Okładka wydania

Czy Chcesz O Tym Porozmawiać?

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Lori Gottlieb
 • Tytuł Oryginału: Maybe You Should Talk to Someone: A Therapist, Her Therapist, and Our Lives Revealed
 • Gatunek: Literatura Faktu
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 544
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x210 mm
 • ISBN: 9788381692595
 • Wydawca: Prószyński I S ka
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Czy Chcesz O Tym Porozmawiać? | Autor: Lori Gottlieb

Wybierz opinię:

Nvilia

Nie będę ukrywać, że po książkę „Czy chcesz o tym porozmawiać?” autorstwa Lori Gottlieb sięgnęłam głównie ze względu na przyciągającą wzrok okładkę. Oprawa graficzna w kolorach niebieskim i żółtym oraz tytuł pisany ogromną czcionką powodują, że nie sposób jest przejść obok publikacji obojętnie. Autorka jest amerykańską pisarką i psychoterapeutką. Jej teksty ukazują się na łamach znanych gazet i czasopism, regularnie pojawia się też w programach radiowych i telewizyjnych, a recenzowana książka znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa. Jak sama mówi: „jako pisarz pytam: »Czego chce bohater i co powstrzymuje go przed uzyskaniem tego, czego pragnie?«.

 

Jako terapeuta zadaję te same pytania. Zarówno w sali terapeutycznej, jak i przy moim biurku”. Po lekturze „Czy chcesz o tym porozmawiać?” możemy się więc spodziewać więcej niż typowej i ściśle naukowej opowieści spod ręki terapeuty. Lori Gottlieb oferuje nieco inne, bardziej przyziemne spojrzenie na temat terapii. Kobieta pokazuje, że terapeuci również są ludźmi, którzy nierzadko potrzebują wsparcia i pomocy w zrozumieniu własnych emocji i wyborów.

 

Główną bohaterką, a jednocześnie narratorką historii jest właśnie taka specjalistka. Terapeutka, która skupia się nie tylko na życiu zawodowym i niesieniu pomocy innym, ale również własnych problemach, z którym próbuje sobie poradzić. Dokonuje przeglądu różnorodnych osobowości swoich pacjentów tak, aby czytelnicy mogli lepiej wczuć się w lekturę, bo to po prostu zwykli ludzie, tacy, jak my. Życie składa się z chwil, w których musimy mierzyć się z trudnymi wyborami czy sytuacjami bez wyjścia. Każdy z nas miewa takie momenty. Jak sobie wtedy poradzić, kiedy sami nie potrafimy znaleźć remedium? O możliwych rozwiązaniach tych problemów pisze właśnie Lori Gottlieb. Zachęca do skorzystania z profesjonalnej pomocy i odczarowuje krzywdzące stereotypy o terapii i terapeutach, które powstały na przestrzeni wielu, wielu lat. W książce nie brakuje niepotrzebnych i nadmiernie rozwiniętych segmentów tekstu, jednakże ważne informacje i pożyteczne porady są przekazane w sposób przystępny, prosty, często nawet zabawny, choć mowa tu o bardzo poważnym temacie – zdrowiu psychicznym. Potrzeba pomocy to nie powód do wstydu – to w istocie zupełnie normalna rzecz. Najtrudniejszy jest pierwszy krok, przyznanie, że potrzebuje się wsparcia i przełamanie lodów pierwszą wizytą u specjalisty. To początek drogi do lepszego zrozumienia samego siebie i poukładania w życiu spraw, które tego wymagają.

 

Książka „Czy chcesz o tym porozmawiać?” to pozycja, którą polecam każdemu. Autorka pokazuje, że przez aktywne wysłuchanie czyjejś historii możemy lepiej zrozumieć światopogląd i codzienność drugiej osoby, co z kolei pozwoli nam na udzielenie stosownego oraz rzetelnego wsparcia. Pisarka obnaża jednak nie tylko to, jak zachowujemy się w stosunku do innych, bo skupia się również na tym, jak z niepowodzeń i trudności rozliczamy samych siebie. Każdy z nas napotyka na swojej drodze bolesne chwile i to od nas zależy, czy skorzystamy wówczas z pomocy profesjonalistów. W świetle tego stwierdzenia publikacja Lori Gottlieb stanowi swoisty poradnik radzenia sobie w życiu. Nie daje gotowych rozwiązań, ale podpowiada, w jaki sposób można do nich dojść. Bardzo podoba mi się również uczłowieczenie zawodu terapeuty i zobrazowanie, że specjaliści także borykają się z problemami, zupełnie jak ich pacjenci. Lektura książki „Czy chcesz o tym porozmawiać?” dała mi do myślenia i uważam, że każdy czytelnik znajdzie w niej coś dla siebie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto
 • Zobacz Mini Tutorial