Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Relaksacje Dla Dzieci Jesteś Kimś Wyjątkowym

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Martyna BrodaKarolina Hyla
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 48
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 250x250 mm
 • ISBN: 9788366329898
 • Wydawca: Mamania
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Relaksacje Dla Dzieci Jesteś Kimś Wyjątkowym | Autor: Martyna BrodaKarolina Hyla

Wybierz opinię:

Tulliana

Odkąd zostałam mamą, bardzo chętnie przeglądam nowości z zakresu literatury dziecięcej, oczywiście zwłaszcza te adresowane do maluszków w wieku mojego trzyletniego synka. Miesiąc temu w moje ręce trafiła przepięknie wydana i bardzo oryginalna książeczka Martyny Brody ,,Relaksacje dla dzieci. Jesteś kimś wyjątkowym”. Ogromnie się ucieszyłam, że powstało takie dzieło dla dzieci, ponieważ od dawna prowadzę zajęcia warsztatowe z elementami relaksacji i niejeden raz miałam okazję się przekonać, jaki dobroczynny wpływ mają na człowieka ćwiczenia medytacyjne. ,,Jesteś kimś wyjątkowym” to zbiorek wdzięcznych historyjek, które doskonale rozwijają dziecięcą wyobraźnię i mogą doskonale sprawdzić się jako wieczorna lektura przed snem dla waszych dzieci. Skąd w ogóle wziął się pomysł na tego rodzaju publikację? Dowiecie się tego, czytając ,,Podziękowania” umieszczone na wstępie książeczki. Autorka zdradza tutaj, że jako przedsiębiorca oraz trenerka umiejętności miękkich preferuje warsztatowe, coachingowe metody pracy i chętnie wykorzystuje w nich wizualizacje, metafory, storytelling. Zapewne stąd Martyna Broda zaczerpnęła pomysł stworzenia ćwiczeń relaksacyjnych dla swoich dzieci – żywiołowych, aktywnych, a jednocześnie bardzo wrażliwych – Mai i Tymona. Poszczególne opowieści autorka spisała pewnej zimy, gdy jej pociechy często chorowały, a ona była zmuszona odłożyć wiele zajęć zawodowych i spędzała więcej czasu z dziećmi.

 

Tak doszło do powstania pięknej, naprawdę godnej waszej uwagi książeczki: ,,Relaksacje dla dzieci. Jesteś kimś wyjątkowym”, którą zgrabnie zilustrowała Karolina Hyla. Książka Martyny Brody zaopatrzona jest w krótki rozdział pt. ,,Instrukcja obsługi” – to z niego nauczycie się prostego, a zarazem skutecznego schematu wykonywania wraz z dziećmi prostych relaksacji opartych na 7 krokach. Po tym rozdziale znajdziecie kilkanaście bardzo interesujących opowiadań o charakterze relaksacji - czytając je z dzieckiem poczujecie się niczym podróżnicy w czasie i przestrzeni. To dzięki książeczce Martyny Brody twoje dziecko będzie mogło poczuć się jak w tropikalnym lesie, doceni moc dzielnego ziarenka, popływa z foczkami, spotka leśne zwierzątko, a nawet stanie się odkrywcą kosmosu!

 

,,Jesteś kimś wyjątkowym” to wspaniały projekt z wykorzystaniem historii relaksacyjnych idealnych dla rodziców z małymi dziećmi (w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym). Opowieści zawarte w książeczce są bardzo idylliczne, czasami wręcz przesłodzone i pełne określeń zdrobniałych, ale (jak czytamy na wstępie), jest to celowy zabieg autorki. Martyna Broda pragnęła poprzez te zabiegi wywołać u dziecka poczucie błogości, odprężenia, relaksacji, czasem wręcz senności. Historie spisane przez nią zawierają celowo również dużo powtórzeń, które nadają im specyficzny rytm typowy dla mantry. Jeśli szukasz oryginalnego sposobu na to, by poprawić samopoczucie swojego dziecka, pomóc mu smacznie zasnąć, albo skutecznie się uspokoić, koniecznie zapoznaj się z treścią recenzowanej tutaj publikacji. Warto wspomnieć, że w książce znajdują się jednak nie tylko opowieści wyciszające i odpowiednie do czytania pod wieczór. Uważny czytelnik wnet dostrzeże również historyjki motywujące do działania, wspierające przy podejmowaniu zmian, kojące smutki, albo pomocne przy dziecięcych zmartwieniach i niepokojach. Ku mojemu zadowoleniu w książeczce znalazły się ponadto opowieści wzmacniające poczucie własnej wartości, siły, uważności i swobody. Jeśli zdecydujecie się na zakup tej nietypowej, barwnie ilustrowanej książki, wasza pociecha będzie miała również okazję wzmocnić swój szacunek do przyrody, doceni starania innych osób, stanie się bardziej odważna i samodzielna.

 

,,Relaksacje dla dzieci. Jesteś kimś wyjątkowym” to z całą pewnością jedna z najlepszych książek dla najmłodszych, jakie przeczytałam swojemu synkowi w ostatnim czasie. Jestem przekonana, że warto polecić ją waszej uwadze i zachęcić do prowadzenia prostych ćwiczeń relaksacyjnych właśnie z jej udziałem!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial