Okładka wydania

Etykieta Biznesu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Etykieta Biznesu | Autor: Irena Kamińska Radomska

Wybierz opinię:

Tulliana

Od dłuższego już czasu w zakresie moich zainteresowań leży pogłębianie wiedzy na temat szeroko rozumianej psychologii, komunikacji interpersonalnej oraz tego wszystkiego, co wiąże się z bogatym pojęciem „savoir vivre”, czyli życiem w zgodzie z dobrymi manierami zarówno w relacjach zawodowych, jak i osobistych. To właśnie dlatego z ogromnym zainteresowaniem i nieskrywaną ciekawością sięgnęłam po książkę pani dr Ireny Kamińskiej – Radomskiej znanej mi z telewizyjnego programu ,,Projekt Lady” jako mentorkę i eksperta w dziedzinie szeroko rozumianej etykiety. W tym miejscu należy dodać, że autorka książki ,,Etykieta biznesu” to kobieta o ogromnej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu z zakresu międzynarodowego protokołu i etykiety biznesu. Dr Irena Kamińska-Radomska pracowała między innymi u boku szefa protokołu Białego Domu, uzyskując certyfikat
i międzynarodową licencję. Obecnie autorka omawianej tutaj publikacji pracuje jako wykładowca i trener, jest także regularnie gościem lub ekspertem w wielu programach radiowych i telewizyjnych. Nie miałam niestety okazji poznać tej interesującej kobiety osobiście, ale na podstawie tego, jak pokazywana jest w programie ,,Projekt Lady”, mam powody by podejrzewać, że pani Irena Kamińska-Radomska jest również bardzo sympatyczną i otwartą na ludzi osobą, która potrafi w bardzo przystępny i niestresujący sposób wprowadzać przeciętnego Kowalskiego w arkana szeroko rozumianej etykiety. Książka ,,Etykieta biznesu” to moim zdaniem błyskotliwe i intrygujące kompendium wiedzy na temat sztuki „savoir vivre”.

 

Ogromną zaletą wspomnianej publikacji jest nie tylko jej bogata i wartościowa zawartość merytoryczna, ale też odwoływanie się do mnóstwa problemów, jakie na co dzień miewamy w relacjach międzyludzkich. Recenzowana tutaj ,,Etykieta biznesu” została podzielona na cztery rozdziały, których uzupełnienie stanowi starannie przygotowana bibliografia oraz ,,Słowo od Autorki”. Ku mojemu sporemu zaskoczeniu książka ta rozpoczyna się od quizu pt. ,,Etykieta biznesu”, w którym to znajdziecie 20. pytań z odpowiedziami typu ,,prawda”, czy ,,fałsz”. Warto podjąć próbę rozwiązania tego zadania, a potem sprawdzić swoje rozwiązania na końcu książki.  Z pewnością okaże się, że nie wszystkie odpowiedzi na quiz będą dla was proste i oczywiste. Tym większą będziecie mieć motywacje do starannego przeczytania, wręcz przestudiowania od deski do deski omawianej ,,Etykiety biznesu”.

 

Książkę tutaj recenzowaną uważam za publikację doskonale przemyślaną i zredagowaną. Autorka dołożyła w niej wszelkich starań, by odpowiedzieć na kluczowe pytanie: po co nam dzisiaj potrzebna znajomość etykiety. Książka pani Ireny Kamińskiej-Radomskiej to według mnie propozycja idealna dla tych wszystkich, którzy umieją przyznać się do swojego towarzyskiego nieobycia i pragną świadomie funkcjonować w swoim otoczeniu. Autorka z właściwym sobie poczuciem humoru i ogromną gracją przekonuje, że kompetencje społeczne z zakresu tzw. ,,etykiety biznesu” są przydatne w życiu każdemu z nas, a nie zarezerwowane wyłącznie dla rodzin królewskich, prezydentów, prezesów wielkich firm, czy innych ludzi zajmujących bardzo  w pracy bardzo wysokie i odpowiedzialne stanowiska. Z tej książki dowiecie się, jak należy się zachować przedstawiając się oraz co można zrobić, by zrobić na swym rozmówcy jak najlepsze wrażenie. Wskazówki zawarte w niniejszej publikacji pomogą wam zapamiętać imiona i nazwiska, prawidłowo formułować korespondencję mailową, czy prowadzić telefoniczne rozmowy. ,,Etykieta biznesu” to wartościowe kompendium wiedzy zawierające mnóstwo zapadających w pamięć przykładów. Polecam ją zwłaszcza przed rozmową kwalifikacyjną o pracę lub egzaminem ustnym, albo też ważnymi spotkaniami – zarówno służbowymi, jak i prywatnymi!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial