Okładka wydania

Słodkie Magnolie Tom 1 Smak Nadziei

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Sherryl Woods
 • Tytuł Oryginału: Stealing Home
 • Seria: Słodkie Magnolie
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Anna Bieńkowska
 • Liczba Stron: 368
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788323890539
 • Wydawca: Harper Collins
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Słodkie Magnolie Tom 1 Smak Nadziei | Autor: Sherryl Woods

Wybierz opinię:

Anena

Maddie jest kobietą po czterdziestce, która uważa, że wiedzie wspaniałe życie u boku męża i cudownej trójki dzieci, jednakże z dnia na dzień spada na nią niczym grom z jasnego nieba wiadomość o rozwodzie, którego Bill żąda jak najszybciej. Okazuje się bowiem, że ten odnoszący sukcesy i znany w całym miasteczku pediatra wdał się w romans z pracującą u niego pielęgniarką, która jest teraz w ciąży. Maddie jest zdruzgotana, ponieważ w jednej chwili jej życie runęło niczym domek z kart i od tej chwili będzie musiała radzić sobie sama. Jej dorastający synowie sprawiają problemy, sześcioletnia córeczka ciągle płacze i czeka na powrót tatusia, a Maddie nie jest łatwo odnaleźć się na rynku pracy po prawie dwudziestoletniej przerwie. W każdej chwili słabości może jednak liczyć na swoje przyjaciółki – przebojową prawniczkę Helen i właścicielkę restauracji Danę Sue.

 

Wieloletnie przyjaciółki tworzą zgraną ekipę o nazwie Słodkie Magnolie, dzięki czemu wspólnie przeżywają każdą dobrą i złą chwilę i wspierają się w najważniejszych momentach życia. Aby skupić uwagę przyjaciółki na czymś pozytywnym, Magnolie wpadają na niezwykły pomysł – postanawiają otworzyć salon spa. Ale czy takie przedsięwzięcie znajdzie zainteresowanie w miasteczku, w którym wciąż żywe są konserwatywne poglądy na rolę kobiety? Czy pojawienie się na horyzoncie przystojnego trenera baseballu sprawi, że Maddie dojdzie do siebie po bolesnym rozwodzie i zrozumie, że nadal jest kobietą, która zasługuje na bliskość i miłość drugiego człowieka?

 

Smak nadziei to pierwsza część perypetii Słodkich Magnolii, które są ze sobą nieodłączne od czasów szkolnych. Maddie, Helen i Dana Sue już od najmłodszych lat wszystko robiły wspólnie i zawsze mogły liczyć na swoje wsparcie, a kiedy stały się dorosłe, to towarzyszyły sobie w ważnych życiowych wydarzeniach, np. ślubach i narodzinach dzieci. Mimo różnic charakterów przyjaciółki zawsze się rozumieją i są w stanie znaleźć wyjście z każdej sytuacji bez względu na to jak bardzo byłaby trudna.

 

Sherryl Woods udało się stworzyć bardzo klimatyczną powieść obyczajowa z wątkiem romansowym w tle. W przeciwieństwie do wielu bohaterek tego typu literatury, jej Słodkie Magnolie nie są dwudziestolatkami z idealną figurą, które czekają na księcia z bajki, tylko kobietami po czterdziestce, po przejściach i z bogatym doświadczeniem życiowym. Co prawda nie mają figur modelek i pojawiają się u nich problemy z nadciśnieniem i cukrzycą, ale nie oznacza to, że nadal nie mogą żyć pełnią życia i cieszyć się z każdej chwili. Wprost przeciwnie, taki wiek sprawia, że są bardziej świadome same siebie, swoich oczekiwań i nie muszą się już przejmować opinią innych. Jedynie Maddie potrzebuje dobrej zachęty, żeby wyjść ze swojej skorupy i przekonać się, że rozwód nie oznacza końca świata, a dzieci będą w stanie sobie poradzić, bo przecież wychowała ich na mądrych ludzi.

 

Dzięki pomocy przyjaciółek kobieta odkrywa w sobie zdolności do planowania dużej inwestycji, o których nie miała nawet pojęcia lub je bagatelizowała, ponieważ stale pomagała Billowi w rozwinięciu jego lekarskiej kariery i osiągnięcia prestiżu wśród mieszkańców miasteczka. Jednakże na swojej skórze przyjaciółki przekonają się, że życie w miasteczku w Karolinie Północnej to nie tylko idealne miejsce do wychowywania dzieci, ale również przestrzeń, w której plotki i domysły mogą skutecznie zepsuć opinię każdemu, kto tylko stanie się ich obiektem. W tej niewielkiej społeczności niestety obowiązują podwójne standardy – kiedy Bill wszędzie pojawia się ze swoją ciężarną kochanką, to nie stanowi to takiej sensacji jak wtedy, gdy Maddie po kolejnym wygranym meczu baseballu idzie na pizzę z trenerem szkolnej drużyny. Miasteczko Serenity staje się zatem przestrzenią, która wywiera ogromną presję na każdego, kto nie jest w stanie się przystosować do panujących w nim zasad moralnych i to bez względu na to, czy mieszka się w nim kilkadziesiąt lat, czy tylko kilka miesięcy. Między innymi dlatego warto sięgnąć po powieść Sherryl Woods, aby móc się przekonać, czy Maddie i jej przyjaciółki zdołają rozkręcić biznes w tej zamkniętej społeczności, która bardzo często zapomina o empatii wtedy, gdy pojawia się siła plotki. Jedno jest w ich przypadku pewne – Słodkie Magnolie tak łatwo nie odpuszczą i będą walczyć, na ile starczy im sił.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial