Okładka wydania

Kamienie Lecznicze W Litoterapii

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kamienie Lecznicze W Litoterapii | Autor: Walter Von HolstWerner Kühni

Wybierz opinię:

Mirosława

„Swoim wyglądem kamienie odpowiadają ludzkiej duszy. W ich krystalicznym wyglądzie ludzie widzą działanie sił boskich.”

 

Kamienie były wykorzystywane do uzdrawiania już przez starożytne kultury, kapłanów i uzdrowicieli. Dziś są przede wszystkim popularnym elementem zdobniczym ale także doskonałym sposobem na wspomaganie naszego organizmu w osiągnięciu optymalnego zdrowia. Jednak, by skorzystać z ich dobroczynnego działania, potrzebna jest wiedza o kryształach i taką możliwość stworzyli autorzy książki pt.: „Kamienie lecznicze w litoterapii”.

 

Walter von Holst jest litoterapeutą i nauczycielem oraz inicjatorem projektu badawczego na temat litoterapii i docentem w szkołach uzdrowicielskich. Rozwinął astrologię kamieni szlachetnych. Jest członkiem honorowym Steinheiheilkunde e.V.

 

Werner Kühni to naturapata i psychoterapeuta, specjalista w dziedzinie homeopatii, terapii czakr i hipnozy. W swoich terapiach wykorzystuje srebro koloidalne, aromaterapię i litoterapię. Jest autorem książek i założycielem Muzeum Kamieni Leczniczych w Stockheim oraz członkiem zarządu Steinheiheilkunde e.V.

 

W swoim wspólnym poradniku zgromadzili wiedzę o ponad pięciuset kamieniach szlachetnych wykorzystywanych w leczeniu różnych dolegliwości.

 

Książka składa się z trzech części, które wypełnione są konkretną wiedzą napisaną przystępnie, prosto i zrozumiale dla każdego.

 

Część pierwsza zawiera teoretyczne informacje wprowadzające czytelnika do tytułowego zagadnienia czyli leczenia kamieniami. Nie jest ona obszerna, gdyż zajmuje tylko kilkanaście stron ale uzyskujemy podstawy do pracy z kamieniami. Dowiadujemy się co to jest układ krystolograficzny, typ strukturalny, w jaki sposób możemy stosować litoterapię. Autorzy doradzają w kwestii wyboru odpowiedniego kryształu dla siebie, ich pielęgnowania i przechowywania. Podpowiadają jak rozpoznać kiedy kamienie potrzebują wzmocnienia, jednocześnie podając kilka sposobów na oczyszczanie i naładowanie energetyczne.

 

Część druga wypełnia większość poradnika i zawiera alfabetyczny spis kamieni leczniczych, przy których znajduje się krótka wizytówka każdego z nich. Na początku tego rozdziału została zamieszczona tabelka z wyjaśnieniem symboli znajdujących się w opisach. Informują one czy dany kamień może być noszony w kieszeni, czy jest odpowiedni do masażu albo do układania kręgów lub wykorzystania jako element biżuterii. Poza tym w notatce wymienione są jego właściwości zdrowotne na poziomie fizycznym i duchowym.

 

W części trzeciej został zamieszczony indeks dolegliwości zawierający dwie listy: spis dolegliwości fizycznych i duchowych z przypisanymi do nich kamieniami leczniczymi. Autorzy opracowali go z myślą o osobach początkujących jak i doświadczonych. Tym pierwszym ma on ułatwić odnalezienie właściwego kamienia, natomiast osobom stosującym już litoterapię, zainspirować do własnych odkryć w tej dziedzinie.

 

„To, czy w swoim życiu osiągniesz spełnienie i szczęście, nie zależy od tego, jakim typem jesteś, lecz od tego, jak go wykorzystasz.”

 

Książka „Kamienie lecznicze w litoterapii” to bogata w wiedzę encyklopedia, w której znajdziemy opisy ponad 500 kryształów, minerałów i kamieni leczniczych. Na uwagę zasługuje jego ładne wydanie, wypełnione kolorowymi zdjęciami i wydrukowane wyraźną czcionką na dobrej jakości papierze. Tytuły poszczególnych części, rozdziałów i nazw kamieni zostały wyróżnione niebieskimi literami, dzięki czemu całość jest przejrzysta i dobrze zaplanowana.

 

Autorzy zaznaczają, że terapia kamieniami nie może zastępować wizyty u lekarza, gdyż mają one jedynie wspierać proces uzdrawiania. Dobrze jest także skonsultować się ze specjalistą od litoterapii, który dobierze odpowiednie kryształy i uwzględni indywidualne potrzeby pacjenta.

 

Kryształy i kamienie szlachetne zachwycają swoją różnorodnością, kształtami i kolorami, dlatego chętnie są noszone na przykład w postaci biżuterii. Jednak możliwości zastosowań jest wiele i również szeroki duży jest wachlarz oddziaływania na nasze otoczenie. Można trzymać je w pobliżu, układać na ciele, komponować z nich mandale i siatki kryształowe w celu wyciszenia się, osiągnięcia celów, spełnienia marzeń, rozwoju duchowego i lepszego zdrowia.

Uleczkaa38

Litoterapia, czyli wykorzystanie terapeutycznych i leczniczych właściwości kamieni i minerałów, to niezwykle i coraz bardziej popularna dziś metoda lecznictwa na całym świecie. I to właśnie temu zagadnieniu, ujętemu w absolutnie wyczerpującej temat - formie, została poświęcona znakomita książka pt. "Kamienie lecznicze w litoterapii. Jak z pomocą ponad 500 kamieni i kryształów wrócić do zdrowia, przyciągnąć szczęście i odzyskać spokój ducha", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Studio Astropsychologii.

 

Kompleksowy, merytoryczny i przedstawiony w bardzo przystępnej formie, podręcznik litoterapii - tak możemy określić niniejsze wydawnictwo, które to omawia sobą wszelkie zagadnienia związane z tą formą leczenia i wspomagania naszego zdrowia. To właśnie na stronach tej pozycji znajdziemy szereg informacji na temat 500 szlachetnych kryształów i minerałów, które to swoimi właściwościami mogą pomóc na w pokonaniu rozmaitych chorób i schorzeń. Ponadto zyskamy za sprawą tej lektury informacje na temat ich dostępności, cen, właściwego oczyszczania oraz prawidłowego wykorzystywania, m.in. poprzez sporządzanie tzw. 'uzdrawiającej wody do picia'. Oczywiście, to tylko część z ogromu wiedzy, jaka wypełnia sobą strony tej książki...

 

Walter von Holst i Werner Kühni - autorzy niniejszego poradnika i zarazem specjaliści w dziedzinie litoterapii, zapraszają nas za sprawą lektury tej książki do odbycia fascynującej podróży do świata minerałów i kamieni. Podróży, która omawia te okazy, wyjaśnia ich zdrowotne i energetyczne właściwości, jak i też przekazuje wiedzę na temat skutecznego wykorzystywania ich dobrodziejstwa. W ten sposób poznajemy tu informacje na temat praktycznego leczenia bardzo wielu chorób i schorzeń, m.in. w zakresie chorób tarczycy, poprawiania pracy układy trawiennego, funkcjonowanie wzroku, łagodzenia bólu, wygaszania stanów zapalnych, czy też poprawianie ukrwienia w zakresie choroby wieńcowej i miażdżycy...

 

Książka ta przyjmuje postać swoistej encyklopedii owych 500 kamieni i minerałów, które zostają tu drobiazgowo opisane pod względem najważniejszych właściwości - fizycznych i duchowych. Pierwsze z nich skupiają się wymienieniu konkretnych chorób, które możemy leczyć za sprawą owych kamieni poprzez opisane na wstępie książki czynności - m.in. w postaci właściwego rozmieszczenia kamieni w domu i prawidłowego o nich dbania. Co zaś do duchowych aspektów tych minerałów, to przedstawiono tutaj mentalne i duchowe ich właściwości, m.in. w postaci zwiększenia wiary we własne możliwości, poprawy nastroju, wsparcia opanowania itd...

 

Konkret - to właśnie to słowo oddaje w najlepszy sposób charakter i ofertę tej książki, która na pierwszych stronach dostarcza nam ogólnej wiedzy na temat leczniczych i energetycznych właściwości kamieni, sposobu korzystania z nich oraz prawidłowego dbania o ich czystość i energetyzację. Po tym swoistym wprowadzeniu przechodzimy już do meritum tej pozycji, czyli szczegółowego omówienia 500 kamieni i minerałów, które są znane ze swych zdrowotnych właściwości i możliwe do zdobycia. Co więcej, na duże słowa uznania zasługuje także sposób przekazania tej wiedzy, który jest prosty, przejrzysty i przystępny dla każdego czytelnika, nawet absolutnego laika w dziedzinie litoterapii.

 

Na plus należy zaliczyć również efektowne wydanie tej książki, na które to składa się m.in. przejrzysty układ treści, dobra jakość papieru i druku, jak i przede wszystkim piękne dla oka, kolorowe i niezwykle wyraziste fotografie, które obrazują sobą każdy z omawianych kamieni i minerałów. Dzięki temu, a w szczególności owym zdjęciom, spotkanie z tą pozycją jest jeszcze przyjemniejszym i ciekawszym.

 

Rzecz całą reasumując - książka pt. "Kamienie lecznicze w litoterapii. Jak z pomocą ponad 500 kamieni i kryształów wrócić do zdrowia, przyciągnąć szczęście i odzyskać spokój ducha", stanowi sobą kompletne i interesujące kompendium wiedzy na temat litoterapii. Otóż znajdziemy tu wszelkie informacje, jakie tylko możemy uzyskać o tej terapii i które to mogą przynieść nam korzyść w naszym codziennym życiu. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł. Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial