Okładka wydania

Mercedes Thompson Tom 10 Czas Ciszy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mercedes Thompson Tom 10 Czas Ciszy | Autor: Patricia Briggs

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

"CZAS CISZY" - pod tym intrygującym tytułem kryje się najnowsza i zarazem dziesiąta już (jak ten czas szybko płynie) odsłona znakomitego cyklu Patricii Briggs o losach Mercedes Thompson... Tak, tak, oto po raz kolejny mamy przyjemność wkroczyć w życie tej niezwykłej bohaterki, która za dnia oddaje się swojej pracy samochodowego mechanika, a nocami przybiera postać kojota... Książka ta ukazała się oczywiście nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów, zaś poniżej postaram się opowiedzieć nieco więcej o wrażeniach z jej lektury.

 

W życiu Mercedes nie działo się chyba jeszcze nigdy tak wiele, jak w tej chwili... Oto bowiem nasza dzielna pani mechanik zostaje porwana przez potężnego wampira "Władcę Nocy", który pragnie wywołać w ten sposób wojnę pomiędzy wilkołakami i wampirami. Jej śladem podąża Adam wraz z grupą zaufanych towarzyszy w osobach wilkołaków, goblinów i pewnej czarownicy... I choć Mercedes udaje się bardzo szybko uwolnić z rąk wampira, to staje ona wówczas przed niezwykle trudnym zadaniem wydostania się z centrum Europy - bez pieniędzy, przyjaciół, a nawet ubrania... Co więcej, w tym samym czasie w sercu Pragi budzi się ze snu prastare zło...

 

Najnowsza odsłona tego znakomitego cyklu stanowi w mej ocenie jedną z jego najlepszych części! Najlepszych, z uwagi na wiele czynników - począwszy od samego pomysłu na fabułę, poprzez zaskakujący układ chronologicznej relacji, a kończąc na jakże bliskim nam miejscu akcji - Europie. To również niezwykła świeżość akcji, przygody i emocji, którą to cieszyliśmy się podczas spotkań z pierwszymi tomami tego cyklu, a której to nieco zabrakło w dalszych częściach. Tym razem jest inaczej, gdy oto historia ta bawi nas, fascynuje i porywa bez reszty już od pierwszych chwil, trzymając w niesłabnącym napięciu do samego końca!

 

Fabułę powieści wypełnia ciekawy podział na dwutorową relację - pierwszą, która ukazuje rozgrywające się tu wydarzenia z perspektywy uprowadzonej Mercedes, jak i drugą, która przedstawia losy poszukującego ją Adama i jego kompanów. Dzięki temu też mamy tu dwukrotną dawkę emocji, wrażeń i przygód, które wzajemnie się tu ze sobą przeplatają, jak i też umożliwiają nam uzyskanie pełniejszego oglądu sytuacji. I na obu planach dzieje się tutaj bardzo wiele, nieustannie nas czymś zaskakując, racząc efektownymi scenami walki, jak i też spotkaniami z przedziwnymi postaciami w osobach ludzi i potworów. Ciekawie wygląda również kwestia nie linearnej relacji, która to, jak się szybko okazuje, ma tu do odegrania ważną rolę... Całość wieńczy zaś mocny i bardzo spektakularny, finał!

 

Cóż nas nie zachwyca w tej opowieść... - otóż absolutnie wszystko! Począwszy od charakternych postaci, z Mercedes, Adamem, czy też Honey..., poprzez niezwykły obraz miejsca akcji, które tym razem przybiera postać klimatycznej Europy z Mediolanem i Pragą w roli głównej..., a kończąc na emocjach, humorze i wartkiej akcji, jaka wypełnia sobą strony tej książki. I to właśnie perfekcyjne połączenie tych wszystkich elementów złożyło się na tę porywającą opowieść, którą docenią z pewnością nie tylko wierni fani tej serii, ale też i każdy miłośnik dobrej urban fantasy...

 

Sama lektura książki upływa nam w iście zawrotnym tempie, co jest zasługą zarówno barwnej fabuły, udanego konceptu na dwutorowy podział relacji, jak i przede wszystkim świetnego warsztatu pisarskiego Patricii Briggs, która nie tylko umiejętnie potęguje napięcie, rozładowuje mocniejsze sceny czarnym poczuciem humoru, ale też i bawi się konwencją, puszczając swego rodzaju "oko" do wiernego czytelnika cyklu, który wyłowi z tej historii niezwykłe smaczki. A poza tym..., a poza tym mamy tu okazję znakomicie się bawić, miło spędzać czas i ekscytować losami naszych ulubionych bohaterów.

 

Słowem podsumowania - najnowsza odsłona cyklu Patricii Briggs nie zawodzi, a nawet dorównuje sobą poziomowi najlepszych, pierwszych tomów serii. Czyni to za sprawą intrygującej fabuły i wielkich emocji, jakie wypełniają sobą strony tej pozycji. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po powieść "Czas ciszy" - książkę, od której nie będziecie mogli się oderwać choćby na chwilę!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial