Okładka wydania

Hotel 69

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Sonia Rosa
 • Gatunek: Romans
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 440
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x205 mm
 • ISBN: 9788381951487
 • Wydawca: Filia
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  3/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Hotel 69 | Autor: Sonia Rosa

Wybierz opinię:

Karolkaczyta

Bardzo rzadko, sięgam po książki z gatunku erotycznych. W sumie to nawet mogę powiedzieć, że nigdy nie czytam tego typu książek. Wybierając książkę „Hotel 69” zwróciłam uwagę przede wszystkim na opis. Wydawało mi się, że zaliczyć ją można do obyczajówki, może lekkiego thriller. Nawet nie pomyślałam, że jest ona przeznaczona dla osób dorosłych, ze względu na nasycony erotyzmem tekst. Hmm... Po przeczytaniu miałam spory mętlik w głowie, nie wiedziałam co o niej myśleć. Szczerze powiem, że nadal nie wiem. A przez to ciężko idzie napisanie mi cokolwiek na jej temat.

 

Alex Carrlson otrzymuje od ojca w prezencie luksusowy hotel w Sopocie, co nie jest mu na rękę. Jako mieszkaniec Warszawy, gdzie ma swoje grono znajomych, nie uśmiecha mu się przeprowadzka. Alkohol, trawka, całonocne imprezy, spanie do południa i notoryczne zdradzanie narzeczonej – takie życie całkiem go satysfakcjonuje. Niestety nie może odmówić. Na miejscu przekona się, że nie był to taki zły pomysł. Czy mężczyzna znajdzie tu swoje szczęście?

 

Hotel 69 kryje w sobie sporo tajemnic. Jego mury widziały nie jeden dramat, ale i nie jedną radość - zazdrość, miłość, litry przelanego alkoholu, awantury. Jednak nie tylko klienci dzielą się z hotelem swoimi sekretami. Jak się bowiem okazuje, nawet pracownicy mają na swoim sumieniu różne grzeszki, o których nie mówią głośno. Zajrzyjcie do tego pięciogwiazdkowego hotelu i przekonajcie się sami, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami.

 

Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką, ale szczerze powiem, że nie wiem czy tak do końca udane. Wprawdzie Sonia Rosa używa bardzo lekkiego języka, dzięki czemu książkę czyta się dość dobrze, ale brak w niej jakiejś głębi. Sporo jest tu pikanterii i scen erotycznych. Idealna książka dla wielbicieli tego gatunku. A jednak, jak dla mnie, za mało w tych scenach było wyczuwalnej namiętności. Nie odczuwa się też zbyt wiele emocji, które targają bohaterami. I pewnie nie o to tu chodziło.

 

Każdy pokój ma swoje, większe lub mniejsze, tajemnice. Autorka w dość ciekawy sposób starała się je pokazać między rozdziałami faktycznej historii. Początkowo wygląda to wręcz tak, jakby każdy rozdział był pisany dla siebie, bez większego powiązania z całością. Po prostu zlepek różnych opowieści bez większego ładu. Dopiero z czasem można zauważyć pewne połączenie, a wszystko zaczyna nabierać odpowiedniego kształtu i do siebie pasować. Hotel bowiem zapewnia pewien rodzaj anonimowości gościom w nim przebywającym. To zaś skłania ich do zmiany zachowania, spróbowania czegoś innego, większego rozluźnienia. I tak przecież nikt nie będzie o nich pamiętał. Gość jest, gościa nie ma i zastępuje go kolejny. Dlatego też postaci przewija się tu bardzo dużo, nie sposób ich wszystkich zliczyć i zapamiętać. Czasami wręcz gubiłam się w ich mnogości, musiałam sobie przypominać kim dana osoba jest w hotelu lub też po za nim, jeśli było więcej wzmianek. Było to trochę męczące, odrywało niepotrzebnie od czytania. Za każdą jednak z tych postaci kryje się trudna przeszłość, złe wspomnienia lub grzeszki, które nie zawsze pozwalają o sobie zapomnieć.

 

Podobało mi się, w jak prosty sposób autorka pokazała ludzkie słabości. Pociąg do alkoholu, zdrady małżeńskie, fałsz i obłudę. Jedne z najgorszych ludzkich cech, o których nie miło się czyta. Ale one są. Czasem ukryte za maską, którą przybieramy by nie odkryć wszystkich kart. W końcu „Wszyscy nosimy maski [...] Wszyscy udajemy kogoś, kim nie jesteśmy".

 

Czy warto sięgnąć po książkę? Myślę, że to zależy od upodobań. Jeśli ktoś lubi lekkie książki do przeczytania na raz, a do tego z erotycznym tłem, to pewnie sięgajcie po nią. Jeśli ktoś woli coś głębszego, to ta pozycja raczej do nich nie należy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial