Okładka wydania

Syn Siodlarza

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Syn Siodlarza | Autor: Kelly Irvin

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Po bestsellerach "Syn pszczelarza" i "Syn biskupa" czas na kolejną historię z malowniczej wioski amiszów!

 

Rebeka Lantz czuje się jak w więzieniu na skutek okoliczności, którym nie jest winna. Tobias jest pogrążony w żalu.
Czy dwoje małych uciekinierów z drugiego krańca świata nauczy ich, jak uzdrawiającą moc ma rodzina?

 

Rebeka nie jest podobna do siostry, która porzuciła wiarę amiszów, ale czujny wzrok rodziny i małej, zżytej społeczności sprawia, że czuje się oceniana i gorsza. Mężczyźni jej unikają, kobiety szepczą za jej plecami. A ona tylko pragnie takiej samej szansy na zostanie żoną i matką, jaką mają jej przyjaciółki.
Tobias Byler chce uciec przed uczuciem do kobiety, do której nigdy nie powinien był się zbliżyć. Przeniesienie rodziny do odludnego Bee County w stanie Teksas wydaje się najlepszym sposobem na zerwanie z dawnymi błędami. Jednak nawet przeprowadzka na drugi koniec kraju nie potrafi wymazać przeszłości, która towarzyszy każdej jego myśli.
Niespodziewane spotkanie z dwojgiem na wpół zagłodzonych dzieci zmusza Rebekę i Tobiasa do wspólnego działania, aby pomóc siostrze i bratu, którzy pokonali tysiące kilometrów w poszukiwaniu życia w spokoju i radości.
Rebeka i Tobias odkrywają, że klucz do zapomnienia przeszłości to jednocześnie klucz, który otworzy drzwi miłości i przyszłości, jakiej oboje pragną.

 

Jeśli szukacie czegoś zupełnie innego w dziale romansów lub nie wiecie nic o amiszach, zdecydowanie sięgnijcie po książkę Kelly Irvin. Bardzo polecam!
Beata Woźniak, SłowemMalowane.blogspot.com

 

Jeżeli chcesz poznać niecodzienny świat, w którym czas stanął w miejscu 100 lat temu i liczą się w nim prawdziwa miłość, rodzina, szacunek do Boga, przyrody i najprostszego życia, warto sięgnąć po sagę Kelly Irvin opisującą życie amerykańskich amiszów. Wydaje się, że to lepsze niż Grey.
"Chwila dla Ciebie"

 

Nie jest mdło… nie jest ckliwie… nie jest schematycznie… Na kartach powieści toczy się prawdziwe życie, w którym nie brak bólu i upadków. I za to właśnie cenię sobie prozę Kelly Irvin i dlatego też gorąco polecam waszej uwadze jej powieści.
MagicznyŚwiatKsiążki.pl

 

Poczułam się wśród bohaterów jak w domu. Tam było tak spokojnie. Może i nie mieli dostępu do najnowszych technologii, dzieci rodziły się w domach, ale było w tym coś magicznego. I niebezpiecznego zarazem (…). Bardzo chętnie znajdę się znów w tym świecie. Jeśli szukacie spokojnej, ale dającej do myślenia opowieści, a przy okazji chcecie poznać społeczność, z którą raczej się nie spotykamy na co dzień, polecam tę książkę.
Maria Derejczyk-Zwierzyńska, Czytelnia-mola-książkowego.pl, o "Synu pszczelarza"

 

Kelly Irvin - bestsellerowa autorka kilkunastu powieści dla kobiet, w tym serii "W krainie amiszów". Jej pierwszą częścią jest książka "Syn pszczelarza", która znalazła się w finale The Carol Awards, drugą - "Syn biskupa", trzecią - "Syn siodlarza". W przygotowaniu kolejne części tej ciepłej rodzinnej sagi dziejącej się w gminie amiszów.
Kelly Irvin pracowała jako dziennikarka, specjalistka od PR i tłumaczka. Mieszka z mężem w Teksasie, ma dwoje dzieci i troje wnucząt.

Uleczkaa38

"SYN SIODLARZA" - pod tym tytułem kryje się najnowsza i zarazem trzecia już odsłona powieściowego cyklu Kelly Irvin pt. "W krainie amiszów". Odsłona, która raz jeszcze przenosi nas swoimi stronami do malowniczej wioski amiszów - Bee County, w stanie Teksas, gdzie to kolejny też raz spotkamy się z członkami rodziny Lantzów. Książka ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka, zaś poniżej postaram się podzielić z wami swoimi przemyśleniami na temat lektury tej pozycji...

 

Główną bohaterką tej opowieści jest trzecia z sióstr Lantz - Rebeka. Ta młoda dziewczyna zmaga się oto z obojętnością i podejrzliwością mieszkańców osady po tym, gdy jej siostra - Leila, porzuciła wiarę i życie w społeczności amiszów, na rzecz miłości i wielkiego świata. Rebeka również marzy o szczęściu i miłości, ale wydają się być jej one niepisane ze względy na hańbę, jaką okryło się jej nazwisko w oczach innych. Oto jednak pojawia się ktoś, a właściwie kilka osób, które mogą zmienić ten stan rzeczy. Tym kimś jest Tobiasz - mężczyzna, który przybywa do osady wraz ze swoimi dziećmi, chcąc rozpocząć nowe życie..., jak i też para dziecięcych emigrantów, którymi przyjdzie zaopiekować się Rebece...

 

Trzecia odsłona tego niezwykle klimatycznego, intrygującego i lubianego na całym świecie cyklu, kontynuuje swoją wspaniałą opowieść o codzienności życie w osadzie amiszów, której to mieszkańcy wyrzekli się nowoczesności i problemów wielkiego świata. Kontynuuje za sprawą fascynującej, niespiesznej i wypełnionej wielkimi emocjami relacji o losach mieszkańców Bee County - tak tych znanych nad od dawna, jak i tych zupełnie nowych, którym to przyjdzie zmierzyć się z prozą życia, niespodziewanymi wypadkami oraz uczuciami. Otóż obok historii o codzienności tego miejsca, poznamy tu także piękną opowieść o rodzącej się niespiesznie, miłości...

 

Fabularną stronę książki wypełnia tradycyjnie już wielowątkowa relacja, z której to najważniejszymi są losy Rebeki i Tobiasza, ale też i nie mniej uwagi poświęcono tu także postaciom z drugiego planu. To historia o niespodziewanych wizytach w osadzie amiszów, konsekwencjach z nich wynikających oraz rodzącej się relacji pomiędzy powyższą parą bohaterów, która początkowo nie napawa wielkim optymizmem na przyszłość, ale z czasem zaczyna wyglądać coraz lepiej... I znów nie można mówić tu o zawrotnym tempie zdarzeń  - poza kilkoma dramatycznymi wypadkami, a raczej o niespiesznej, mądrej i malowniczej relacji o tym niezwykłym świecie i życiu jego mieszkańców. I za to też tak bardzo cenimy i uwielbiamy ten cykl...

 

Intrygujący bohaterowie i równie ujmujący obraz miejsca akcji książki - to główne elementy, które wypływają w największym stopniu na jakość niniejszej powieści. Co do postaci, to mamy tu niezwykle wrażliwą, pogodną i zmagającą się z traumą swojego nazwiska - Rebekę, która marzy o wielkiej miłości, spokojnym  życiu wśród amiszów i zwyczajnym, codziennym szczęściu..., jak i również Tobiasza  - twardego, ale też i obdarzonego dobrym sercem mężczyznę, który pragnie zapomnieć o szczęśliwej miłości. Lubimy tę parę, darzymy ją wielką sympatią i kibicujemy z całych sił, by znaleźli swój kawałek szczęścia. Oczywiście, poznamy tu wielu innych barwnych bohaterów - m.in. wśród stałych mieszkańców Bee County, ale też i chociażby pary zagubionego rodzeństwa, która potrafi nas rozczulić...

 

Wspaniale - po raz kolejny zresztą, jawi się także obraz osady amiszów. To miejsce, które ujmuje nas swoim spokojnym i leniwym rytmem życia, pięknem teksańskiej natury, życzliwością ludzi, ale też i zaskakuje surowością praw i zasad, które muszą być tu bezwzględnie przestrzegane. I naprawdę trzeba raz jeszcze oddać autorce to, że ukazała ona ten zamknięty dla innych, jakże specyficzny i niewspółczesny, choć osadzony we współczesności - świat, w bardzo realistyczny, szczegółowy i intrygujący sposób. 

 

Słowem podsumowania - spotkanie z powieścią "Syn siodlarz" niesie nam sobą wielką przyjemność, zapewnia wspaniałą zabawę, jak i też gwarantuje niezwykłe emocje. Wzruszymy się podczas lektury tej książki, nie raz rozbawimy, jak i też zastanowimy nad naszym własnym życiem i tym, co powinno być w nim najważniejsze. Tym samym mogę uznać z jak największym przekonaniem, iż tytuł ten stanowi sobą kolejną udaną odsłonę cyklu Kelly Irvin, która z pewnością usatysfakcjonuje wszystkim miłośników tej obyczajowej sagi. Nie pozostaje mi już zatem nic innego, aniżeli zachęcić was gorąco do sięgnięcia po tę książkę, co też i niniejszym czynię. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial