Okładka wydania

Podręcznik Astrologii Praktycznej

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Podręcznik Astrologii Praktycznej | Autor: Jolanta Romualda Gałązkiewicz Gołębiewska

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Astrologia to jedna z tych nauk i tajemnic świata, która rozpala wyobraźnię człowieka właściwie od zawsze, gdy tylko stał się on rozumną istotą. Rozpala wyobraźnię, każe zadawać pytania o przyszłość według daty urodzenia, znaku zodiaku, położenia planet, jak i też doszukiwać się recepty na lepsze i mądrzejsze życie. I to właśnie z myślą o tych osobach, które intryguje ten temat, powstała znakomita książka pt. "Podręcznik astrologii praktycznej. Znaczenie planet w horoskopie urodzeniowym", która pomoże poznać to zagadnienie, jak i też wprowadzić astrologię do naszej codzienności. Pozycja ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii.

 

Jolanta Romualda Gałązkiewicz-Gołębiewska - wybitna specjalistka od astropsychologii i zarazem autorka niniejsze pozycji, przedstawia w swojej książce w szczegółowy sposób wszelkie zagadnienia związane z tematem astrologii horoskopowej - począwszy od samych znaków horoskopów, poprzez tzw. domy horoskopów i planety, a kończąc na bardziej skomplikowanych i szczegółowych elementach, jak domicyle, termy i facje. To również tutaj znajdziemy kompleksowe odniesienie względem klasycznego i współczesnego spojrzenia na horoskop, a tym samym poznamy możliwości właściwiej ich interpretacji. Najważniejszym celem tej książki jest bowiem to, by każdy czytelnik mógł poprawie interpretować swój horoskop.

 

Książka ta została podzielona na dwie główne części. Pierwsza z nich - "O BUDOWIE HOROSKOPU", wyjaśnia nam niezbędne podstawy, pojęcia i znaczenia tego tematu, tak byśmy mogli zrozumieć idę tej dziedziny wiedzy, odkryć jej historię, czy też poznać główne zasady źródła wszelkich horoskopów, jaką to jest "Mechanika nieba". To interesujące, podane w przystępny sposób i ważne wprowadzenie do dalszej części lektury tej książki.

 

Druga część pt. "O DOMACH W HOROSKOPIE", to już zdecydowanie bardziej zaawansowane treści i wyjaśnienia. To właśnie tu znajdziemy omówienie domów horoskopów wraz z ich podziałem i opisem, szczegółową analizą pod kątem znaczenia horoskopu, czy też ujęcie powszechnie uznawanych systemów podziałów tychże domów. Na tym jednak oferta tej części się nie kończy, gdyż znalazły się tu także informacje na temat poszczególnych faz księżyca w aspekcie wpływu na konkretny znak zodiaku, ich roli ich w astrologii oraz wielu innych ważnych aspektów tej dziedziny wiedzy i nauki.

 

Najważniejszym wydaje się tutaj to, że tę dość skomplikowaną i naprawdę trudną w opanowaniu wiedzę, udało się przekazać autorce w bardzo przystępny sposób, tak iż nawet absolutny laik będzie mógł wynieść z tej lektury wiele cennych informacji. Co więcej, będzie mógł przenieść on ów wiedzę do swojego codziennego życia, w którym to astrologia zacznie odgrywać ważną rolę. Oczywiście, po książkę tę mogą sięgnąć także i osoby bardziej zaawansowane na polu astrologii, które również znajdą tu wiele ciekawostek i nowych informacji.

 

Drugą ważną refleksją jest to, że książka ta imponuje nam stopniem swojej merytoryczności, a dokładniej rzecz biorąc rozmachem spojrzenia na tematykę astrologii. Co prawda nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, ale nie mogę przeć się wrażeniu, iż na kartach tego poradnika zostały poruszone wszelkie kwestie z nią związane, które dotykają sobą najdrobniejszych szczegółów, nie pozostawiają żadnych niedomówień i tym samym wyczerpują temat.

 

Warto docenić tu także efektowne wydanie tej pozycji, na które to składa się m.in. twarda okładka, doskonałej jakości papier, przejrzysty układ treści oraz pokaźna porcja dodatków graficznych, m.in. w postaci wykresów, rycin, itd. To wszystko nie tylko uprzyjemnia nam lekturę, ale też i w dużym stopniu ją ułatwia. Myślę, że jest to niezwykle ważny aspekt tej książki, którą cechuje w ten sposób ład, porządek podania informacji i lekkość odbioru.

 

Słowem podsumowania - książka "Podręcznik astrologii praktycznej. Znaczenie planet w horoskopie urodzeniowym", to interesująca, świetnie napisana i przede wszystkim oferująca moc cennej wiedzy, pozycja. Myślę, że każdy czytelnik, który już interesuje się astrologią, ale też i ten, który dopiero zamierza zacząć swoją przygodę z tą dziedziną wiedzy, będzie jak najbardziej ukontentowany spotkaniem z tym tytułem. Ze swej strony polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten podręcznik - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial