść jest dla czytelników, którzy towarzyszą od pierwszego tomu z Wiktorią. Niestety nie da się przeczytać bez znajomości dwóch poprzednich, ponieważ są one bardzo mocno ze sobą splecione i czytelnik mógłby się pogubić w fabule. Warto jednak czytać od pierwszego tomu, gdyż jest to jedna wielka przygoda, śmiech i zabawa na długie jesienne wieczory przy kawie lub herbacie ewentualnie drinku. Skoro pierwszy tom był tekilą, drugi: sex on the Beach to trzeci jest wściekłym psem.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial