Okładka wydania

Zmieniając Świat

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Zmieniając Świat | Autor: Katarzyna Jasikowska

Wybierz opinię:

Pani M

Pisząc o tym, co znajdziecie w książce, posłużę się informacjami od autorki. Książka jest wynikiem osobistych doświadczeń autorki w toku kilkunastu lat jako aktywistki, uczennicy, nauczycielki, trenerki i liderki zespołów badawczych. Została podzielona na dwie części. W pierwszej, zatytułowanej "Edukacja globalna a współczesny świat", autorka scharakteryzowała wybrane globalne kryzysy i zaprezentowała krytyczną edukację globalną jako nieodzowny element prób skutecznego poszukiwania rozwiązań wybranych palących problemów współczesności. Druga część książki, "Edukacja globalna w Polsce", jest rezultatem uczestnictwa autorki w rozmaitych przedsięwzięciach związanych z tworzeniem edukacji globalnej w naszym kraju w latach 2009-2015 oraz badań empirycznych z lat 2010-2011 prowadzonych z ekspertami w tej dziedzinie.

 

To nie była dla mnie łatwa lektura. Przyznaję szczerze, że kilkanaście razy odkładałam książkę, nie potrafiąc się przekonać do tego, żeby ją dokończyć. I nie chcę, żebyście pomyśleli, że to dlatego, że autorka nie potrafi pisać, bo tego powiedzieć nie mogę. Po prostu to była dla mnie mocno naukowa książka, nie siedzę po uszy w tym temacie, stąd moje problemy.

 

To nie była książka, którą przeczytałam jednym tchem, po przeczytaniu paru stron musiałam sobie robić przerwę, bo czułam się przytłoczona tym, co właśnie przekazała mi autorka. Wiem, że do niczego nie wykorzystam przekazanej mi wiedzy. Dlaczego więc sięgnęłam po tę książkę? Z ciekawości. Chciałam dowiedzieć się, co Katarzyna Jasikowska będzie miała mi do powiedzenia o globalizacji. Dała mi do myślenia, to muszę przyznać, ale przeczytanie tej publikacji było dla mnie nie lada wyzwaniem.

 

Nie chcę, żebyście uznali, że szkoda czasu na tę książkę, skoro mnie nie podeszła. Słuchajcie, jeśli studiujecie związane z tym zagadnieniem kierunki albo jesteście ich absolwentami, to myślę, że ta książka może być dla was ciekawa. Ja liczyłam na nieco mniej akademicką publikację. Nie ogarniałam wszystkich zagadnień, jakie porusza autorka. Nie mam wykształcenia w tym kierunku.

 

Nie mnie oceniać wartość merytoryczną tej publikacji, to oddam w ręce kompetentnych i mądrzejszych ode mnie osób, które znają się na temacie i mogą powiedzieć coś więcej niż ja. Mogę powiedzieć tylko tyle, że najłatwiej wszedł mi rozdział ósmy, czyli "Krytyczna analiza działania tłumu". Dał mi do myślenia najbardziej ze wszystkich. Przy okazji doszłam do niezbyt ciekawych wniosków. Świat nie idzie ku niczemu dobremu, ale tego chyba nie muszę mówić, widzimy, co się dzieje.

 

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie jestem targetem tej książki. Sięgnęłam po nią z ciekawości, ale się od niej odbiłam. Nie umiałabym wam jej w paru zdaniach streścić, bo bałabym się, że coś źle zrozumiałam i jeszcze swoje teorie wymyśliłam. Wiem, że nie wszyscy będą tą książką zainteresowani i nie ma w tym nic złego. Czy zwykły czytelnik, bez wykształcenia, które pozwoli mu zrozumieć poruszane w książce problemy, znajdzie tu coś dla siebie? Nie będę generalizować. Ja nie znalazłam, wy może znajdziecie, trudno mi to powiedzieć. Wiedzcie jednak, że to dość ciężki kaliber i nie każdy będzie w stanie się z nim zmierzyć.

 

Jeśli jesteście na studiach ekonomicznych albo je ukończyliście - może ta książka przypadnie wam do gustu i lepiej zrozumiecie przekaz autorki. Ja nie czuję się pewna w tych tematach, więc to wam pozostawiam decyzję o ewentualnym sięgnięciu po książkę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial