Okładka wydania

Handlarz Obrazów

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Leszek Mierzejewski
 • Gatunek: Kryminał
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 216
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 150x210 mm
 • ISBN: 9788381196246
 • Wydawca: Psychoskok
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Konin
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Handlarz Obrazów | Autor: Leszek Mierzejewski

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Wszyscy mamy wciąż w pamięci poruszającą historię Tomasza Komedy, który niesłusznie skazany, spędził blisko 20 lat w więzieniu. O podobnej niesprawiedliwości i błędzie wymiaru prawa opowiada także poruszająca powieść Leszka Mierzejewskiego pt. "Handlarz obrazów", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Psychoskok.

 

Fabuła książki przedstawia niezwykłą historię losów Zbyszka Kasperskiego -  emeryta, wdowca, utalentowanego plastycznie mężczyzny, który zostaje niesłusznie skazany za zabójstwo swojej konkubiny, a następnie osadzony w zakładzie karnym. To właśnie za sprawą jego relacji poznajemy codzienność życia za kratami, ten jakże trudny, specyficzny i zhierarchizowanych, ale też i pełen przemocy, narkotyków i ludzkich dramatów, świat. Jednocześnie też odkrywamy krok po kroku prawdę o zabójstwie kobiety, która okaże się bardzo zaskakującą...

 

Książka Leszka Mierzejewskiego stanowi sobą ciekawe połączenie społecznego dramatu z barwną historią kryminalną, gdy oto jednej strony mamy dramatyczną relację o losach głównego bohatera podczas jego pobytu w więżeniu, zaś z drugiej okoliczności owej kryminalnej sprawy, za którą trafił za kraty. Te dwa wątki łączą się tu ze sobą w spójną, efektowną i niezwykle emocjonującą całość, co z kolei przekłada się na bardzo udaną lekturę tej pozycji.

 

Konstrukcja powieści opiera się na pierwszoplanowej relacji głównego bohatera, który przedstawia kolejne wydarzenia ze swojego życia - od śmierci kobiety, poprzez jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie, a następnie proces, pobyt w więzieniu i walkę o wolność. To mocna opowieść, która skupia się na teraźniejszości bohatera, ale też i bardzo często wraca do wydarzeń z przeszłości, które dają nam pełniejszy ogląd na jego losy. Fabuła książki przedstawia się tym samym bardzo interesująco, zaskakująco i emocjonująco do ostatniej strony. 

 

Ciekawą postacią jest z pewnością osoba głównego bohatera tej opowieści - Zbyszka Kasperskiego. To zwyczajny człowiek, utalentowany artysta, spokojny z natury mężczyzna, który nagle zostaje nazwany mianem mordercy i przestępcy. Wierzymy tej postaci, dzielimy z nim jego dramatyczną sytuację, jak i też kibicujemy w tym, by wreszcie odzyskał wolność. Najbardziej intrygujące wydaje się w niej to, że w tak szybki sposób zdołał on odnaleźć się w więziennym życiu i nie utracił wiary w to, że sprawiedliwość w końcu zatriumfuje.

 

Ważnym elementem tej opowieści jest z pewnością także realistyczne oddanie codzienności więziennego życia, którą to poznajemy z perspektywy głównego bohatera. To niezwykle mocna relacja, która obejmuje sobą więzienne prawa i zwyczaje, stosunki pomiędzy osadzonymi, czy też chociażby patologię uzależnienia od narkotyków - rzecz zwyczajną w tym świecie. I choć z pewnością nikt z nas nigdy nie chciałby się znaleźć w takim miejscu, to jednak czytanie o nim jest więcej, aniżeli fascynujące...

 

Nie sposób nie odnieść się także do warstwy psychologicznej tej książki, która skupia się na losie człowieka niesłusznie skazanego na wieloletnie więzienie. Autorowi udało się ukazać tu stan psychiczny bohatera, jego przemyślenia, lęki i chwile zwątpienia, ale też i poczucie konieczności walki o wolność i sprawiedliwość. I jest to dla nas bardzo ciekawa analiza, ale też i w jakimś stopniu motywacja do pomyślenia o tym, co my byśmy zrobili na miejscu tej postaci...

 

Reasumując - powieść "Handlarz obrazów" to bardzo ciekawa, poruszająca i potrafiąca nas zaintrygować, pozycja. Interesująco jawi się sam pomysł na tę historię, postać głównego bohatera oraz ukazana tu codzienność życia za kratami. To wszystko sprawia, że lektura tej książki upływa nam z wielkim zaangażowaniem i mniejszą ciekawością tego, jak potoczą się dalsze losy jej bohatera. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial