Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Pielgrzymka Do Korzeni Wiary

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Pielgrzymka Do Korzeni Wiary | Autor: Mirosław Jasinski

Wybierz opinię:

Pani M

Ten mały, praktyczny przewodnik powstał jako pomoc duchowa dla pielgrzymów, którzy pragną przeżyć pielgrzymkę do Ziemi Świętej jako niepowtarzalną przygodę pełniejszego spotkania z Chrystusem zmartwychwstałym.

 

Przewodnik ten, obok zwięzłych wiadomości dotyczących dziejów i najważniejszych miejsc związanych z życiem Chrystusa, podaje także odnośniki tekstów biblijnych, a nawet krótkie rozważania na temat ważniejszych tajemnic wiary. Z myślą o duchowych owocach pielgrzymowania autor przewodnika włączył również teksty biblijne dotyczące kolejnych stacji drogi krzyżowej, która tym razem prowadzi ulicami Jerozolimy.

 

Teraz niespecjalnie możemy podróżować po świecie. Nie wiem jak wy, ale ja mamteraz fazę na oglądanie przewodników i zastanawiam się, gdzie się wybiroę, kiedy w końcu nie będę się martwić tym, że odwołali mi lot, albo że trafię na kwarantannę. Nigdy nie byłam w Ziemi Świętej, ale chciałabym kiedyś się tam wybrać. Zobaczyć ważne dla chrześcijan miejsca. Tym bardziej, że sporo o nich słyszałam. Póki co musi mi wystarczyć oglądanie zdjęć w tym przewodniku.

 

Co znajdziecie w tej książce? Opisy miejsc ważnych dla chrześcijan, to się rozumie samo przez się. Ale całość jest napisana w ciekawy sposób. Znajdziemy tu nie tylko nawiązania do poszczególnych wersetów Pisma Świętego, ale sporo ciekawostek, które mogą rozbudzić chęć do wybrania się do Ziemi Świętej. Sporo tutaj przepięknych zdjęć. Oglądając je, myślałam, że chciałabym zobaczyć te miejsca na żywo. Trudno mi powiedzieć, które z miejsc urzekło mnie najbardziej, choć według mnie najlepsze zdjęcie to to, które pokazuje wybrzeże Morza Martwego (s. 92-93). Ono aż tętni życiem i krzyczy, żeby je zobaczyć na żywo. I te kolory... Cudo.

 

Ten przewodnik pokazał mi także miejsca, o których wcześniej nie wiedziałam, na przykład Qumran. Pierwszy raz usłyszałam tutaj tę nazwę. To publikacja zdecydowanie dla ludzi wierzących, chrześcijan, którzy chcą zbliżyć się do Boga i mają zamiar wybrać się do tych miejsc. Znajdziecie tutaj odnośniki do Pisma Świętego, które pokażą wam, co przeczytać, by przekonać się, jak to miejsce zostało tam opisane.

 

Urzekł mnie rozdział poświęcony drodze krzyżowej. W tym roku nie można było uczestniczyć w tych nabożeństwach ze względu na pandemię, brakowało mi tego, więc znalazłam substytut. Niby nie to samo, ale to było tak opisane, że miałam wrażenie, że znajduję się w kościele i biorę udział w drodze krzyżowej.

 

Książkę czyta się błyskawicznie. Dużo tutaj zdjęć. Nie jestem w stanie przyczepić się do ich jakości, są bardzo dobre i uzupełniają słowa księdza Mirosława Jasinskiego. Pokazują to, czego słowa nie są w stanie opisać. Wydawca wykonał kawał dobrej roboty, przygotowując tę książkę. Zarówno jeśli chodzi o treść, jak i o warstwę graficzną.

 

Kiedy już będzie można spokojnie podróżować i zechcecie wybrać się do Ziemi Świętej, możecie przekonać się, co warto tam zobaczyć, czytając tę książkę. Wciąga i intryguje. Aż przebieram nóżkami, patrząc na zawarte w niej zdjęcia i chciałabym to wszystko zobaczyć na żywo. Czy mi się uda - nie wiem.

 

Jeśli chcecie zaplanować swoją pielgrzymkę, zachęcam do lektury tej książki. Przygotujecie się do niej również duchowo dzięki wspomnianym przeze mnie odnośnikom do Pisma Świętego. Dodatkowo przewodnik jest na tyle niewielki, że spokojnie zmieści się w bagażu podręcznym, więc książka może jechać z wami za granicę.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial