Okładka wydania

Jak Pozbyć Się Chronicznego Bólu Barku

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Pozbyć Się Chronicznego Bólu Barku | Autor: Clair Davies

Wybierz opinię:

Mirosława

„Możesz być pewny, że regularne samoleczenie punktów spustowych może pomóc trzymać zgubne skutki powtarzalnych ruchów na dystans.“

 

Ból barku to często występująca dolegliwość, która uniemożliwia wykonywanie nawet najprostszych czynności. Sięgamy wówczas po różne środki przeciwbólowe, korzystamy z tego, co oferuje medycyna konwencjonalna, ale niestety, nie odczuwamy dużej poprawy. Tymczasem istnieje prosta metoda, która skutecznie eliminuje tę dolegliwość. Przedstawia ją autor książki pt.: „Jak pozbyć się chronicznego bólu barku“.

 

Clair Davies zmarł w 2006 roku i zostawił po sobie niezwykle cenną wiedzę, z której korzystają na świecie liczni terapeuci. Posiadał on certyfikat NCTMB czyli National Certification Board for Therapeutic Massage and Bodywork. Specjalizował się w masażu punktu wyzwalania w leczeniu bólu. Był członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Masażu Terapeutycznegoi absolwentem Szkoły Masażu Terapeutycznego w Utah. Punktami spustowymi zainteresował się, gdy po zastosowaniu tej terapii pozbył się cierpienia z powodu zamrożonego barku. Trafił wówczas na książkę dr Janet Travell i dra Davida Simonsa pt. "Myofascial Pain and Dysfunction: The Trigger Point Manual" z 1999 roku.

 

W jednym z rozdziałów publikacji „Jak pozbyć się chronicznego bólu barku“ przybliża dokonania doktor Janet G. Travell i dra Simonsa, którzy byli prekursorami w badaniu nauki o bólu mięśniowo-powięziowym. Jak to najczęściej bywa, wszelkie zainteresowania jakimś tematem pojawiają się w momencie powstania problemu. Szukając rozwiązania badamy jego przyczyny i szukamy pomocy w różnych źródłach. Tak też było w przypadku pani Janet G. Travell, która w wieku 38 lat zmagała się z zamrożonym barkiem. Mimo że była lekarzem, nie potrafiła pomóc sobie znanymi sobie metodami. Jej poszukiwania usunięcia uciążliwej dolegliwości doprowadziły ją do poznania punktów spustowych. Z kolei dr Simson był współpracownikiem pani Travell i głównym sprawcą tego, że materiały zgormadzone przez nią, ujrzały światło dzienne. Poza rysem biograficznym sylwetek tych dwóch postaci poznajemy szczegółowe informacje na temat punktów spustowych.

 

Punkty spustowe są często źródłem dolegliwości i objawów bólowych, któych w ogóle z nimi nie są kojarzone. Dowiadujemy się czym są punkty spustowe, jak działąją a przede wszystkim w jaki sposób powstają i co robić, by ich uniknąć.

 

W rozdziale pierwszym autor opisuje budowę barku i dwadzieścia cztery mięśnie z nim powiązanych, stawów barkowych, ścięgien, wiązadeł i tkanek miękkich. Przedstawia zasady wykorzytsania kinezjologii do badania ruchu i sposobu pracy mięśni, różne rodzaje aktywności, które wykonujemy codziennie mogące wywołać ból i w efekcie zablokować sprawność obszaru barkowego.

 

W kolejnych rozdziałach autor przybliża objawy powodowane przez punkty spustowe, przyczyny ich powstawania i sposoby unikania napięć mięśniowych. Przedstawia wskazówki dotyczące wykonywania masażu zablokowanych miejsc ucząc zlokalizowania źródła bólu i zastosowania odpowiedniej techniki. Dokładnie opisuje leczenie różnych obszarów barkowych prowadzących do ich pełnej sprawności.

 

Według mnie książka „Jak pozbyć się chronicznego bólu barku" to doskonały, dobrze opracowany poradnik opisujący mało znaną i wykorzystywaną u nas terapię. Niezwykle pomocne są ilustracje i rysunki przedstawiające dokładne rozmieszczenie poszczególnych punktów, porady dotyczące stosowania technik masażu i wiedza o budowie mięśni. Dzięki nim z łatwością można zlokalizować interesujące nas punkty i poradzić sobie z dotkliwym bólem.

 

Książka została wydana w nieco większym formacie niż standardowe poradniki wydawnictwa Vital. Nie są to zbyt wygodne wymiary do czytania ale za to mamy wyraźny tekst i zamieszczone rysunki instruktażowe. Została napisana prosto i przystępnie, mimo że porusza trudne zagadnienia związane z funkcjonowaniem naszego organizmu.

 

Autor uświadamia, że wiele osób niepotrzebnie cierpi na różnego rodzaju bóle, z którymi można sobie poradzić. Wystarczy krótki automasaż ukierunkowany na konkretne punkty spustowe, a już w ciągu kilku minut poczujemy ulgę. Zależy to oczywiście od stopnia schorzenia, ale przewlekłe bóle można usunąć w ciagu kilku dni do 6 tygodni.

 

Punkty spustowe są pomocne w różnego rodzaju napięciach mięśniowych, które powodują dotkliwe dolegliwości. Sprawdziałam je na sobie, gdy kilka lat temu miałam okazję przeczytać bestseller pt.: „Terapia punktów spustowych“, który dotyczył leczenia bólu w różnych obszarach naszego ciała. Okazały się one bardzo skuteczne, tam gdzie nie pomogła mi żadna metoda oferowana przez medycynę konwencjonalną. Jeżeli cierpicie z powodu na przykład bólu barku, może warto sięgnąć po terapię alternatywną i pozbyć się dolegliwości na zawsze. Dróg do zdrowia jest wiele, a terapia punktów spustowych jest jedną z nich.

Uleczkaa38

Bóle barku, chroniczne bóle barku, to jedna z najbardziej powszechnych i uciążliwych przypadłości współczesnych nas, gdy oto z uwagi na niewłaściwy tryb siedzenie, przeciążenia kręgosłupa, ale też i dłuższy wiek życia, zmagamy się każdego z dnia z bólem i dyskomfortem. Na szczęście, oprócz fachowej medycyny, z pomocą w tym względzie przychodzi nam niezawodna literatura w postaci książki pt. "Jak pozbyć się chronicznego bólu barku. Terapia punktów spustowych w samodzielnym leczeniu zapalenia torebki stawowej, ścięgien i stawów oraz zespołu cieśni", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital.

 

Jak wskazuje sam tytuł tej pozycji, omawia ona sobą kompleksowy program przeciwdziałania i leczenia tzw. "zespołu sztywnego karku", który objawia się m.in. bólem i sztywnością karku, kłopotem z wykonywaniem prostych czynności, czy też niemożnością spokojnego snu. To właśnie te wszystkie schorzenia i ograniczenia mogą zostać pokonane za pomocą 'terapii punktów spustowych powięzi', czyli stosowania skutecznych technik masażu i samomasażu konkretnych miejsc, które mogą przynieść ulgę, odprężenie i w rezultacie pozbycie się bólu barku. To innowacyjna, ale też i potwierdzona już na całym świecie terapia, która może uczynić nasze życie lepszym i zdrowszym.

 

Clair Davies - ceniony, doświadczony masażysta i zarazem autor niniejszej książki, przedstawia tu czytelnikom szereg skutecznych technik masażu względem leczenie bólu barku. Technik, opisanych tu w prosty, czytelny i przejrzysty sposób, jak i też podpartych licznych rysunkami i grafikami, które dopełniają sobą tekstu i pozwalają przenieść ów wiedzę na grunt praktycznego działania. Jednocześnie autor przedstawia tu również szczegółową analizę anatomii barku, jak i też odniesienie do innych, powszechnie stosowanych metod klinicznych leczenia tytułowego schorzenia.

 

Książka ta dzieli się na kilka głównych części, gdzie to pierwsze z nich odnoszą się do wspominanego opisu anatomii, funkcji i możliwych dysfunkcji układu barku, jak i też objawów tego schorzenia i rodzajów bólu, jakie może one przynieść. To swoiste, ważne i niezbędnie teoretyczne wprowadzenie czytelnika w omawiany w temat, które jest nam potrzebne przed poznaniem dalszej części tego poradnika. A na ową, dalszą część składają się rozdziały poświęcone już bezpośrednio punktom spustowym - ich roli, budowie i wpływie na nasze ciało, jak i wreszcie samym technikom masażu, które zostały podzielone na trzy główne części. To już stricte praktyka działania, która może pomóc nam w walce z bólem. Na końcu mamy zaś opisane alternatywne terapie w tym względzie, które także warto poznać.

 

Największą wartością tej publikacji jest bez wątpienia jej merytoryczność i konkret. Otóż autor skupia się w niej przede wszystkim na przekazaniu wiedzy na temat skutecznego masażu właściwych punktów spustowych, który może przynieść ulgę i pomoc osobom zmagającym się z bólem barku. To opisane krok po kroku czynności, które możemy wykonywać sami lub z pomocą bliskiej nam osoby, a które to naprawdę mogą nam pomóc. To kwintesencja tej literackiej oferty, która dodatkowo została przedstawiona tu w prosty, efektowny pod kątem swojego wydania (liczne grafiki, rysunki i ryciny, duży format, przejrzysty układ treści) i naprawdę interesujący sposób.

 

Komu polecam sięgnięcie po ten tytuł w pierwszej kolejności...? Oczywiście osobom, które każdego dnia borykają się z bólem barku, gdyż to oni odnajdą tu receptę na swoje schorzenie. Jednocześnie książka ta może przynieść wiele korzyści zawodowym masażystom i fizjoterapeutom, którzy w ten sposób nie tylko poszerzą swoją wiedzę, ale tym samym też będą mogli udzielać skuteczniejszej pomocy swoim pacjentom. I wreszcie jest to pozycja tak naprawdę dla każdego z nas, gdyż prędzej lub później również i my będziemy musieli zmierzyć się z ograniczeniami własnego ciała.

 

Reasumując - poradnik  Claira Daviesa pt. "Jak pozbyć się chronicznego bólu barku. Terapia punktów spustowych w samodzielnym leczeniu zapalenia torebki stawowej, ścięgien i stawów oraz zespołu cieśni", to bez wątpienia pozycja niezwykle interesująca, mająca sobą do zaoferowania konkretną pomoc, jak i wreszcie napisana w bardzo ciekawy i przystępy sposób. Ze swej strony zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł - naprawdę warto!

 
 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial