Okładka wydania

Sekretna Magia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Sekretna Magia | Autor: Juliet Diaz

Wybierz opinię:

Mirosława

„Bycie Wiedźmą stanowi uosobienie twej prawdy wraz z całą jej mocą.“

 

Wielu osobom magia kojarzy się negatywnie, gdyż mają mylne o niej wyobrażenie oparte na filmach, bajkach czy powieściach fantasy. Utarte schematy myślowe na ten temat zniekszatłcają obraz ludzi, którzy ją praktykują. Tymczasem żyją wśród nas współcześni czarodzieje i wiedźmy, którzy prowadzą normalny tryb życia. Jedyną różnicą jest to, iż wiedzą o świecie nieco więcej niż przeciętny mieszkaniec naszej planety. Taką osobą jest niewątpliwie autorka książki pt.: „Sekretna magia“

 

Juliet Diaz wywodzi się z długiej linii wiedźm uzdrowicielek z Kuby, która wierzy w leczenie umysłu, ciała i duszy przy pomocy natury oraz wsparciu duchowych przewodników swoich przodków. Jest właścicielką Listopadowej Apteki Mędrca oraz internetowego Listopadowego Mędrca Herbarium - szkoły uzdrowicieli czarownic. Jest uzdrowicielką, jasnowidzem i zielarzem, a także magistrem medycyny ziołowej. Od dzieciństwa posiada dar porozumiewania się z roślinami, drzewami i Duchami Natury. Jest przekonana, że magia żyje w każdym z nas i poprzez swoje publikacje pragnie zainspirować innych do uaktywnienia naszej wewnętrznej mocy. Jest matką dwóch chłopców, ma 3 koty i ponad 400 roślin.

 

Książka „Sekretna magia“ przyciągnęła moją uwagę tematyką ale też okładką, która zaprojektowana została w granatowej kolorystyce. Ozdabiają ją srebrne motywy graficzne, które nabierają blasku, gdy spojrzymy na nie pod określonym kątem pod światło. Z kolei wnętrze nie jest już tak zachwycające, gdyż w całości utrzymane zostało w wersji czarno-białej. Urozmaiceniem są delikatne, dekoracyjne ornamenty towarzyszące poszczególnym rozdziałom i częściom.

 

„Bycie Wiedźmą daje ci moc samoleczenia, zmiany swojego życia i spełnienia każdego marzenia.

 

Wiedza została ujęta w pięciu częściach, które poprzedza krótki wstęp noszący tytuł „Początek podróży“. Autorka przybliża w nim ideę magii, filozofię bycia Wiedźmą i swoją magiczną ścieżkę. Uzmysławia, że żyjemy na planecie, która wymaga naszej troski i nawołuje do nawiązania więzi z naturą poprzez codzienne działania. Wraz z tym początkiem robimy pierwszy magiczny krok, gdyż autorka propoponuje rytuał związany z namaszczeniem niniejszej książki, by połączyć się z jej treścią w głęboki i duchowy sposób.

 

„Poprzez wywabiene wewnętrznej Wiedźmy do powstania z głębin duszy i ty możesz ofiarować magię ziemi oraz pomóc jej pozostać zdrową i żywą.“

 

W kolejnych częściach Juliet Diaz przedstawia podstawowe informacje na temat magii, ważne pojęcia i terminologię ucząc magicznego nastawienia wobec siebie, zasad etyki magicznej i norm postępowania. Poznajemy praktyki medytacyjne, techniki ugruntowujące, metody oczyszczające umysł, podnoszące nasze wibracje, wspierające medytację, przyciągające to, o co prosimy.

 

„Magia może pojawić się gdziekolwiek w najsubtelniejszy, możliwy sposób“

 

„Sekretna magia“ to konkretny, bardzo praktyczny poradnik, który zabiera nas w podróż do świata białej magii naturalnej. Poza wiedzą teoretyczną, wypełniony jest wieloma różnymi rytuałami i zaklęciami na różne sfery naszego życia, technikami doskonalącymi magiczne umiejętności, ćwiczeniami i praktycznymi wskazówkami, dzięki którym nauczymy się praktykować magię na co dzień. Jego zaletą jest zwięzły, przystępny styl przekazywania informacji i empatyczne podejście autorki, która przede wszystkim pragnie pomóc innym odkryć w sobie drzemiącą magię.

 

Niezwykle pomocna jest lista wszystkich rytuałów, zaklęć, elksirów i innych praktyk magicznych zamieszczona na początku, po spisie treści. Są wśród nich rytuały na dostatek, sukces, złamane serce, ochronę i wiele innych z używciem kadzideł, ziół, olejków eterycznych czyli składnikami, które są łatwo dostępne.

 

Juliet Diaz pokazuje, że bycie wiedźmą nie wiąże się z negatywnymi energiami, nieziemskimi mocami, dziwnym strojem czy przebywaniem w odosobnieniu w leśnej głuszy z czarnym kotem u boku. Nie musimy mieć też tak mocnych powiązań z rodzinnymi przodkami czarowników jak autorka, by odnaleźć w sobie magiczny potencjał. Bycie wiedźmą oznacza kroczenie drogą, która prowadzi nas do naszej osobistej siły i intergracji z Matką Naturą. Wiedźma bowiem to kobieta mądra, o ogromnej wiedzy o otaczającym nas świecie, przyrodzie, prawach wszechświata, które stosuje na codzień. Praktykuje magię, by rozwijać się duchowo, szanując przyrodę i wykorzystując moc uzdrawiania życia, którą każdy może zastosować.

 

To nie tylko wykonywanie różnych zaklęć i rytuałów ale też nasze wyjątkowe chwile, które przeżywamy każdego dnia. Jest to wartościowa lektura, nawołująca do dostrzegania magii wokół siebie, a przede wszystkim w sobie. , że magią jest po prostu życie, które każdego dnia doświadczamy w różnych formach.

Krakowska Wiedźma

Wiedźmy. Od setek lat magię uważano za zło, które mamiło ludzi, przywoływało demony. W średniowieczu uważano wiedźmy za służebnicy diabła. Później magia i wiedźmy zniknęły ze świadomości człowieka wyparte przez technologię, postęp i wynalazki. Coraz więcej czasu i naszych myśli stawało się praktycznymi, a magia stała się mitem i podaniami starych babek. Szeptuchy, wiedźmy, wiedzące, szamanki zostały zapomniane. Tak naprawdę magia nie zniknęła, a można ją poczuć i odnaleźć oraz obudzić w sobie na nowo.

 

Kobiety mają wewnętrzną siłę i mają bardzo mocne połączenie z naturą oraz światem. Setki lat temu kobiety stosowały zaklęcia wywary mające leczyć różne choroby i schorzenia. Kobiety są bardziej subtelne od mężczyzn, ale mają moc i magię. Jednakże ta magia zanikła przez pokolenia, wiedza o ziołach, urokach i wywarach została zapomniana. Kobiety przestały w siebie wierzyć, a magię uśpiły wewnątrz siebie. Autorka tej książki pokazuje każdej kobiecie jak obudzić w sobie magię i wiedźmę. Poprzez kilka rozdziałów przeprowadza czytelniczkę, aby odnalazła ścieżkę, z której zeszła setki lat temu.

 

W pierwszym rozdziale dowiadujemy się, jak wytworzyć oczyszczający myśli napar, a także jak pobudzi magię w sobie i książce. Jest to kilka przepisów pomagających pozbyć się negatywnej energii, pobudzić magię, oraz uspokoić swoje obawy przed Matką Naturą. Uzdrowicielka w swoich pierwszy słowach wyjaśniła, że magia nie jest złem i że nie musimy oddawać czci diabłu. Magia nie ma osobowości, kategorii. To osoby, które ją stosują, zagłębiają jej tajniki i moc powodują, że może być użyta w złych zamiarach lub dobrych.

 

Przepisy na zaklęcia są bardzo prosto opisane, a ich składniki są dostępne w każdym sklepie zielarskim lub innym. Nie trzeba biegać po lasach i polach w celu poszukiwaniu ziół, chociaż to jest nawet przyjemne. W tych rozdziałach są też opisy samej mocy i jej źródła. Dzięki tym notatkom porządkujemy i zdobywamy wiedzę na temat samych siebie i naszej wewnętrznej siły. W kolejnych rozdziałach można przeczytać o przyciąganiu miłości, oczyszczeniu się z negatywnej energii czy o ochronie siebie i innych od złych duchów i mocy. Każdy rozdział ma w sobie inny rodzaj magii i to od nas zależy którą ścieżką podążymy. Może to być ścieżka miłości, jej wzbudzanie, przekazywanie innym osobom, wspieranie. Inną kierunkiem jest magia ochronna nas i innych. Zaklęcia pełne pozytywnej energii zatrzymujące złe siły, duchy czy myśli, a czasem osoby. Kobieta wybiera kierunek wedle swojego charakteru, osobowości oraz emocji. Idąc krok za krokiem, przepis za przepisem, zaklęcie za zaklęciem, kobie się zmienia w wiedźmę. Żyje zgodnie ze swoim sercem i magią. To pozwoli na osiągnięcie szczęścia, spełnienia marzeń i celów. A zdobytą wiedzę oraz siłę będzie można przekazać przyszłym pokoleniom swoich dzieci, a magia odrodzi się i odrodzi naszą planetę obciążoną technologią, smogiem, wyścigiem szczurów i podążaniem za pieniędzmi.

 

Juliet nie stworzyła książki z pierwszymi lepszymi wyimaginowanymi zaklęciami. Autora napisała przewodnik dla wiedźm i kobiet pragnących obudzić w sobie magię, odnaleźć harmonię i szczęście. Przewodnik jest bardzo jasno napisany. Nie ma w nim naukowego żargonu czy łacińskich nazw albo niezrozumiałych słów. Każde zaklęcie i przepis opisane jest krok po kroku, a rozdziały można czytać w różnych kolejnościach.

 

Niniejsza książka jest napisana kobiecym językiem i stworzona została dla kobiet. To przewodnik po życiu wiedźmy jej dążenia do harmonii z naturą. Ten przewodnik jest dla czytelniczek pragnących obudzić w sobie wiedźmę lub odnaleźć ścieżkę, z której zeszły wiele setek lat temu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial