Okładka wydania

Medycyna Holistyczna Tom X Zmysły. Odczuwanie Przyjemności I Unikanie Zagrożeń

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Rosina Sonnenschmidt
 • Tytuł Oryginału: Sinnesorgane - Wunderwerk Der Kommunikation: Band 10: Schriftenreihe Organ - Konflikt - Heilung Mit Homöopathie, Naturheilkunde Und Übungen
 • Seria: Medycyna Holistyczna
 • Gatunek: PoradnikiMedycyna i ZdrowieMedycyna Naturalna
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Piotr Lewiński
 • Liczba Stron: 288
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205mm
 • ISBN: 9788381683388
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6

  5,5/6

 • Okładka: Krzysztof Remiszewski

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Medycyna Holistyczna Tom X Zmysły. Odczuwanie Przyjemności I Unikanie Zagrożeń | Autor: Rosina Sonnenschmidt

Wybierz opinię:

Mirosława

„Ludzki organizm stanowi wibrując, dźwięczącą, rytmicznie pulsującą całość”

 

Żadna choroba nie pojawia się znikąd lecz z reguły jest to dłuższy proces, który zachodzi już na poziomie energetycznym. Gdy ujawnia się jakakolwiek dolegliwość, zwracamy uwagę na jej fizyczne objawy. Przy leczeniu tradycyjnym medycyna skupia się na usunięciu tylko tego rodzaju czynników, pomijając aspekt duchowy i mentalny. Autorka książki pt.: „Zmysły” zwraca uwagę na te właśnie kwestie, jako istotne w procesie uzdrawiania.

 

Rosina Sonnenschmidt jest absolwentką i doktorem etnologii muzyki. Prowadziła badania terenowe w latach 70. w północnych Indiach. Następnie zaczęła studiować medycynę i uzdrawianie. W swojej pracy wykorzystuje homeopatię, naturopatię, odżywianie i ćwiczenia umysłowe. Jest autorytetem w dziedzinie holistycznego uzdrawiania i jedną z najbardziej znanych terapeutek w Niemczech oraz uznaną i cenioną prelegentką seminariów. W swoim dorobku ma wiele specjalistycznych publikacji na temat homeopatii i sztuki uzdrawiania. Niezwykle ważna dla niej jest fizjologia i patofizjologia, gdyż są one związane z duchową stroną zdrowia, powstawania chorób i uzdrawiania.

 

To dziesiąty tom serii „Medycyna holistyczna”, która powstała, by przybliżyć zagadnienia z dziedziny homeopatii i pokazać holistyczne podejście do ludzkiego zdrowia. Inspiracją do jej napisania była radość zastosowana naturalnych terapii ale też podziw dla mądrości ludzkiego organizmu. Jego funkcjonowanie, współzależność od poszczególnych organów wprawia w zachwyt nad doskonałością natury.

 

Z tej serii miałam możliwość poznania trzy tomy z dwunastu wydanych w Polsce na przestrzeni od sierpnia 2019 roku do maja 2020 roku. Były to: tom V „Nerki i pęcherz”, tom VI „Układ krążenia" i tom VII Układ hormonalny”. Tom X omawia nasze zmysły pod kątem fizycznym ale przede wszystkim duchowym. Pomaga zrozumieć źródło problemu i wskazuje drogę, którą powinniśmy podążać ku zdrowiu. Z tego względu jest to bardzo ciekawa publikacja omawiająca tematykę zdrowia w odmienny, od innych poradników, sposób.

 

Okładka utrzymana została w podobnej grafice jak wszystkie tomy, odmiennie niż wydania zagraniczne, które są bardziej kolorowe i każda ma inny charakter. Wnętrze wydrukowane zostało na dobrym papierze ale w tonacji czarno-białej. Szkoda, gdyż w poradniku poświęconym zmysłom istotne są rysunki wykonane przez autorkę 10 lat temu, tzw. aurografy, wybranych leków homeopatycznych. Pokazują one naturę danego leku i pozwalają poczuć ich energię.

 

Zmysły zostały omówione w siedmiu częściach. Dla każdego z nich został poświęcony osobny rozdział, w których poznajemy dokładniej ich praktyczne funkcje, wzajemne współzależności i ich znaczenie symboliczne pomagające zrozumieć ich istotę duchową.

 

Części od pierwszej do piątej omawiają zmysł smaku, węchu, dotyku, wzroku i słuchu. W kolejnych dwóch częściach, czyli w szóstym i siódmym, autorka przedstawiła zmysły parapsychiczne i tzw. trzecie oko, co uważam za dodatkowy atut tej książki, gdyż nie spotkałam się wcześniej z omówieniem tych zagadnień tak dokładnie, jak w tej publikacji. W naszej edukacji nie poświęca się im należytej uwagi, nie uczymy się ich rozwijać i wykorzystywać. Tymczasem są one równie ważne jak zmysły fizyczne, gdyż dzięki nim możemy rozwijać się duchowo i dostrzec więcej niż fizycznymi doznaniami.

 

Doktor Rosina Sonnenschmidt omawia ich aspekty fizyczne ale też różne poziomy i wymiary, uświadamiając o czym nas informują schorzenia związane z nimi, od czego zależy ich prawidłowe funkcjonowanie, jak są zbudowane organy reprezentujące dany zmysł i co je podrażnia. Opisuje zaburzenia, które występują w obrębie poszczególnych zmysłów i pokazuje w jaki sposób ona podchodzi do pacjenta. Jest zdania, że bardzo pomocne są zmysły parapsychiczne, gdyż wówczas lekarz może lepiej poznać przyczyny dolegliwości i zastosować właściwą terapię.

 

Na świecie coraz, więcej terapeutów i lekarzy bierze pod uwagę omawianą w poradniku teorię odpowiedniości oraz postrzeganie holistyczne pacjenta. To pozwala dostrzec kim jest chory, jakie zasoby i potencjał w sobie nosi, by mógł wykorzystać je do poprawy zdrowia. Autorka jest zdania, że: „o komunikacji holistycznej możemy mówić tylko wtedy, kiedy zmysły parapsychiczne wykorzystywane są jako dodatek do zmysłów fizycznych”. Z tego względu taka publikacja jak „Zmysły” jest ważnym krokiem do poszerzania świadomości i zastosowania nowego podejścia do leczenia wielu chorób. Medycyna holistyczna jest z pewnością tą dziedziną, która powinna być dla każdego lekarza istotnym materiałem poznawczym, by móc skutecznie zapobiegać chorobom i pomagać cierpiącym na różne dolegliwości.

Uleczkaa38

ZMYSŁY  - to właśnie temu zagadnieniu została poświęcona najnowsza i zarazem dziesiąta już część popularnego cyklu "Medycyna holistyczna", który ukazuje się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital. Książka ta nosi tytuł "Zmysły. Odczuwanie przyjemności i unikanie zagrożeń", i jak wskazuje sam tytuł, skupia się ona swoją treścią na naszych zmysłach, czyli smaku, węchu, dotyku, wzroku i słuchu, wskazując na wszelkie ich możliwe zaburzenia, jak i metody im zapobiegania oraz leczenia.

 

Zgodnie z powyższym wstępem, książka ta niesie nam wiedzę na temat tego, co robić w przypadku zaburzeń któregoś z owych zmysłów. To tu znajdziemy wiele informacji o poprawnym funkcjonowaniu naszych kubków smakowych, nosa, uszu, dłoni oraz oczu, jak i też o metodach leczenie ich schorzeń - m.in. za pomocą właściwej diety, odpowiednich ćwiczeń oddechowych, naturopatii, czy też ziołolecznictwa. Innymi słowy rzecz ujmując, znajdziemy tu holistyczne spojrzenie na właściwe funkcjonowanie i leczenie narządów zmysłów człowieka.

 

Autorka niniejszej pozycji - dr. Rosina Sonnenschmidt, podzieliła ów książkę na kilka głównych części, których tytuły odpowiadają kolejnym zmysłom człowieka - począwszy od smaku, poprzez węch, dotyk, wzrok i słuch, a kończąc na rzeczy niezwykle intrygującej, jaką to są zmysły parapsychiczne. Tym samym też każdy z pięciu pierwszych rozdziałów opisuje funkcjonowanie i budowę narządów danego zmysłu, możliwe jego schorzenia, jak i wreszcie metody leczenia. Przykładowo mamy oto np. zmysł wzroku, a tym samym wskazane na takich choroby, jak zaćma, jaskra, zapalenie siatkówki, czy też astygmatyzm..., wraz ze wskazaniem typowych objawów i sposobu ich leczenia - m.in. za pomocą wymienionych tu naturalnych leków, zmiany diety, czy też ćwiczeń oddechowych

 

Nieco inaczej ma się rzecz z rozdziałem o zmysłach parapsychicznych, czyli m.in. jasnoczuciu, jasnosłyszeniu i jasnowidzeniu. Tu autorka przedstawia zestawy pomocny ćwiczeń, które pozwalają rozwijać nam ów zmysły w taki sposób, byśmy mogli za ich pomocą postrzegać więcej, aniżeli zwykłą, otaczającą nas rzeczywistość. To ciekawe, stricte holistyczne i w jakimś sensie zaskakujące spojrzenie na ten temat, które budzi nasze wielkie zaintrygowanie. Budzi je także ostatnia część tej książki, poświęcona tzw. "Trzeciemu oku", czyli spirytyzmowi, badaniach nad nim i tym, jak możemy rozwijać ową umiejętność.

 

Książka ta, podobnie jak poprzednie odsłony niniejszego cyklu, łączy w sobie praktyczną pomoc z teoretycznym i holistycznym wprowadzeniem w świat postrzegania naszego ciała, zdrowia i chorób, w nieco inny sposób. Tym samym też znajdą tu coś dla siebie zarówno ci czytelnicy, których interesuje konkret i praktyka, jak i też ci odbiorcy, których ciekawi głębsze spojrzenia na naturę człowieka i tajemnice otaczającego nas świata. Ważny przy tym jest to, że dla każdego lektura ta będzie interesującą i niezwykle łatwą w odbiorze, o co zadbała kolejny raz autorka tej pozycji.

 

Tradycyjnie też możemy zachwycić się efektownym wydaniem tej książki, które objawia się piękne i klimatyczną okładkę, dobrą jakością papieru i druku, przejrzystym układem treści oraz ogromną ilości wszelkich grafik w postaci zdjęć, ilustracji, rycin, tabel, wykresów itd. To wszystko uprzyjemnia nasze spotkanie z tą pozycję i czyni je zdecydowanie łatwiejszym.

 

Reasumując - poradnik pt. "Zmysły. Odczuwanie przyjemności i unikanie zagrożeń", to ciekawa, mająca sobą wiele do zaoferowana i napisana w świetnym stylu, książka. Polecam ją wszystkim tym osobom, które interesującą się niekonwencjonalnym podejściem do zdrowia i lecznictwa, ale też i ciekawym tajemnic świata i natury. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial