Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Ukryte Działanie Szatana

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Ukryte Działanie Szatana | Autor: Edmund Szaniawski MIC

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Jeśli jesteś katolikiem, to z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że szatan naprawdę działa i nieźle miesza w naszym życiu. O niektórych jego działaniach wiemy, jesteśmy ich świadomi i potrafimy od razu je zauważyć. W wielu przypadkach potrafimy bezbłędnie stwierdzić, co jest dobre, a co złe, co pochodzi od Boga i jest mu miłe, a co jest zagrożeniem dla wiary i duszy. Podczas, gdy doskonale wiemy, że złe są np. seanse spirytystyczne, czy bluźnierstwa to jednak nie zdajemy sobie sprawy z wielu innych rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają się błahe, a tak naprawdę również są dużym duchowym zagrożeniem. Diabeł bowiem działa często subtelnie, z ukrycia, tak, abyśmy się nie zorientowali, że wpuszczamy go do naszego życia. Właśnie o takich jego działaniach napisał w swojej książce ksiądz marianin Edmund Szaniawski, egzorcysta i autor licznych artykułów.

 

Książka jest dość krótka, liczy niewiele ponad 130 stron, ale niesie za sobą ogromną wartość dla każdego katolika. Dzięki niej możemy dowiedzieć się o wielu zagrożeniach duchowych, których być może wcześniej nie byliśmy świadomi. Ksiądz Szaniawski przybliża nam tutaj naturę szatana i opisuje to, w jaki sposób może on działać. Jego wpływy sięgają bowiem bardzo głęboko, mogą uderzać nie tylko w nasze życie religijne, ale również w relacje międzyludzkie, chociażby w najbliższej rodzinie. Dlatego tak ważne jest, aby być świadomym zagrożeń i świadomie ich unikać. Wśród działań szatana autor wymienia tutaj między innymi: wróżbiarstwo oraz wiarę w różne wróżby, uroki, gusła i zabobony, ezoteryzm, niektóre rodzaje muzyki i tańca (np. utwory heavy metal na cześć szatana), niektóre praktyki doskonalenia duszy i ciała, niektóre praktyki psychologiczne, noszenie talizmanów i amuletów, niektóre gry komputerowe, brak przebaczenia zniewolenia i inne. Również niektóre praktyki medycyny alternatywnej, terapii i diagnostyki stanowią zagrożenie duchowe. Jak widać lista rzeczy jest naprawdę długa i często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak niektóre czynności z pozoru niewinne wpływają na nas, czy na nasze dzieci. Rodzice mają tu szczególnie trudne zadanie, aby chronić swoje pociechy przed złymi wpływami, reagować, gdy tylko zobaczą coś niepokojącego, nie ulegać głupim modom naszych czasów. A niestety tych zagrożeń na dzieci i młodzież czeka bardzo wiele- z pozoru niewinne zabawy Halloween, niektóre bajki, gry komputerowe oraz powszechnie dostępny Internet, gdzie można napotkać różne treści. Warto mieć więc świadomość tych zagrożeń i unikać ich.

 

Druga część książki to natomiast pewnego rodzaju deska ratunkowa dla czytelników. Jest t zbiór różnych modlitw, które odmawiane z wiarą mogą pomóc nam uchronić się przed złymi wpływami. Są to różnego rodzaju litanie, modlitwy błagalne oraz modlitwy za wstawiennictwem świętych. Na samym końcu jest również wybór psalmów oraz modlitwy na każdy dzień tygodnia.

 

Książka jest bardzo dobra i każdy katolik powinien po nią sięgnąć, aby zrozumieć, że szatan działa z ukrycia i subtelnie. To, co wydaje nam się niewinne np. czytanie horoskopów, wróżby, czy wiara we wszelkie zabobony (chociażby wieszanie na dziecięcych wózkach czerwonych kokardek, aby ktoś nie zauroczył dziecka) to właśnie takie ukryte działanie, na tyle delikatne, abyśmy się nie zorientowali, że pochodzi od złego. Warto przed tych chronić siebie i swoich bliskich.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial