Okładka wydania

W Drodze Do Wolności

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Sege
 • Gatunek: Historyczne
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 452
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x210 mm
 • ISBN: 9788381474108
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

W Drodze Do Wolności | Autor: Sege

Wybierz opinię:

Pani M

Po 123 latach niewoli Polska znów pojawiła się na mapach Europy, natomiast Wielkopolska wciąż należała administracyjnie do Niemiec. Wówczas Wielkopolanie upomnieli się o przynależną im wolność. Jednym z tych, którzy stanęli do walki, był Krzysztof Wartecki, który podczas pierwszej wojny światowej wyjechał na studia do Wielkiej Brytanii, by uniknąć przymusowej służby wojskowej w wojskach cesarstwa niemieckiego. Jego nienawiść do Niemców, spowodowana osobistą traumą, w końcu znalazła ujście... Ale czy w tych szalonych czasach uda mu się dostrzec cienką granicę, dzielącą walkę o wolność od bezmyślnej i okrutnej zemsty?

 

Wydawca zapewnia nas, że książka trzyma w napięciu i jest napisana porywającym językiem. Czy zgadzam się z tymi słowami? Nie do końca. Nie powiem jednak, że była to zła książka, ale po kolei.

 

Na początku miałam spore problemy, żeby wejść do wykreowanego w tej powieści świata. Nie umiałam wczuć się w klimat. Porywający według wydawcy język jakoś niespecjalnie mnie porwał. Potrzebowałam trochę czasu, żeby po prostu "zaskoczyło". Potem było już zdecydowanie lepiej. Może i książka nie utrzymała mnie w napięciu, ale nie powiem, żeby mi to przeszkadzało. W sumie nawet na to się nie nastawiałam. W napięciu mają mnie utrzymać kryminały i thrillery, a nie takie powieści, od nich po prostu tego nie wymagam.
Muszę przyznać, że autor wykonał kawał dobrej roboty, jeśli chodzi o historyczne przygotowanie świata przedstawionego. Pod tym kątem nie mam się do czego doczepić. Myślę nawet, że część czytelników z tej książki dowie się więcej o wydarzeniach z tamtego okresu niż z lekcji historii w szkole. Tam tylko się o tym wspomina, a tu mamy sporo smaczków, na których omówienie nie ma czasu.

 

Nie do końca wiem, co mam myśleć o bohaterach. Czasem czegoś brakowało mi w ich zachowaniu. Nie pogniewałabym się, gdyby nadano im więcej charakteru. Chociaż z drugiej strony w sumie to może i lepiej, że są tak surowo przedstawieni, przynajmniej autor nie przegiął z ich kreacją.

 

Bywały momenty, które niespecjalnie mnie interesowały i miałam wrażenie, że czytam podręcznik od historii, ale nie zabrakło wątków, przez które przechodziłam, nie wiedząc kiedy. To nie była zła książka. Miała lepsze i gorsze momenty. Uważam jednak, że warto się z nią zapoznać. I wiecie co? Autor dał mi swoją powieścią do myślenia. Nasi przodkowie nie bali się chwytać za broń, by walczyć o swoje, a my? Wolę nawet nie zastanawiać się nad tym, co by się stało, gdyby teraz wybuchła wojna...

 

Nie mogę przyczepić się do tego, w jaki sposób autor połączył fikcję z tym, co wydarzyło się naprawdę. Niespecjalnie rzuca się to w oczy i jeśli ktoś niewiele wie o tamtych wydarzeniach, pewnie nawet nie zorientuje się, w którym miejscu prawda przechodzi w fikcję. To autorowi wyszło dobrze, zwłaszcza jak książka już wskoczyła na właściwe tory po początkowych problemach.

 

Myślę, że jest to książka przede wszystkim dla starszych czytelników. Nie jestem pewna, czy nastoletni odbiorcy się nią zainteresują. Momentami powieść może zbytnio im przypominać podręcznik od historii. W każdym razie, jeśli lubicie powieści historyczne, to uważam, że i ta książka może przypaść wam do gustu. Jak wspomniałam, ma lepsze i nieco słabsze momenty, ale nie mam poczucia straconego czasu po lekturze.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial