Okładka wydania

Przedsionek Piekła, Czyli Call Center Od Środka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Michał Wilk
 • Gatunek: Literatura Faktu
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 118
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788365703354
 • Wydawca: Jasne
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Pruszcz Gdański
 • Ocena:

  3/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Przedsionek Piekła, Czyli Call Center Od Środka | Autor: Michał Wilk

Wybierz opinię:

Jarosław Drożdżewski

- Dzień dobry
- Dzień dobry
- Chciałem zaproponować zakup…
- Nie dziękuję
- ale nawet jeszcze nie…
- Nie dziękuję
- Naprawdę, proszę…
Pip pip pip….

 

Niech rzuci kamieniem ktoś, kto nie miał podobnej sytuacji w swoim życiu, że zmęczony odbieraniem telefonów od natrętnych telemarketerów rozłączył rozmowę w połowie zdania? Myślę, że ogromne grono z nas coś takie przeżyło, jednocześnie, z jednej strony, przeklinając w myślach fakt, że ktoś znów dzwoni z takimi głupotami, a z drugiej współczując pracownikom Call Center, których praca nie należy do przesadnie wdzięcznych. Nigdy nie pracowałem w tej branży, ale jestem z kolei wieloletnim pracownikiem punktów reklamacyjnych, więc mniej więcej wiem, z czym mają do czynienia „siedzący na słuchawce” i zawsze podejrzewałem, że mają oni wiele do opowiedzenia z codziennego frontu walki z i o Klienta. Po publikacji „Przedsionek piekła, czyli Call Center od środka” spodziewałem się więc naprawdę dużo, bo kto jak nie były pracownik tego przybytku, opowie nam o nim najwięcej?

 

Michał Wilk będący autorem tej książki jest byłym pracownikiem Call Center, który przepracował w tym miejscu kilka lat, co jest wynikiem naprawdę dobry, biorąc pod uwagę przemiał ludzi w tym zawodzie. Po zakończeniu swojej kariery postanowił pokazać czytelnikom, jak jego zajęcia wyglądały od tzw. środka. I ok, pomysł naprawdę zacny, ale wykonanie już niestety nieco słabsze. Owszem, jest to książka, którą czyta się niezwykle lekko i szybko, ale nie do końca o to chodzi. Lekkość wynika z bardzo przystępnego i de facto prostego języka, którym operuje autor (zimne piwko itp. zwroty), a szybkość zarówno z tematyki, jak i niewielkiej objętości tej publikacji. Niestety daje się też odczuć, że dla autora to jedno z niewielu pisarskich doświadczeń, przez co często zdarzają się powtórzenia tych samych zwrotów czy powielanie identycznych informacji w różnych rozdziałach. Ponadto trochę w tym wszystkim brakuje „mięsa” tj. choć niby książka jest pisana przez osobę znającą środowisko, to tak naprawdę niewiele szczegółów czy smaczków jest tu przedstawianych, o których nie można było już usłyszeć wcześniej. Niskie zarobki czy wysokie progi sprzedaży ustalane pracownikom nie są wielką tajemnicą. Brakuje natomiast naprawdę interesujących anegdot i zdradzanych tajemnic, na co w sumie liczy czytelnik, który sięga po książkę tego typu i jeszcze tak zatytułowaną.

 

Jednocześnie też nie można napisać, że jest to książka zła, tak jak wspomniane zostało bowiem wcześniej, jest bardzo przystępna w odbiorze i podejmuje tematykę, która sama w sobie jest ciekawa. Dobrze też, że autor, choć stosunek do Call Center ma raczej negatywny, to nie stara się na siłę pisać o samych wadach, wskazuje też miłe elementy, które go spotkały. Dzięki temu nie traktuje się lektury tej książki, jak prywatnej zemsty pracownika czy wylewania swoich żali, ale szczerą opowieść o tym, co się przeżyło. Warsztat autora owszem jest do poprawki, ale z drugiej strony dzięki takiej lekkiej formie, recenzowaną pozycję można traktować jak opowiadanie kolegi, z którym spotkaliśmy się na niezobowiązującym spotkaniu. I to na pewno dla wielu będzie zaleta. Baa może być tak, że pewnej części książka pozwoli, aby nie dać się wpakować w kłopoty czy niechciane umowy, bo choć bardzo pobieżnie, ale przeczytamy w niej też m.in. o sztuczkach stosowanych przez telefonicznych sprzedawców.

 

Czy po lekturze tej publikacji zmieni się kogoś stosunek do pracowników Call Center? Nie wiem. Czy jest taka szansa? Myślę, że tak, gdyż dzięki niej możemy zobaczyć, z jak trudnym zajęciem mają do czynienia pracownicy CC i jak wpływają na nich nasze nieprzyjemne zachowania i robione im awantury. Warto więc poznać „kuchnie” działki Call Center, być może następnym razem podejdziemy do sprawy z większą ilością empatii.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial