Okładka wydania

Kryptowaluty Od Zera

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kryptowaluty Od Zera | Autor: Piotr WójcikTomasz Kabarowski

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Niewielka objętościowo książka ( 167 stron formatu A5, wydana łatwą w czytaniu czcionką) wprowadza czytelnika w podstawy rządzące kryptowalutami.

 

Napisana jest lekkim, łatwym do przyjęcia językiem, kładąc nacisk na wyjaśnienie czym właściwie są cyfrowe waluty. Powiedziałabym, że jest to jedynie wprowadzenie do tematu i ludzie szukający praktycznych wskazówek z zakresu tej dziedziny po lekturze pozostaną z pewnego rodzaju niedosytem.

 

Treść stanowią rzetelnie zebrane informacje, które tłumaczą czym jest pieniądz cyfrowy i czym różni się od tradycyjnych walut.

 

Autorzy tłumaczą po kolei istotę algorytmów, które nadają bezpieczeństwo i wartość poszczególnych rodzajów kryptowalut. Dowiadujemy się także w jaki sposób łańcuch blockchain (algorytm opisujący właściwości danej kryptowaluty) może ewoluować i jakie niesie to konsekwencje. Mnie jako czytelnika zaszokowało wiele ciekawych faktów, na przykład informacja o bardzo niskiej przepustowości sieci blockchain: dla waluty bitcoin obecnie jest możliwe przeprowadzenie 5-7 operacji na sekundę w głównym łańcuchu. Oczywiście cyfrowy pieniądz ewoluuje i w książce jest otwarcie wyznawany pogląd, iż wszystko co dotyczy krypto walut jest niepewne: od jego struktury, poprzez sytuację prawną aż po zagrożenia związane z wprowadzaniem do użytku komputerów kwantowych, które mogą w przyszłości stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa a nawet istnienia tej formy aktywów.

 

Jako potencjalni posiadacze wirtualnych pieniędzy jesteśmy ostrzegani przed niebezpieczeństwami jakie mogą stwarzać giełdy krypto walutowe. Krótko zostały też omówione sposoby działania oszustów, których jest tym więcej, im bardziej mamy niepewne czasy.

 

Aby tak ciężki temat był łatwiej przyswajalny, czytelnik otrzymuje garść żarcików i ciekawostek, które uwypuklają burzliwą i niekiedy kuriozalną historię tego ciekawego i jakże jeszcze młodego wymysłu ludzkiego intelektu.

 

Osobiście sięgnęłam po tę pozycję z nadzieją, że zostaną mi przybliżone praktyczne aspekty wdrożenia się w krypto walutowe inwestycje. Zamiast tego, zostałam sprowadzony na ziemię, dowiadując się, że konto na giełdzie nie jest dobrym pomysłem, gdyż taka instytucja może upaść razem z moim dobytkiem, co miało już miejsce w historii bitcoina. Radą na taką ewentualność jest posiadanie portfela cyfrowego poza giełdą. Ale jak to zrobić? Gdzie szukać informacji na ten temat?

 

Niestety autorzy nie wskazują kierunku ani nawet nie kwapią się aby wydać jakąkolwiek opinię w temacie słuszności inwestowania w cyfrowe pieniądze.

 

Czym więc NIE JEST ta książka?

 

Na pewno nie jest poradnikiem. Nie nauczysz się choćby uproszczonych mechanizmów, które w praktyczny sposób doprowadzą Cię do nabycia jakiejkolwiek krypto waluty. Po lekturze – nadal nie mam pojęcia jak ten pieniądz sprzedać, gdzie i komu go zaoferować.

 

Praktycznej wiedzy w tej pozycji czytelnik nie uraczy i niestety muszę stwierdzić, że jestem rozczarowana ilością wiedzy jaka mi pozostała po przetrawieniu tej lektury. Osobiście zatytułowałabym ją „ Czy wiesz, że… ? Zbiór ciekawostek o krypto walutach”.

 

Jedno jest pewne: jeśli interesują Cię podstawy podstaw machinerii na której opiera się jestestwo zdecentralizowanych cyfrowych walut, opisane na tyle lekko i ogólnikowo, żeby każdy laik to zrozumiał – ta pozycja jest dla Ciebie.

 

Od momentu mojego zainteresowania tą książką kurs Bitcoina wynosił około 40 tys złotych. Poprzez czas w którym czytałam tę pozycję, powiedzmy przez 10 dni kurs wymiany podskoczył do 50 tys PLN.

 

Chciałam uporządkować swoją wiedzę i poniekąd książka ta pomogła mi to zrobić, bo widzę już różnicę pomiędzy Bitcoinem a Etherum, czy Stablecoinem bazowanym na USD.
Niestety ale z praktycznego punktu widzenia obecnie mam jeszcze większy mętlik w głowie i jestem jeszcze bardziej niezdecydowana czy wejść w posiadanie cyfrowych aktywów, których ( ku mojemu zdenerwowaniu) kursy nadal powoli pną się do góry…

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial