Okładka wydania

Życie Za Życie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Alex Dahl
 • Tytuł Oryginału: The Heart Keeper
 • Gatunek: Kryminał
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Emilia Skowrońska
 • Liczba Stron: 408
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x205 mm
 • ISBN: 9788381950992
 • Wydawca: Filia
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Życie Za Życie | Autor: Alex Dahl

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Śmierć własnego dziecka to bez wątpienia najbardziej traumatyczne wydarzenie jakie może spotkać człowieka. A jeśli jeszcze dziecko umarło z powodu własnego zaniedbania, wyrzuty sumienia, tęsknota i ból uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Taki rodzic byłby w stanie zrobić wszystko, aby odzyskać dziecko i przywrócić mu życie. Niestety śmierć jest bezwzględna i nie ma od niej odwrotu.

 

Ze śmiercią swojej pięcioletniej córeczki musiała zmierzyć się Alison Miller, bohaterka książki "Życie za życie". Kiedy jej córeczka Amelie utonęła w jeziorze, życie Alison rozpadło się. Kobieta popadła w rozpacz i depresję, a ukojenie znajdowała jedynie w środkach uspokajających i alkoholu. I choć minął już rok, czas wcale nie uleczył jej ran, wręcz przeciwnie. Każdy kolejny dzień bez córki był dla Alison koszmarem. Kobieta oddaliła się od męża i od przyjaciół, gdyż ciągłe kondolencje i współczucie jeszcze bardziej potęgowały jej ból. Aż pewnego dnia dla Alison rozbłysło światełko nadziei...Kobieta uświadomiła sobie bowiem, że gdzieś niedaleko żyje dziewczynka, której przeszczepiono serce jej córeczki. Alison chwyta się nadziei, że w tej dziewczynce pozostało coś z Amalie, obsesyjnie zaczyna czytać o tzw. pamięci komórkowej, a w jej głowie rodzi się plan. Alison postanawia odnaleźć dziewczynkę, w której bije serce Amalie i zbliżyć się do niej. Do czego doprowadzi jej obsesja? Czy w obcej dziewczynce odnajdzie część swojej córki? Tego oczywiście już nie zdradzę.

 

"Życie za życie" to bardzo ciekawa książka, którą przeczytałam jednym tchem. Mamy tutaj historie dwóch zupełnie różnych kobiet- wspomnianej już Alison, której idealne, dostatnie życie rozpadło się na kawałki po śmierci ukochanego dziecka oraz Iselin, kobiety która przez całe życie boryka się z problemami i biedą, na domiar złego jest matką chorego dziecka. W książce nie brakuje emocji- przejmująca historia Alison, która musi zmierzyć się z utratą dziecka chwyta ze serce. I choć jej wybory krzywdzą innych, to jednocześnie trudno ją potępiać- a wręcz przeciwnie. Któż z nas nie zrobiłby wszystkiego, aby odzyskać własne dziecko?

 

Książka zakwalifikowana została jako thriller psychologiczny, ale jest to chyba bardziej przejmująca, mocna powieść obyczajowa. Autorka zwróciła tutaj uwagę na bardzo ważne zagadnienia- śmierć dziecka oraz przekazywanie organów do przeszczepu. Doskonale pokazała tutaj, jak wiele dobra może wyrządzić taka ofiara i jak może odmienić życie człowieka (tutaj- małej dziewczynki) skazanego na śmierć. Skłania to do przemyśleń.

 

Cała fabuła książki jest wręcz niepokojąco realna. Choć jest to oczywiście fikcja literacka, czytając cały czas miałam w głowie myśl, że taka historia mogłaby wydarzyć się na prawdę. Na co dzień nie myślimy o takich rzeczach, ale przecież operacje przeszczepów serca się zdarzają- czy pamięć komórkowa to tylko fikcja, czy też jest w tym część prawdy? Lektura książki skłoniła mnie do tego, aby dokładniej zgłębić temat.

 

"Życie za życie" to książka, która trzyma w napięciu przez cały czas i dostarcza potężnej dawki emocji. Skłania do refleksji i pokazuje z jakim wielkim bólem mierzą się rodzice, którzy utracili dzieci i w jakim napięciu żyją rodzice dzieci chorych. To bardzo dobra powieść, z mocnym zakończeniem, którą szczerze polecam. Mam nadzieję, że w Polsce pojawią się kolejne książki tej autorki- na pewno po nie sięgnę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial