Okładka wydania

Psy Pożrą Ciało Jezebel

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Jarosław Kamiński
 • Gatunek: Thriller
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 368
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x210 mm
 • ISBN: 9788328071353
 • Wydawca: W.A.B.
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Psy Pożrą Ciało Jezebel | Autor: Jarosław Kamiński

Wybierz opinię:

Pani M

Sylwia Aran pracuje za granicą. Nieobecna w ostatnich miesiącach życia córki ma ogromne poczucie winy po samobójstwie piętnastoletniej Mili. W półlegalnym portalu internetowym prowadzi profil, gdzie umieszcza filmy opowiadające o swojej traumie. Jej zapiski z niekończącej się żałoby przyciągają sporą publiczność. Wśród obserwujących niegdyś profil Mili jest tajemnicza YZBL2. Sylwia pozwala jej prowadzić się na drugą stronę ekranu smartfona, do piekła świata wirtualnego. Dla najbliższych to objaw szaleństwa, dla matki ofiary – jedyna szansa, żeby zrozumieć, dlaczego jej córka odebrała sobie życie.

 

Słuchajcie, to jedna z tych książek, które mogą bardzo mocno podzielić czytelników. Nie da się jej streścić w prosty sposób, a i może być wiele interpretacji jej treści. Sama mam w głowie mętlik po jej przeczytaniu. Nie do końca wiem, co mam o niej myśleć.

 

Pewne rzeczy tu zagrały, inne znów pozostawiają trochę do życzenia. Mam ogromny problem ze światem wirtualnym, przedstawionym w tej powieści. To niespecjalnie moje klimaty, więc wiedziałam, że mogę mieć z tym problem, dlatego nie czuję się z tego powodu jakoś bardzo rozczarowana. Zdecydowanie bardziej przemówiło do mnie to, co było rzeczywiste.

 

Uważam, że Sylwia była wykreowany w taki sposób, że może wzbudzać emocje. Niekoniecznie dobre, ale to nie jest zarzut z mojej strony, nie chcę, żebyście mnie źle zrozumieli. Nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie, przez co ta kobieta musiała przechodzić. Żaden rodzic nie powinien znaleźć się na jej miejscu. Myślę też, że książka bardziej trafi do naszych rodziców, im może być bliżej do Sylwii.

 

Książka to bardzo duży kaliber i nie każdy będzie w stanie się z nim zmierzyć. Jest chaotyczna, trzeba się skupić, żeby nie pogubić się w narracji. To książka, którą trzeba czytać ze świeżym umysłem, w przeciwnym czasie odpadniecie już po kilku stronach. Ja nie byłam w stanie przeczytać jej na raz. Musiałam robić sobie przerwy w czytaniu, żeby przemyśleć to, o czym właśnie się dowiedziałam. Raczej odradzam czytanie książki wieczorem. Mówię z własnego doświadczenia, że to zły pomysł.

 

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że to nie jest książka dla każdego. Nie wiem, czy będą w stanie zmierzyć się z nią nastoletni czytelnicy. To będzie dla nich za trudne do przejścia. Sama nie wiem, czy ja nie jestem jeszcze za młoda na lekturę, choć swoje lata już mam. To nie jest książka, którą czyta się dla rozrywki. To książka do pomyślenia. Jak już wspomniałam, ilu czytelników, tyle może być opinii na jej temat. Każdy może zauważyć w niej coś innego.

 

Mam pewien problem z zakończeniem. Kompletnie się go nie spodziewałam i nie do końca wiem, co mam o nim myśleć. Dla mnie było trochę przekombinowane.
Tak jak już powiedziałam, uważam, że lepiej grała tutaj warstwa rzeczywista, a świat wirtualny trochę kulał. Nie czułam się tam dobrze. Nie mam zarzutów, jeśli chodzi o Sylwię, uwierzyłam w jej postać, choć nie umiem postawić się na jej miejscu.

 

Musicie sami zdecydować, czy chcecie sięgnąć po tę książkę. Nie jest łatwa, wymaga od czytelnika maksymalnego skupienia. Nie twierdzę, że jest zła, ale nie obiecuję wam, że od samego początku wczujecie się w jej klimat.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial