Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Medycyna Holistyczna Tom XI Układ Ruchu. Sprawność Mięśni I Stawów Oraz Mocne Kości

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Rosina Sonnenschmidt
 • Tytuł Oryginału: Gliedmaßensystem - Fort-Schritt Auf Allen Ebenen: Band 11: Schriftenreihe Organ - Konflikt - Heilung Mit Homöopathie, Naturheilkunde Und Übungen
 • Seria: Medycyna Holistyczna
 • Gatunek: PoradnikiMedycyna i ZdrowieMedycyna Naturalna
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Piotr Lewiński
 • Liczba Stron: 268
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x165mm
 • ISBN: 9788381683449
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6

  6/6

  5/6

 • Okładka: Krzysztof Remiszewski

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Medycyna Holistyczna Tom XI Układ Ruchu. Sprawność Mięśni I Stawów Oraz Mocne Kości | Autor: Rosina Sonnenschmidt

Wybierz opinię:

Mirosława

„Ludzkie ciało stanowi wibrującą, dźwięczącą, rytmicznie pulsującą całość.“

 

Jak ważna jest sprawność naszych mięśni, stawów i całego układu ruchu, doceniamy wówczas, gdy zaczynamy mieć problemy z poruszaniem jakąś częścią naszego ciała z powodu, na przykład, stanu zapalnego czy urazu. Wówczas każda najdrobniejsza czynność sprawia, że marzymy o przywróceniu naszemu ciału dotychczasowej formy. Autorka książki „Układ ruchu“ pomaga nam zrozumieć jego funkcjonowanie i podpowiada jak o niego zadbać, by cieszyć się zdrowiem jak najdłużej.

 

Dr. Rosina Sonnenschmidt jest najbardziej znaną holistyczną terapeutką w Niemczech. W swojej pracy łączy homeopatię, naturopatię, odżywianie i ćwiczenia umysłowe. Opracowała kinezjologię terapeutyczną dla pacjentów w śpiączce oraz osób cierpiących na demencję czy zaawansowanym stanie chorób. Jest uznaną i cenioną prelegentką seminariów oraz autorką wielu specjalistycznych publikacji na temat homeopatii i sztuki uzdrawiania.

 

Mimo wielu lat doświadczenia w uzdrawianiu homeopatycznym, jest cały czas pod wrażeniem niezwykle zgranych ze sobą procesów, funkcji, programów samoleczenia zachądzących w naszym ciele. To zainspirowało ją do stworzenia dwunastotomowej serii pod nazwą „Medycyna holistyczna“, która powstała, by uświadomić nam mądrość ludzkiego organizmu. Każda książka tego cyklu jest wypełniona materiałem, który uświadamia jego niesamowity mechanizm, pełny różnych cykli, synergii, transformacji, dzięki którym możemy wykonywać codzienne czynności i cieszyć się życiem.

 

„terapia coraz bliższa jest stania się sztuką uzdrawiania, gdyż coraz więcej lekarzy i uzdrowicieli dostrzega, że wpływa to pozytywnie na uzdrawianie.
Do tej pory poznałam tom V „Nerki i pęcherz“, tom VI „Układ krążenia“, tom VII „Układ hormonalny“ i tom X „Zmysły“. Wszystkie mają podobny układ tematów i sposób prezentowania wiedzy.

 

Jak w każdym dotychczasowym tomie, tak i w tym, autorka na początku przybliża ideę powstania tej serii książek. Prezentuje w nim wiedzę z zakresu fizjologiii patofizjologii, które są dla niej dziedzinami duchowymi uczącymi praw zdrowia, choroby i leczenia. Uważa, że „człowiek jest wcielony w czasie i przestrzeni i możemy zachorować, a potem całkowicie odzyskać zdrowie, dzięki niewyczerpanym zdolnościom uzdrowicielskim natury.“ Ważne w tym jest zrozumienie zależności opartych na teorii odpowiedniości czyli korespondencji, która zawiera w sobie prawa funkcjonujące we wszechświecie zwane prawami hermetycznymi.

 

„Jako na zewnątrz (wielka natura)
tako wewnętąrz. (organizm)
Jako na górze ( prawa kosmiczne)
tako na dole. (prawa natury na ziemi)

 

Teoria odpowiedniości opiera się na medycynie chińskiej, która także postrzega człowieka jako całość i podkreśla twórcze skojarzenia, przyporządkowując poszczególne narządy do żywiołów, by można było zrozumieć znaczenie choroby.

 

Autorka w swojej publikacji pomaga zrozumieć skąd biorą się nasze różne schorzenia związane ze stawami, mięśniami, powięziami i kośćmi oraz podpowiada w jaki sposób, wykorzystując naturalne metody, poradzić sobie z dolegliwościami. Prezentuje różne techniki i ćwiczenia oddechowe, homeopatyczne specyfiki, odpowiednią dietę oraz naturalne terapie wzmacniające nasz układ ruchu i przywracające mu sprawność.

 

Istotnym zaganieniem jest sposób oddychania i jego powiązanie z układem mięśniwo-szkieletowym. Często nie łączymy tych dwóch elementów naszego stanu zdrowia, a tymczasem okazuje się, że są one od siebie bardzo mocno zależne, dlatego pani Rosina Sonnenschmidt poświęca temu tematowi dużo miejsca. Nie bez przyczyny to zagadnienie rozpoczyna omawianie układu ruchu w części pierwszej. W dalszych rozdziałach poznajemy wpływ metabolizmu na naszą sprawność fizyczną, elementy składające się na układ ruchu, zaburzenia i konflikty poszczególnych narządów oraz sposoby ich leczenia.

 

To moje piąte spotkanie z tą serią i mam nadzieję, że nie ostatnie, bo jest ona interesująca. Pozwala spojrzeć w nowy, niestandardowy sposób na ludzki organizm, przyczyny schorzeń i naturalne metody uzdrawiania. Autorka uwzględnia sygnały płynące z naszego organizmu i pomaga dostrzec pierwsze, często ignorowane lub niezauważane, symptomy choroby. Wiedza zamieszczona w poszczególnych częściach serii jest oparta na jej wieloletnim doświadczeniu i własnych obserwacjach. Istotne jest dla mnie to, że nie są to utarte informacje znane z innych poradników, lecz materiał, który autorka przekazuje podczas seminariów dla naturopatów i lekarzy.

 

Uważam, że podejście dr Rosiny Sonnenschmidt jest niezwykle istotnym krokiem do rozwoju medycyny w kierunku holistycznym. Z pewnością połączenie wiedzy konwencjonalnej z duchowym aspektem i holistycznym postrzeganiem człowieka stanowi ważny element w drodze do uzyskania zadowalających efektów leczenia.

Uleczkaa38

Ruch to zdrowie, ruch to wolność, ruch to życie... Dlatego też tak niezwykle ważnym jest dla nas wszystkich prawidłowe funkcjonowanie układu ruchowego. I to właśnie tej kwestii został poświęcony interesujący poradnik pt. "Układ ruchu. Sprawność mięśni i stawów oraz mocne kości", który wchodzi w skład popularnej serii "Medycyna holistyczna". Pozycja ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Vital!

 

Jako słowo się rzekło, książka ta została poświęcona w całości zagadnieniu dbania o prawidłowe funkcjonowanie układu ruchu człowieka. To właśnie tu poznamy przyczyny bólów stawów, kości, mięśni, kręgosłupa, czy też kolan, jak i też odkryjemy naturalne i skuteczne metody ich leczenia. Metody, w skład których wchodzą m.in. ćwiczenia fizyczne, homeopatia, naturopatia, ćwiczenia oddechowe, czy też rzecz bardzo istotna - odpowiednia dieta. I w tym aspekcie poznamy nie tylko ważne dla naszych kości i mięśni składniki odżywcze, ale też i zasady, dzięki którym będziemy mogli skutecznie je przyswoić.

 

Dr. Rosina Sonnenschmidt - autorka tej książki i całego cyklu "Medycyna holistyczna", podzieliła ów pozycję na sześć głównych części, z których każda odnosi się do innego elementu podejmowanego tu zagadnienia. I tak oto pierwsza z nich pt. "Oddech - ruch", odnosi się do kwestii połączenia prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu względem oddechu - naszego, ale też i oddechu ciał lunarnych i ciała solarnego. To ciekawe, choć zdecydowanie bardziej teoretyczne wprowadzenie do dalszej części tej lektury.
 Dwa kolejne  rozdziały - "Układ metabolizmu kończyn" i "Elementy strukturalne układu , opisują w szczegółowy sposób budowę owego układu, jego funkcjonowanie, jak i też rolę w naszym organizmie - począwszy od kości, poprzez chrząstki i stawy, a kończąc na mięśniach. To cenna i niezbędna wiedza do tego, byśmy mogli zdać sobie sprawę z faktu, jak skomplikowanym jest nasz układ ruchu.

 

Czwarta część - "Zaburzenia ruchomości kości i stawów", przedstawia nam proces owych zaburzeń, ich przyczyny, objawy, jak i też zależność pomiędzy poszczególnymi elementami układu ruchu - m.in. na linii mięśnie, ścięgna i stawy. To kolejna porcja cennej wiedzy i informacji, która pozwala zrozumieć nam lepiej funkcjonowanie naszego układu ruchu.

 

Piąty rozdział pt. "Leczenie naturopatyczne", odnosi się już do praktyki działania, czyli wykorzystania roślin, ziół i enzymów. To tu znajdziemy informację na temat właściwych diet, mieszankę ziół i produktów, które mogą wpłynąć na lepszą kondycję naszych kości, mięśni i stawów. To już stricte praktyczne wskazówki, które możemy z łatwością wprowadzić do naszej codzienności.

 

Praktykę, ale w jeszcze bardzie szczegółowej postaci, przedstawia sobą także ostatnia część tej książki - "Konflikty związane z układem ruchowymi i ich leczenie homeopatyczne". W tym miejscu czeka na nas przegląd  schorzeń poszczególnych elementów układu ruchowego ciała człowieka - począwszy od chorób szpiku i kości, poprzez dnę moczanową i reumatyzm, a kończąc na schorzeniach stawów, kręgosłupa, stóp, czy też nadgarstków. Również tu zyskamy konkretną wiedzę na temat metod leczenia tych chorób, m.in. za pomocą akupunktury, ale też i chociażby diety, ćwiczeń oddechowych, czy też samych leków.

 

Niniejsza książka przedstawia sobą kompleksowe i szczegółowe spojrzenie na holistyczne ujęcie kondycji, schorzeń i leczenia układu ruchowego ciała człowieka. Czyni to w niezwykle interesujący, łączący w sobie praktykę z teorię i do tego przystępny sposób, tak że bez najmniejszego trudu możemy wynieść z tej lektury cenną wiedzę i pomocne nam informacje. Oczywiście, niektórych z nas zainteresuję w większym stopniu konkret działania, czyli opisane metody leczenia danych schorzeń..., zaś innych teoretyczne i nawiązujące m.in. do życiowej energii, spojrzenie na ten temat. Jakby jednak nie było, jest to cenna, ważna i w mej ocenie niezwykle korzystna porcja wiedzy, która może nam tylko i wyłącznie pomóc.

 

"Układ ruchu. Sprawność mięśni i stawów oraz mocne kości", to nie tylko ciekawa i oferująca swoją treścią wiele korzyści, pozycja, ale też i książka, którą cechuje efektowne wydanie (m.in. duża ilość grafik, zdjęć, tabel itd.), co autentycznie przekłada się na jeszcze większą przyjemność lektury. Dlatego też oceniam ten poradnik niezwykle wysoko pod każdym względem, jak i też gorąco zachęcam was do sięgnięcia po niniejszą pracę dr. Rosiny Sonnenschmidt!

Sosnowaigielka

 Cenię sobie medycynę holistyczną z uwagi na to, że prezentuje człowieka, jako wielowymiarową istotę, nie zaś nerkę, rękę, wątrobę, czy serce, które akurat zachorowały (a z takim sposobem traktowania często spotykamy się podczas wizyt u rodzimych lekarzy). Często też, gdy wszystko inne zawodzi, właśnie to podejście  okazuje się ostatnią, efektywną deską ratunku. A gdyby tak od niego zacząć, zamiast sięgać dopiero wtedy, gdy wyczerpią się już inne pomysły na działanie? Z pomocą przychodzi białostockie wydawnictwo Vital, publikujące w języku polskim książki poszerzające wiedzę w obszarze zdrowia. Jedną z popularnych niemieckich przedstawicielek nurtu medycyny holistycznej jest dr Rosina Sonnenschmidt. Jej książka „Układ ruchu” to już XI tom serii „Medycyna holistyczna”. Tym razem autorka przygląda się mięśniom, stawom oraz kośćcowi, chorobom i trudnościom, z jakimi borykają się pacjenci.

 

Warto by było zacząć od tego, czym właściwie jest medycyna holistyczna. Otóż: wartościowym spojrzeniem na człowieka jako na całość, w której wszystko jest wzajemnie połączone i nieustannie wpływa na siebie nawzajem. Ciało nie jest zbiorem narządów, które trzeba leczyć w oddzieleniu, ale swego rodzaju naczyniem połączonym. Tu każdy element liczy się i jest ważny. Czy to myślenie, postępowanie, czy każdy narząd. Autorka zwraca zatem uwagę na niezwykłą wagę starannego, wnikliwego przyglądania się swojej osobie, intuicji, emocjom, działaniom, rytmowi życia, kryzysom. Tylko zdobycie tej wiedzy może pomóc w procesie zdrowienia. Zdaniem autorki wszystkie defekty powstające w organizmie mają swoją przyczynę. Nic przecież nie boli bez powodu. Rosina Sonnenschmidt sugeruje również podjęcie odpowiednich aktywności w postaci najróżnorodniejszych form, mających prowadzić ku zdrowiu. Wśród propozycji pojawia się m.in. naturopatia, homeopatia (wraz ze wskazaniem leków), a nawet odpowiednia, racjonalna dieta.

 

Książka „Układ ruchu” to nie jest zestaw ćwiczeń korekcyjnych do wykonania ani poradnik na temat tego, jak dbać o kręgosłup w pracy poprzez odpowiednie dobieranie wysokości krzesła itp. W publikacji znajdziemy informacje dotyczące działania kręgosłupa i jego elementów składowych, funkcjonowania stawów oraz mięśni. Na tej podstawie autorka niezmiernie szczegółowo przygląda się wszystkim chorobom związanym z układem ruchu. Ukazuje problemy razem z etapami ich przebiegu. Opowiada również o odczuciach i objawach pacjentów. Wśród przyczyn wymienia chociażby stres, nieodpowiednią dietę, wszelakie konflikty (m.in. wewnętrzne), tłumione emocje, zły styl życia, negatywne nawyki i myśli. Podaje przykłady i udziela licznych wskazówek. Nie mówi o leczeniu, ale o uzdrawianiu, które jest procesem i nie może opierać się na jednorazowym wzięciu tabletki, której jedyny efekt, to uśmierzenie bólu. Dlatego też czytelnik musi podjąć pracę nad sobą, zorientować się w kierunku, którym ma podążać i skorzystać z rad dotyczących wspierania siły ciała i umysłu.

 

Rosina Sonnenschmidt pisze bardzo opisowym językiem. Potrafi wciągnąć czytelnika w opowieść o uzdrawianiu, zainteresować go swoim podejściem i przekonać do wyznawanej filozofii, gdzie ciało staje się portretem umysłu. Zdradza i rzeczowo opowiada o mechanizmach funkcjonowania ciała i psychiki ludzkiej oraz o ich wzajemnych zależnościach. Z książki „Układ ruchu” mogą skorzystać zarówno osoby borykające się z problemami z kręgosłupem, bólami mięśni i stawów, ale także wszelkiego rodzaju terapeuci, specjaliści medycyny holistycznej oraz medycyny tradycyjnej. Podejście prezentowane przez autorkę daje bowiem szeroki ogląd sytuacji, w której pacjent ma emocje, potrzeby, trudności, dające odbicie w stanie zdrowia. Książka wzmaga chęć poznawania siebie i alternatywnych sposobów terapii.

 
 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial