Okładka wydania

Medycyna Holistyczna Tom X Zmysły. Odczuwanie Przyjemności I Unikanie Zagrożeń

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Rosina Sonnenschmidt
 • Tytuł Oryginału: Sinnesorgane - Wunderwerk Der Kommunikation: Band 10: Schriftenreihe Organ - Konflikt - Heilung Mit Homöopathie, Naturheilkunde Und Übungen
 • Seria: Medycyna Holistyczna
 • Gatunek: PoradnikiMedycyna i ZdrowieMedycyna Naturalna
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Piotr Lewiński
 • Liczba Stron: 288
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205mm
 • ISBN: 9788381683388
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6

 • Okładka: Krzysztof Remiszewski

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Medycyna Holistyczna Tom X Zmysły. Odczuwanie Przyjemności I Unikanie Zagrożeń | Autor: Rosina Sonnenschmidt

Wybierz opinię:

Mirosława

„Ludzki organizm stanowi wibrując, dźwięczącą, rytmicznie pulsującą całość”

 

Żadna choroba nie pojawia się znikąd lecz z reguły jest to dłuższy proces, który zachodzi już na poziomie energetycznym. Gdy ujawnia się jakakolwiek dolegliwość, zwracamy uwagę na jej fizyczne objawy. Przy leczeniu tradycyjnym medycyna skupia się na usunięciu tylko tego rodzaju czynników, pomijając aspekt duchowy i mentalny. Autorka książki pt.: „Zmysły” zwraca uwagę na te właśnie kwestie, jako istotne w procesie uzdrawiania.

 

Rosina Sonnenschmidt jest absolwentką i doktorem etnologii muzyki. Prowadziła badania terenowe w latach 70. w północnych Indiach. Następnie zaczęła studiować medycynę i uzdrawianie. W swojej pracy wykorzystuje homeopatię, naturopatię, odżywianie i ćwiczenia umysłowe. Jest autorytetem w dziedzinie holistycznego uzdrawiania i jedną z najbardziej znanych terapeutek w Niemczech oraz uznaną i cenioną prelegentką seminariów. W swoim dorobku ma wiele specjalistycznych publikacji na temat homeopatii i sztuki uzdrawiania. Niezwykle ważna dla niej jest fizjologia i patofizjologia, gdyż są one związane z duchową stroną zdrowia, powstawania chorób i uzdrawiania.

 

To dziesiąty tom serii „Medycyna holistyczna”, która powstała, by przybliżyć zagadnienia z dziedziny homeopatii i pokazać holistyczne podejście do ludzkiego zdrowia. Inspiracją do jej napisania była radość zastosowana naturalnych terapii ale też podziw dla mądrości ludzkiego organizmu. Jego funkcjonowanie, współzależność od poszczególnych organów wprawia w zachwyt nad doskonałością natury.

 

Z tej serii miałam możliwość poznania trzy tomy z dwunastu wydanych w Polsce na przestrzeni od sierpnia 2019 roku do maja 2020 roku. Były to: tom V „Nerki i pęcherz”, tom VI „Układ krążenia" i tom VII Układ hormonalny”. Tom X omawia nasze zmysły pod kątem fizycznym ale przede wszystkim duchowym. Pomaga zrozumieć źródło problemu i wskazuje drogę, którą powinniśmy podążać ku zdrowiu. Z tego względu jest to bardzo ciekawa publikacja omawiająca tematykę zdrowia w odmienny, od innych poradników, sposób.

 

Okładka utrzymana została w podobnej grafice jak wszystkie tomy, odmiennie niż wydania zagraniczne, które są bardziej kolorowe i każda ma inny charakter. Wnętrze wydrukowane zostało na dobrym papierze ale w tonacji czarno-białej. Szkoda, gdyż w poradniku poświęconym zmysłom istotne są rysunki wykonane przez autorkę 10 lat temu, tzw. aurografy, wybranych leków homeopatycznych. Pokazują one naturę danego leku i pozwalają poczuć ich energię.

 

Zmysły zostały omówione w siedmiu częściach. Dla każdego z nich został poświęcony osobny rozdział, w których poznajemy dokładniej ich praktyczne funkcje, wzajemne współzależności i ich znaczenie symboliczne pomagające zrozumieć ich istotę duchową.

 

Części od pierwszej do piątej omawiają zmysł smaku, węchu, dotyku, wzroku i słuchu. W kolejnych dwóch częściach, czyli w szóstym i siódmym, autorka przedstawiła zmysły parapsychiczne i tzw. trzecie oko, co uważam za dodatkowy atut tej książki, gdyż nie spotkałam się wcześniej z omówieniem tych zagadnień tak dokładnie, jak w tej publikacji. W naszej edukacji nie poświęca się im należytej uwagi, nie uczymy się ich rozwijać i wykorzystywać. Tymczasem są one równie ważne jak zmysły fizyczne, gdyż dzięki nim możemy rozwijać się duchowo i dostrzec więcej niż fizycznymi doznaniami.

 

Doktor Rosina Sonnenschmidt omawia ich aspekty fizyczne ale też różne poziomy i wymiary, uświadamiając o czym nas informują schorzenia związane z nimi, od czego zależy ich prawidłowe funkcjonowanie, jak są zbudowane organy reprezentujące dany zmysł i co je podrażnia. Opisuje zaburzenia, które występują w obrębie poszczególnych zmysłów i pokazuje w jaki sposób ona podchodzi do pacjenta. Jest zdania, że bardzo pomocne są zmysły parapsychiczne, gdyż wówczas lekarz może lepiej poznać przyczyny dolegliwości i zastosować właściwą terapię.

 

Na świecie coraz, więcej terapeutów i lekarzy bierze pod uwagę omawianą w poradniku teorię odpowiedniości oraz postrzeganie holistyczne pacjenta. To pozwala dostrzec kim jest chory, jakie zasoby i potencjał w sobie nosi, by mógł wykorzystać je do poprawy zdrowia. Autorka jest zdania, że: „o komunikacji holistycznej możemy mówić tylko wtedy, kiedy zmysły parapsychiczne wykorzystywane są jako dodatek do zmysłów fizycznych”. Z tego względu taka publikacja jak „Zmysły” jest ważnym krokiem do poszerzania świadomości i zastosowania nowego podejścia do leczenia wielu chorób. Medycyna holistyczna jest z pewnością tą dziedziną, która powinna być dla każdego lekarza istotnym materiałem poznawczym, by móc skutecznie zapobiegać chorobom i pomagać cierpiącym na różne dolegliwości.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto