Okładka wydania

Figurantka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Aniela Wilk
 • Gatunek: Romans
 • Język Oryginału: Obyczajowe
 • Liczba Stron: 352
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788380537439
 • Wydawca: Burda
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Figurantka | Autor: Aniela Wilk

Wybierz opinię:

Mirosława

„Strach o własne życie to największy z możliwych strachów“

 

Nie jest łatwo napisać dobrą powieść sensacyjną, która trzymałaby w napięciu od początku do końca, a im bliżej zakończenia, tym bardziej chciałoby się poznawać dalsze losy bohaterów. Udało się to autorce książki „Figurantka“, w której odnajdziemy nie tylko szybkie zwroty akcji, niebezpieczne działania mafijne ale też umiejętnie wplecione wątki erotyczne, różne odcienie strachu, pożądania i uczuć.

 

Aniela Wilk to pseudonim literacki niepokornej polonistki. Jej pasją jest czytanie książek, wśród których uwielbia wzruszające romanse i powieści z mroczną sensacją. W swoim rodzinnym miasteczku prowadziła kameralną księgarnię, której oddała całe serce. Pewnego dnia postanowiła, że stworzy jakąś ciekawą fabułę, która sama chętnie by przeczytała. Nie planowała zostać pisarką, ale gdy pewnego dnia zabrakło jej ciekawej lektury, postanowiła sama ją sobie stworzyć. Niespodziewanie pisanie stało się dla niej sposobem na życie, odskocznią i wentylem bezpieczeństwa. Zadebiutowała w 2019 roku powieścią obyczajową „1000 pierwszych szeptów“. (źr. lubimyczytac.pl)

 

Na książkę zwróciłam uwagę, gdy przeczytałam o niej notkę redakcyjną oraz adnotację na okładce napisaną przez K.N. Haner: „Petarda! Zarwałam noc dla tej książki. Namiętność i sensacja w doskonałym połączeniu.“ Całkowicie przychylam się do tej opinii, gdyż pani Aniela Wilk stworzyła powieść, która pozostawia po sobie niedosyt i wciąga początkowo powoli, niezauważalnie tak, że nie wiadomo, w którym momencie jesteśmy w tej historii zanurzeni po uszy.

 

Fabuła - jak z amerykańskeigo filmu akcji, w której nie ma chwili spokoju a bohaterowie wciąż są zaskakiwani nowymi i nieoczekiwanymi sytuacjami.

 

Jest ON - silny, męski, odważny agent FBI - Bruce zwany Wilczurem. Z drugiej strony są niebiezpieczni przestępcy gotowi na wszystko. Pomiędzy nimi ONA - Alice, która ma nadzieję na spokojne wykonywanie swoich zadań zawodowych jako fotograf pracujący w czasopiśmie modowym. Poznajemy ją w czasie pogrzebu jej męża, który nieoczekiwanie zginął w wypadku.

 

Dwa miesiące wcześniej Alice napisała do niego list, w którym oświadczyła mężowi, że od niego odchodzi. Zawsze uważała go za nudnego korposzczura a tymczasem jego śmierć zapoczątkowała pasmo wydarzeń, które wciągnęły ją w sam środek rozgrywek narkotykowego kartelu i federalnych agentów.

 

„Figurantka“ to świetnie napisana powieść, w której autorka połączyła erotykę z sensacyjnymi wątkami nadającymi całości dynamiczne tempo i trzymające w napięciu aż do końca. Książkę czyta się błyskawicznie, gdyż historia wciąga od pierwszej strony. Nie brakuje w niej brawurowych akcji, odważnych scen erotycznych, namiętności, pożądania oraz tajemnic wyłaniających się w trakcie śledztwa i niebezpiecznych sytuacji powodującyh dreszczyk emocji.

 

Fabułę śledzimy naprzemiennie z punktu widzenia Bruce i Alice, wokół których dzieją się główne wątki tej powieści. Znamy ich działania, emocje i myśli ale nie wiemy co dzieje się poza nimi. Tak samo jak oni jesteśmy zaskakiwani pojawiającymi się niespodzieanymi sytuacjami i razem z nimi przeżywamy trudne, niebezpieczne ale i radosne chwile. Jest to możliwe dzięki przystępnemu stylowi pisarskiemu, który pozwala poczuć emocje, reakcje ciała bohaterów na różnorodne bodźce, targające nimi namiętności i odczucia. Autorka umiejętnie dobiera odpowiednie, sugestywne słowa nadające wypowiedzi lub jakiejś sytuacji odpowiedniego natężenia. Czasami są one ostre jak brzytwa, innym razem słodkie i ciche, ale też wulgarne lub potęgujące uczucie zagrożenia. Dużo wśród nich jest warknięć, prychnięć, syknięć lub fuknięć, pokazywania kłów czy pazurków. Relacja między Alice i Bruce porównywana jest wyraźnie do zwierzęcych zachowań wilka i kota.

 

Poczułam się nieco zawiedziona, gdy dotarłam do końca książki, gdyż okazało się, że autorka pozostawiła mnie w emocjonalnym zawieszeniu, nie kończąc tej historii lecz zapowiadając jej dalszą kontynuację. Na szczęście już 30 września, dzięki wydawnictwu Burda, ukaże się „Ryzykant“, w którym mam nadzieję odnaleźć finał tej historii.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto