Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Horrrendalna Historia Polski: Dynamiczna Dynastia Jagiellonów

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Małgorzata Fabianowska
 • Tytuł Oryginału: Horrrendalna Historia Polski: Dynamiczna Dynastia Jagiellonów
 • Seria: Horrrendalna Historia Polski
 • Gatunek: Literatura DziecięcaHistoria
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 152
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 148x210mm
 • ISBN: 9788327658111
 • Wydawca: HarperCollins
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6

 • Ilustracje: Jędrzej Łaniecki

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Horrrendalna Historia Polski: Dynamiczna Dynastia Jagiellonów | Autor: Małgorzata Fabianowska

Wybierz opinię:

Michał Lipka

JAK TO U JAGIELLONÓW BYŁO

 

Kolejny z tomów „Horrrendalnej Historii Polski” zabiera nas do czasów, kiedy Polską władali Jagiellonowie. Każdy z nas na pewno pamięta tę dynastię z czasów szkolnych, każdy też co nieco o niej wie, ale pora przekonać się, jak ta nasza wiedza wygląda i czego nie nauczono nas na lekcjach historii. A wszystko to tradycyjnie w sposób lekki, zabawny, pełen ciekawostek i mnóstwa wpadających w oko ilustracji.

 

Od roku 1370, kiedy to umiera Kazimierz Wielki i kończy się panowanie Piastów, po rok 1572, gdy nasz łez padół opuszcza Zygmunt II August, nie pozostawiwszy potomka, a co za tym idzie zakończywszy panowanie dynastii Jagiellonów i otwarcie kraju na wolną elekcję. Taki okres czasu obejmuje niniejsza książka, która odsłania przed nami kulisy rządów jednej z najsłynniejszych władców w naszym kraju. Kraju, którego teren sięgał od jednego morza do drugiego, prawdziwej potęgi, która liczyła się na świecie. Chcecie wiedzieć, jak wyglądało wtedy życie? Jak wyglądała dworska codzienność? I jakie istniały wówczas przywileje? Poznacie tu wojskową tablicę ran ze wskazówkami, co z każdą trzeba zrobić, weźmiecie udział w bitwach i poznacie błaznów. Odkryjecie przy okazji spis dań z uczty królowej Bony i wiele, wiele więcej…

 

„Horrrendalna Historia Polski” to bardzo sympatyczna seria, zrodzona na gruncie niezwykle popularnej „Strrrasznej Historii”, ale jak wskazuje tytuł, skoncentrowana jest nie na świecie, a naszym rodzimym kraju. I to jest jej zasadniczy plus, bo wiadomo, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, a zatem wszystkie podobne lektury dobre, ale te o sąsiedztwie i naszej przeszłości jakoś bardziej do nas trafiają i przemawiają. Wydają się bardziej na wyciągnięcie ręki, niż francuskie rewolucje, dzieje angielskiego tronu, wojna secesyjna czy losy egipskich władców, prawda? Wiedzą o tym dobrze twórcy tej serii i równie dobrze to wykorzystują.

 

Jak „Strrraszna Historia” tak i „Horrrendalna Historia Polski” to lekkie, zabawne i pełne ciekawostek książki, które zabierają nas w podróż w czasie. To jednak, co w szkole było nudne, jak flaki z olejem, podawane głównie za pomocą dat i wbijane nam do głów (nieskutecznie oczywiście) za pomocą monotonnego tonu człowieka, którego nic nie obchodziło to co mówił, bo jedynie nauczył się paru faktów na lekcję i tego się trzyma (jeśli Wasza nauka wyglądała inaczej, to mieliście szczęście, ja niestety musiałem męczyć się z takimi „historykami”), w tych lekturach podane jest w sposób ciekawy, przystępny i zapadający w pamięć. Jednocześnie mamy tu wiele lekkości i nonszalancji, a wszystko to uzupełnia bardzo udana szata graficzna utrzymana w estetycy, do jakiej przyzwyczaiła nas „Strrraszna Historia”.

-

Efekt finalny jest bardzo udany i warty polecenia każdemu. Dzieciom, bo wiedza tak zdobyta im się przyda i być może zachęci do szukania dalej. Dorosłym, bo i ich nieraz to zaskoczy, choć może im się wydawać, że wyrośli z podobnych lektur. Każdy będzie zadowolony, jeśli ma ochotę odkryć nieco historii.

Opis Wydawcy

Miewasz sny o potędze? Marzysz o władaniu ogromnym państwem, które rozciąga się od morza skutego lodem do morza o ciepłych falach? Jeśli tak, musisz mieć w sobie kroplę jagiellońskiej krwi! Dzięki tej książce poznasz od podszewki dynastyczne knowania, trafi Ci się okazja, żeby poszukać kamienia filozoficznego, a może nawet awansujesz na nadwornego błazna i będziesz mógł kpić, z kogo się da.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial