Okładka wydania

Trzecia Terapia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Danuta Chlupová
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 328
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x210 mm
 • ISBN: 9788381474795
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Trzecia Terapia | Autor: Danuta Chlupová

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Terapia... to niezwykłe słowa stało się dziś jednym z najpopularniejszych zwrotów w naszym języku, gdy oto coraz więcej z nas wymaga pomocy na rozmaitych polach egzystencji. Owa pomoc może dotyczyć naszych zagubień w nałogach, zmaganiach z traumą bolesnej przeszłości, czy też niemożliwością odnalezienia się we współczesnym, pędzącym do przodu, świecie. Pomocy tej wymagała także główna bohatera powieści Danuty Chlupovej pt. "Trzecia terapia", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Novae Res...

 

Opowieść ta przedstawia losy dwojga ludzi w średnim wieku i po wielu życiowych perturbacjach -  Grzegorza i Mathildy. Oboje spotykają się po raz pierwszy podczas pobyty na niemieckim campingu, gdzie to nawiązują przyjazną relację. Po powrocie do domu, Grzegorz zapomina o niemieckiej kobiecie, oddając się w wir własnych, skomplikowanych, rodzinnych spraw. Jednakże kilka miesięcy później Mathilda dzwoni do Grzegorza z prośbą o pomoc podczas jej przyjazdu do Oświęcimia - rodzinnego miasta Grześka. Pragnie ona poznać w ten sposób historię swojego dziadka - esesmańskiego strażnika w obozie, a tym samym uwolnić z pewnej rodzinnej klątwy. Jak się okaże, przyjazd ten odmieni życie ich obojga już na zawsze... 

 

Powieść Danuty Chlupovej stanowi sobą ciekawą, wielowątkową i poruszającą relację o poszukiwaniu własnych korzeni, dociekaniu prawdy o skomplikowanej przeszłości, jak i wreszcie próbie budowania lepszego i szczęśliwszego życia. To książka spod znaku ambitnej literatury obyczajowej, w której znajdziemy elementy psychologicznego dramatu, literatury historycznej oraz szczyptę fantastyki. Całościowo rzecz ta przedstawia się interesująco, barwnie i udanie, co wydaje się być zasługą zarówno samej fabuły, jak i też dobrego warsztatu pisarskiego autorki tej pozycji. 

 

Scenariusz wydarzeń skupia się na losach pary głównych bohaterów, którzy po pierwszym spotkaniu i następnie powrocie do własnych codzienności, raz jeszcze krzyżują swoje życiowe ścieżki - tym razem już na dobre. Relację tę obserwujemy na kilku polach, czyli wydarzeniach z życia Grześka, losach Mathildy i jej zaborczego partnera - Thomasa, jak i wreszcie wspólnych perypetiach Grzegorza i Mathildy, które następują wraz z jej przyjazdem do Oświęcimia. Wtedy też opowieść ta nabiera dynamiki, rozpędu, jak i też wartkiej akcji, która towarzyszy nam aż do samego, spektakularnego finału.

 

Na plus należy zaliczyć kreacje bohaterów tej książki, czyli troje ciekawych postaci w osobach Mathildy, Grzegorza i Thomasa. Ona jest nieco zagubioną w życiu, nie do końca szczęśliwą i zastraszoną przez budzącego strach partnera, kobietą o wrażliwej naturze i nadziei na to, że także i ją spotka szczęście. Grzegorz jest zaś troskliwym ojcem, który samotnie wychowuje dzieci, zmaga się z traumatyczną przeszłością i pokonuje życiowe przeszkody. Cechuje go dobre serce, roztropność i zaradność w każdej sytuacji. I wreszcie Thomas, czyli apodyktyczny, egoistyczny i niebezpieczny w swoim chorym podejściu do innych, człowiek o bardzo negatywnym charakterze. To ciekawe, intrygujące i mające sobą wiele do zaoferowania, postacie.

 

Spotkanie z tą opowieścią upływa nam w błyskawicznym tempie, jak też niesłabnącym zainteresowaniu tym, jak potoczą się losy tych trojga bohaterów. Tym samym też cieszymy się świetną rozrywką, bawimy się znakomicie i nie mamy najmniejszej ochoty przerywać lektury tej powieści, która ponadto niesie nam poruszające emocje. "Trzecia terapia" to książka, która opowiada o rzeczach trudnych i bolesnych w bardzo bezpośredni i szczery sposób, co też stanowi jej wielką zaletę. Dlatego też ze swej strony gorąco zachęcam was i namawiam do sięgnięcia po ten tytuł!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto