Okładka wydania

Księga Zaklęć Kryształowych

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Księga Zaklęć Kryształowych | Autor: Ember Grant

Wybierz opinię:

Mirosława

„Patrząc na doskonały naturalny kryształ, widzimy sam cud Wszechświata – atomy uporządkowane we wspaniałej równowadze”.

 

Wiele osób lubi nosić różne ozdoby, spośród których szczególnym upodobaniem obdarzane są wykonane z kamieni szlachetnych. Cieszą oko swoimi kolorami, strukturą i kształtem. Autorka książki pt.: „Księga zaklęć kryształowych” podpowiada, w jaki sposób wykorzystać ich magiczne właściwości w naszym życiu.

 

Ember Grant jest autorką „Magical Candle Crafting”, „The Book of Crystal Spells” i „The Second Book of Crystal Spells” . Od trzydziestu lat kolekcjonuje skały i minerały, a od piętnastu praktykuje magię z kryształami. Od 2003 roku bierze udział w corocznej serii Llewellyn i jest autorem artykułów dla magazynu PanGaia, newWitch i Circle . Od dzieciństwa odczuwała moc Ziemi i fascynowało ją piękno natury, zwłaszcza kamieni. Zainteresowanie tymi naturalnymi darami stanowiło u niej pierwszy krok do odkrycia ich magii i fascynacji nimi. Swój pierwszy atlas minerałów kupiła już w wieku 10 lat. Mieszka w Missouri.

 

Wzrok przyciąga piękna grafika nawiązująca do tematyki poradnika, na której widać różnego rodzaju kryształy i wykonane z ametystu wahadełko. To jednoznacznie kojarzy się z ezoteryką i magią, dlatego książka przyciągnęła moją uwagę. Okładka jest, niestety miękka, bez skrzydełek, co nieco umniejsza walory estetyczne. Wnętrze również nie wyróżnia się niczym szczególnym, gdyż treść książki wydrukowano w tonacji czarno-białej, bez barwnych akcentów czy ilustracji. Jedynie przy niektórych zagadnieniach są nieliczne bardzo schematyczne rysunki. Tymczasem przydałoby się trochę koloru, gdyż kolorystyka kryształów jest bardzo bogata i z pewnością uczyniłaby ten poradnik bardziej atrakcyjnym.

 

Materiał został ujęty w dziesięciu głównych rozdziałach, z których każdy zawiera część wstępną a następnie w mniejszych podrozdziałach dokładnie są omówione zagadnienia przybliżające tematykę danej części.

 

Pierwsze rozdziały przybliżają podstawy stosowania zaklęć, sposobów postępowania z kryształami i bezpiecznego przeprowadzania rytuałów. Ember Grant doradza jak rozpoznać, kamień przeznaczony dla nas, który z bogatej oferty kamieni będzie dla nas najlepszy i na co zwrócić uwagę przy ich kupowaniu. Omawia metody ich oczyszczania, ładowania, programowania i zaprzyjaźniania się z nimi.

 

Wiedza zawarta w tej publikacji skierowana jest do każdego, kto chciałby wprowadzić do swojego otoczenia magię kryształów, minerałów, kamieni a nawet piasku i szkła. Nie chodzi tu o zwykły piasek, jaki możemy znaleźć na plaży, lecz o drobno pokruszoną, sypką skałę. „Księga zaklęć kryształowych”, jak wskazuje tytuł książki, jest wypełniona licznymi poradami, wskazówkami a przede wszystkimi recepturami na różnorodne problemy i aspekty naszego życia.

 

Sposób przekazywania informacji jest zrozumiały nawet dla osób, które nigdy nie stosowały magii kryształów. Niemniej jednak, warto znać podstawy takie jak np. znaczenie faz księżyca czy najważniejsze informacje o znakach Zodiaku, gdyż autorka nie zawsze podaje tego rodzaju wskazówki przy opisach magicznych przepisów. Poradnik został opracowany tak, by stanowił od początku praktyczny przewodnik prowadzący krok po kroku przez arkana stosowania kamieni. Wiedza teoretyczna przeplatana jest z praktycznymi poradami, dzięki czemu książka nie jest przeładowana niepotrzebnymi informacjami. Wszystkie opisane rytuały zostały wymienione w spisie treści, dzięki czemu łatwo możemy odnaleźć temat, który nas interesuje.

 

Kryształy to nie tylko niezwykły element dekoracyjny lecz też wspaniały materiał nadający się do zastosowań magicznych. Większość osób słysząc słowo „magia” stwierdza, że to nie dla nich lub uważając, że jest zbyt skomplikowana. Tymczasem w poradniku odnajdziemy proste rytuały, które mają na celu wspierać nasze działania lub pomóc w przyciągnięciu pozytywnych efektów. Do ich wykonania nie musimy wprowadzać żadnych zmian. Jedynym problemem może być zgromadzenie odpowiednich akcesoriów, które nie zawsze są na każdą kieszeń. Poza częścią poświęconą zaklęciom na różne sytuacje życiowe otrzymujemy przydatną wiedzę o kryształach i minerałach. Mając w swoim zasięgu jakikolwiek kamień, możemy sprawić, dzięki nieskomplikowanym zabiegom, by stał się dla nas nie tylko piękną ozdobą ale też naszym talizmanem czy amuletem.

Strefa Booki

Pozycja zwróciła moją uwagę przede wszystkim okładką, dopiero w następnej kolejności intrygującym tytułem. Stwierdziłam, że zapoznam się z tą propozycją, bo dlaczego by się nie dowiedzieć czegoś więcej o zastosowaniu magicznych kryształów i zaklęć? Nigdy nie zajmowałam się tematyką ezoteryczną w takim stopniu, raczej było to właśnie czytanie sobie o przepowiadaniu przyszłości z run, czy podobnych sprawach.

 

***

 

Poradnik, bo tak należy traktować tę pozycję, został stworzony przez zagraniczną autorkę - Ember Grant, specjalistkę w tej dziedzinie i jak czytamy na tylniej stronie okładki: ekspertkę unikalnych technik pracy z kamieniami i kryształami. Ten niezwykły poradnik początkującemu adeptowi oferuje jak bezpiecznie stosować zaklęcia i rytuały, jak samodzielnie wykonać amulety i talizmany, jak oczyszczać i ładować energetycznie kamienie, wykorzystywać sprawdzone zaklęcia na odzyskanie zdrowia, miłości czy rozwiązanie codziennych problemów, a także jak włączyć do pracy z kamieniami numerologię, medytacje i eliksiry. Sami przyznacie, że zastosowanie owego poradnika jest bardzo duże. I to wszystko na zaledwie 270 stronach.

 

***

 

Tym co mnie już na wstępie zaskoczyło, bardzo pozytywnie, to niezwykle szczegółowy spis treści. Po pierwsze umożliwia to zapoznanie się z ogólnymi tematami poradnika przez przeglądania go strona po stronie, a po drugie od razu możemy przejść do interesującego nas wątku, przechodząc do odpowiedniego miejsca.

 

Muszę przyznać, że konstrukcja tekstu jest jasna i przejrzysta. Chociaż wiecie, gdybym tak miała się doczepić , to podobną publikację widziałabym raczej wydaną w mroczniejszym klimacie, tak dla dodania smaczku. Ale fakt faktem, szukanie potrzebnych informacji jest szybkie właśnie dzięki takiemu wyglądowi jaki jest. Zabrakło mi tylko zdjęć kryształów i kamieni, przykładowej biżuterii stworzonej z wymienionych w poradniku obiektów. Być może brak mi tego, gdyż jestem laikiem w tym temacie i byłoby mi zwyczajnie łatwiej wyobrazić sobie jak to może wyglądać.

 

***

 

Będąc na początku magicznej drogi należy się do niej odpowiednio przygotować. Autorka doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego o przygotowaniach do magii kryształów przeczytacie już na samym początku. Czym jest oczyszczenie i naładowanie, jak je przeprowadzić, z zastosowaniem jakich środków, a także znajdziecie tam porady gdzie szukać kamieni i czego się wystrzegać.

 

Nawet jeśli nie wierzymy w jakąkolwiek magię, to często miewamy przeświadczenie, że przedmioty, które w jakiś sposób są z nami związane przesiąkają naszą energią - pozytywną, bądź negatywną. Czasami kupujemy używaną biżuterię, która zdaje się na nas źle wpływać, może źle się czujemy gdy ją nosimy, jesteśmy rozdrażnieni, przydarzają się nam różne rzeczy, a może zwyczajnie sam dotyk danego przedmiotu nas drażni. Być może taki przedmiot należy odpowiednio oczyścić by móc się nim cieszyć przez przeszkód? "Księga zaklęć kryształowych" powie Wam jak to zrobić.

 

Jeżeli jesteś już nieco obeznani z magią kryształów książka Ember Grant oferuje Wam także bardziej zaawansowane zastosowanie magii, przy użyciu siatek kryształów. Dla mnie to było niepojęte, ale jak wspomniałam jestem laikiem i wszystko to o czym czytałam było kompletnie obce.

 

Zastosowanie kryształów czy kamieni okazuje się być bardzo różnorodne, a jednym z nich są eliksiry. Jak je wykonać i jakim celom mogą służyć także dowiecie się z lektury tej pozycji.

 

***

 

"Księga zaklęć kryształowych. Magiczne zastosowanie kamieni, kryształów, minerałów... a nawet piasku" to świetna pozycja dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z magią, amuletami, magiczną biżuterią, lub zwyczajnie chcą poszerzyć horyzonty o stosowną wiedzę, a wieloletnie doświadczenie Ember Grant gwarantuje dobrą jakość .To swoiste kompendium wiedzy w temacie zaklęć kryształowych i szerokiego zastosowania magii na kamieniach i minerałach, pozwoli czytelnikowi posiadać wszystko w jednym miejscu i za sprawą bardzo przystępnego spisu treści wyszukać odpowiednie fragmenty.

 

Dla mnie samej było to ciekawe doświadczenie, jako sceptyk w materii poruszanej przez panią Grant dochodzę do wniosku, że tak naprawdę wszystko zaczyna się i kończy w naszym umyśle.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial