Okładka wydania

Dziesięć Cudów Różańca

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Dziesięć Cudów Różańca | Autor: Donald Calloway MIC

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Październik to miesiąc różańca, więc akurat dobry czas, aby nieco sobie tę modlitwę przybliżyć. Choć jestem katoliczką muszę się przyznać, że nigdy nie lubiłam modlitwy różańcowej. Nie potrafiłam dostrzec sensu w ciągłym powtarzaniu tego samego i każda moja próba odmawiania różańca, zawsze kończyła się tym, że po kilku minutach moje myśli krążyły gdzieś daleko. Niezwykle nużyło mnie to odmawianie zdrowasiek i nie potrafiłam rozkochać się w tej modlitwie. Jednak nie byłabym sobą, gdybym nie spróbowała jej zrozumieć. Wszak jest to chyba najpopularniejsza modlitwa w naszej wierze, w dodatku bardzo promowana przez księży. Ba, różaniec to ulubiona modlitwa papieży, w tym naszego ukochanego Jana Pawła II. W czym więc tkwi jej fenomen? Aby się przekonać warto sięgnąć po książkę "Dziesięć cudów różańca" napisaną przez księdza Donalda Calloway ze Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, mieszkającego na stałe w Stanach Zjednoczonych.

 

W tej niewielkiej objętościowo książeczce ksiądz Calloway próbuje nam przybliżyć istotę modlitwy różańcowej. Dzięki temu mamy szansę odkryć tę modlitwę na nowo, a przede wszystkim ją zrozumieć. Autor przekonuje nas tutaj, że różaniec nie powinien być bezmyślnym odmawianiem zdrowasiek. Powinien być mówiony z wiarą i wtedy mamy szansę sami przekonać się o tym, jak wielką ma moc. O tej mocy przekonało się już wiele osób na całym świecie i o wielu z nich autor opowiada nam w książce. Najbardziej zapadła mi w pamięć historia młodej dziewczyny, która dzięki modlitwie różańcowej uniknęła śmierci z rąk seryjnego mordercy, który zabił przy niej kilka jej koleżanek. Takie historie bardzo mnie poruszają i sprawiają, że moja wiara się umacnia, a przede wszystkim nabieram ochoty, aby spróbować polubić modlitwę na różańcu.

 

Tytuł mówi nam o dziesięciu cudach różańca i faktycznie książka podzielona jest na 10 krótkich rozdziałów, z których każdy opowiada o jakimś cudzie, który miał miejsce przy pomocy tej modlitwy. Znajdziemy tutaj na przykład historię świętego Dominika, świętego Jana Ogilvie czy błogosławionego Zefiryna Malla. Jednak oprócz opowieści o takich znanych osobach mamy tutaj również historie zwykłych ludzi, którzy na własnej skórze doświadczyli cudu płynącego z modlitwy różańcowej, jak wspomniana wcześniej dziewczyna, czy grupa górników ocalała z zawalonej kopalni.

 

Oprócz wielu przejmujących historii w książce znajdziemy również troszkę wiedzy na temat tej modlitwy. Jak doszło do tego, że różaniec stał się tak powszechny? Kto tak naprawdę jest autorem wprowadzonych przez Jana Pawła II nowych tajemnic, czyli tajemnic światła (bo jak się okazuje nie jest nim nasz papież!)? Jakie obietnice złożyła Matka Boża osobom, które będą regularnie odmawiać różaniec? Jak różaniec może nam pomóc w codziennych trudach życia?

 

Dodatkowo jak już zapoznamy się z historią i cudami różańcowymi autor ma dla nas dodatek. W dodatku tym możemy przeczytać o objawieniach Maryjnych w Cuapa w Nikaragui oraz możemy dowiedzieć się jak prawidłowo odmawiać różaniec. Autor proponuje nam tu również króciutkie rozważania tajemnic różańca, które są zachętą, aby tym różańcem zacząć się modlić.

 

Jestem przekonana, że ta książka to bardzo wartościowa książka dla wszystkich katolików. Może pomóc nam odkryć na nowo wartość modlitwy różańcowej i pogłębić naszą wiarę w to, że ta modlitwa faktycznie ma sens.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Komentarze  

0 # Małgosia 2020-10-20 22:11
Piękna recenzja. Dziękuję z całego serca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial