Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

#Nie Bałam Się O Tym Rozmawiać

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

#Nie Bałam Się O Tym Rozmawiać | Autor: Joanna Przetakiewicz

Wybierz opinię:

Joanna Kidawa

„Nie bałam się o tym rozmawiać. Historie bez retuszu” to historie życia 10 kobiet w Polsce. Każda z nich jest zupełnie inna. Ich przeżycia są odmienne. Rozmowy prowadziła Joanna Przetakiewicz, działaczka w Stowarzyszeniu Era Nowych Kobiet. Wypadki, utrata najbliższych osób, śmierć, rozwody stały się nieodłącznym elementem życia kobiet. A jednak każda z nich jest niezwykle silna…

 

ERA NOWYCH KOBIET

Ruch społeczny Era Nowych Kobiet rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie. Założony całkiem niedawno, bo w listopadzie 2018 roku łączy już ponad 500 tysięcy kobiet. A ich misją jest edukacja kobiet i inspirowanie do rozwoju osobistego oraz zawodowego, co z kolei prowadzi do budowania poczucia własnej wartości i akceptacji oraz niezależności finansowej.

 

NIE BAŁAM SIĘ O TYM ROZMAWIAĆ

Poznaj zatem 10 Polek. Kobiety pochodzące z całkowicie odmiennych środowisk snują opowieści. Autorka książki „Nie bałam się o tym rozmawiać” Joanna Przetakiewicz również przedstawia nam swoją historię. To kobieta niezwykle przedsiębiorcza, twardo stąpająca po ziemi, która od najmłodszych lat wiedziała, czego chce. Kilkakrotnie odchodziła od mężczyzn, zaczynając po raz kolejny nowe życie.

 

Na kartach książki spotkasz również kobiety borykające się z rozmaitymi problemami. Zobacz, Karolina pragnęła zostać matką. Jednak nie mogła zajść w ciążę. Jedyną możliwością było zapłodnienie in vitro. Kobieta opowiada, bez owijania w bawełnę, o niepewności, bólu psychicznym i fizycznym, poczuciu bycia gorszą kobietą. Przedstawia również na czym dokładnie polega metoda in vitro. Metoda, której nie akceptuje kościół katolicki, dla wielu par w Polsce jest jedyną szansą na rodzicielstwo.

 

Inna kobieta – Klaudia – była przez wiele lat gwałcona przez własnego męża. Praktycznie co weekend, gdy tylko mąż wypił co nieco alkoholu, zaczynał się domowy koszmar. W tym czasie kobieta wysyłała dzieci do babci, gdyż tak bardzo się wstydziła tego, co się dzieje w jej własnych czterech ścianach. Dopiero po wielu latach zdecydowała się odejść od męża. Jednak jej koszmar jeszcze się nie skończył, gdyż mężczyzna ją prześladował jeszcze przez długi czas…

 

Innocenta musiała zmierzyć się ze stratą dwóch firm. Straciła przy tym zaufanie ludzi, zalała ją fala nienawiści, a badania lekarskie wykazały guza mózgu.
Kariera tancerki Magdaleny została brutalnie przerwana przez wypadek samochodowy. Inna kobieta straciła, również w wypadku, kilkuletnią córeczkę. A każda z nich, częściowo z pomocą Ery Nowych Kobiet, pozbierała się po tragicznych przeżyciach…

 

KILKA SŁÓW PODSUMOWANIA

Powiem tak… Książka „Nie bałam się o tym rozmawiać” to 10 niezwykłych historii. Po, często ciężkich przejściach, każda z kobiet była w stanie się pozbierać, a wręcz na nowo poukładać swoje życie. Z całkowitą szczerością, bez cenzury, przyznając się do popełnionych błędów snują swoje opowieści. Każda z nich jest inna, nie ma nawet najmniejszej możliwości, by je w jakikolwiek sposób porównać. A dodatkowo, ciężko uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się naprawdę w dzisiejszym świecie.
Osobiście, zachęcam się do sięgnięcia po tę pozycję.

 

A na koniec zostawię Cię z dwoma cytatami z książki „Nie bałam się o tym rozmawiać”:
- Marzenia, szczególnie te wypowiedziane na głos, mają wielką moc i się spełniają. Warto więc w nie wierzyć, ale warto też przemyśleć, czego tak naprawdę pragniemy.
- Robienie tego, co kochasz to klucz do sukcesu. Podobnie jak doskonała organizacja.

 

Zapraszam do przeczytania książki!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial