Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Horrrendalna Historia Polski: Sprytni Słowianie

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Małgorzata Fabianowska
 • Tytuł Oryginału: Horrrendalna Historia Polski: Sprytni Słowianie
 • Seria: Horrrendalna Historia Polski
 • Gatunek: Literatura DziecięcaHistoria
 • Liczba Stron: 128
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 148 x 210mm
 • ISBN: 9788327658098
 • Wydawca: HarperCollins
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6

 • Ilustracje: Jędrzej Łaniecki

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Horrrendalna Historia Polski: Sprytni Słowianie | Autor: Małgorzata Fabianowska

Wybierz opinię:

Michał Lipka

STRRRASZNIE SŁOWIAŃSKA HISTORIA

 

Seria „Strrraszna Historia” to jedna z najciekawszych pozycji naukowo-rozrywkowych dla dzieci i młodzieży. Jej kolejne tomy, poboczne cykle (jak „Monstrrrualna erudycja”) czy dzieła nią inspirowane („101 obrzydliwych faktów”) nieprzerwanie od lat dostarczają miłośnikom niezapomnianych wrażeń. Ale czy pamiętacie, że istnieje też „Horrrendalna Historia Polski” czyli nasz rodzimy dodatek do „Strrrasznej Historii”? Jeśli nie, to teraz macie doskonałą okazję go poznać, bo wydawnictwu HarperCollins Kids właśnie wznowiło cztery książki z tej serii stworzone przez polskich autorów. I o dziwo są to pozycje równie dobre, co pierwowzór. I widać to wyraźnie po „Sprytnych Słowianach”.

 

Poznaliście już starożytne losy Egipcjan, Greków i Rzymian, byliście świadkami niezwykłych wydarzeń, jakie stały się udziałem europejskich królów i braliście udział w rewolucjach. Teraz nadszedł czas by przekonać się, jak żyli dawni… Słowianie! Czy wiecie, że mieli oni leśne pralki? Albo że kłuto, drapano i gryziono chorych ludzi? Ale po co? Kto? I jak? Nie wszystko wiadomo na pewno, ale pora zanurzyć się w niezwykły świat Słowian, wyruszyć z nimi w wędrówkę po Europie i zostać świadkiem tak codziennego życia, jak wojen. Gotowi?

 

„Strrraszna Historia” powstała by uczyć poprzez zabawę i bawić poprzez naukę. Patent stary, jak świat, a jednak jakże znakomicie wciąż sprawdzający się na całym świecie wśród młodych czytelników. Czy ma to jeszcze sens w czasach, kiedy każdy woli szybką, cyfrową rozrywkę, a takiej na polu dydaktycznym także nie brakuje? Oczywiście, że ma. Upadek czytelnictwa wieszczono od dawna, momentami może wydawać się, że jesteśmy tego bliscy, ale jednak zawsze okazuje się inaczej. I dobrze. Dlatego uważam, że wznawianie „Strrrasznej Historii” ma równie wiele sensu, co jej publikowanie w czasach, kiedy sam byłem dzieckiem. W końcu dobrej lektury nic nam nie zastąpi, a tu właśnie z taką mamy do czynienia.

 

„Horrrendalna Historia Polski” to w skrócie po prostu kawał dobrze napisanej, lekkiej, zabawnej i pełnej ciekawostek książki historycznej połączonej z bogactwem śmiesznych ilustracji. Autorki wiedzę przekazują tu w sposób nieskomplikowany, ale bardzo przyjemny, bez nachalnego dydaktyzmu, jaki cechuje nauczycieli i typowo naukowe pozycje, za to z całym mnóstwem faktów, które autentycznie trafiają i ciekawią małych czytelników. W końcu dzieci najbardziej lubią te nietypowe rzeczy, które w klasie zostają przemilczane – i właśnie dokładnie to dostają w tym przypadku, zaserwowane w sposób, który sprawia, że odbiorcy mają tylko ochotę na więcej.

 

Wszystko to oczywiście zwieńczone jest znakomitymi ilustracjami, o których już pisałem, i dobrym wydaniem. Reasumując, „Horrrendalna Historia Polski” to kolejna bardzo dobra pozycja dla dzieci i młodzieży, z której czytelnicy wyniosą o wiele więcej, niż można by na pierwszy rzut oka sądzić. A wszystko to na niemal 130 stronach, od których ciężko się oderwać.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial